PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=93662}

Droga do miasta

Pather Panchali
7,9 1 996
ocen
7,9 10 1 1996
8,1 15
ocen krytyków
Droga do miasta
powrót do forum filmu Droga do miasta

Rozczarowanie

ocenił(a) film na 2

Biorąc pod uwagę wysoką ocenę, fakt, że to film azjatycki oraz lata, w których powstał, spodziewałem się arcydzieła na miarę "Doli człowieczej" (w końcu również trylogia). Co natomiast dostałem? Statyczny, niemal dokumentalny zapis wiejskiego życia hinduskiej biedoty. Film jest niemrawy, zawiera niewiele dialogów, praktycznie bez fabuły. Całość okraszona dużą ilością orientalnej muzyki, która na dłuższą metę jest dla mnie nie do zniesienia. Miałem nadzieję na dłuższą przygodę z tym reżyserem, ale po tym, co zobaczyłem, postanowiłem sobie odpuścić...

ocenił(a) film na 10
KORSZUL

Do przewidzenia było,że pojawi się taki komentarz,gdy ten film przekroczy 1000 głosów.
To jest kino indyjskie,a nie japońskie. To dramat rodzinny,a nie kino akcji lub wojenne.Muzyki wcale nie ma dużo (jest tłem). Jeszcze zrozumiałe by było,gdyby autor tego posta dał 5/10,ale danie 2/10 świadczy o nie umiętności oceniania filmów/uprzedzeniach/zwykłej niedojrzałości artystycznej. Trudno.Jego problem,że ma problemy z odbieraniem sztuki.
-------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------- --------
END
________________________________________________________________________________ _____________________________________________
Daruj sobie odpisywanie na moją odp.,bo i tak nie przeczytam (zgaduje,że może być w stylu trollowania).

ocenił(a) film na 4
Hermina_

Również do przewidzenia było, że pojawi się taki komentarz osoby, która patrzy na same arcydzieła. Indie leżą w Azji. Korszul pisał o biedocie a nie o akcji. Rzępolenie na kilku strunach ciężko nazwać muzyką. Byłoby zrozumiałe, gdyby autorka tego posta dała 7 czy 8, ale 10 świadczy o nieumiejętności (tu zrobiła orta) oddzielenia sekciarstwa od oceny, co znaczy że ma trudności w wycenie. Też sobie daruj. No i co? Można i tak.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones