PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=558602}

Drapacz chmur

Skyskraber
6,6 1 429
ocen
6,6 10 1 1429
Drapacz chmur
powrót do forum filmu Drapacz chmur

Świetny!

ocenił(a) film na 8

Ona - niewidoma. On - siedemnastolatek o umyśle dziewięciolatka. Do tego problemy ze stulejką, kastrowanie wieprza po pijaku, kierowca autobusu z wieczną czkawką, rubaszne podstarzałe bliźniaczki w dezabilu itd., itp. - czyli duński misz-masz oryginalnych typów. Nade wszystko jest to jednak ciepła i ujmująca historia inicjacyjna (w wielorakim sensie - także tym seksualnym) o potrzebie prywatności i intymności oraz wyzwoleniu się spod kontroli i tyranii. Co ciekawe, może być też odczytywana metaforycznie, na głębszych poziomach (także religijnym i politycznym). A tak poza tym najzwyczajniej w świecie film bawi i wzrusza.

ocenił(a) film na 8
snoopy

W tym misz-maszu, trzeba także wymienić ojca głównego bohatera - specjalisty od muminków. Film świetny.

snoopy

Podpisuję się pod tą opinią. Absolutnie uroczy film. Świetnie dobrani aktorzy. Najsmutniejszą sceną było te 5 sekund, kiedy ojciec dziewczyny przestał się uśmiechać, kiedy ona powiedziała, że przecież może być smutny. Przez cały film uśmiech praktycznie nie schodził mu z twarzy, co było lekko przerażające, ale przez pięć sekund było widać jego ból. Genialne.

ocenił(a) film na 8
snoopy

Ciekawa jestem tej interpretacji religijnej i politycznej. Rozwiniesz myśl?

snoopy

Wtrącę. Macie ten film z napisami? Gdzie je wgl mogę znaleźć?

ab_dom

Gdzie obejrzeliście ten film? Skąd napisy, skąd je wziąć? :(

ocenił(a) film na 8
karczucha

Ja miałem to szczęście, że obejrzałem w kinie. :)

snoopy

To może niedługo pojawią się napisy. Mam taką nadzieję ;)

ocenił(a) film na 7
snoopy

Niezwykle uroczy film. Historia o nietypowym (a może właśnie typowym?) dojrzewaniu. Do tego bardzo trafnie dobrani aktorzy - grają bardzo naturalnie. Polecam!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones