PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=111961}
7,6 797
ocen
7,6 10 1 797
8,0 4
oceny krytyków
Dryfujące trzciny
powrót do forum filmu Dryfujące trzciny

Film obejrzałam z powodu snobistycznego topu. I z ciekawości rzecz jasna, czemu jest tak wysoko. Mówią, że jeżeli interesujesz się kinem to pewnego dnia sięgniesz po któryś z filmów Yasujiro Ozu. Dla mnie jest to pierwszy film tego reżysera i jestem pod dużym, wielkim, ogromnym wrażeniem.

Dwa razy o tym samym nakręcił film w przeciągu 25 lat i piszą, że dwa razy tak samo dobrze przedstawił tę historię. Gdzieś między II wojną a czasami nam współczesnymi ulokowana jest akcja, czyli całkiem współcześnie. Bohaterowie palą na potęgę ;) Przynajmniej aktorzy z trupy. Super przedstawione relacje między członkami grupy - szczególnie scena końcowa jak w soczewce skupia te relacje - ale nie będę zdradzała zakończenia przecież. Trochę smutny, refleksyjny i bardzo piękny film.

ocenił(a) film na 9
nawka

Scena końcowa jest wspaniała. Jedna z wielu powtórzonych scen z pierwszych "trzcin", ale bodajże jedyna, która w mym odczuciu tę z oryginału przebija.

Ale mam pytanie, bo nie w temacie chyba jestem. Jakiego "snobistycznego topu"?

ocenił(a) film na 9
caterpillar

Był taki projekt, ale chyba upadł już http://www.filmweb.pl/user/snobistycznytop
Obejrzę też pierwsze trzciny, gdy tylko będę mogła. :)

ocenił(a) film na 9
nawka

Sympatyczne.:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones