PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=125487}

Duma i uprzedzenie

Pride & Prejudice
7,7 171 203
oceny
7,7 10 1 171203
7,1 16
ocen krytyków
Duma i uprzedzenie
powrót do forum filmu Duma i uprzedzenie

Kwintesencja kiczu

ocenił(a) film na 3

Po obejrzeniu jeszcze raz tego filmu zauważam coraz to nowe powody do śmiechu z tej wersji. Ten film to znak naszych czasów. Nie ma się czasu na nic a co mówić na zagłębienie w fajną historię i prozę Jane Austen, więc robi się taką papkę. Nie długo Potop zrobią w wersji light - 60 minutowej.
W tym filmie większość rzeczy jest beznadziejna:
1) Aktorzy tragiczni.Na szczególną uwagę zasługuje rola ojca."Reżyser Joe Wright obsadził Donalda Sutherlanda w roli pana Benneta po zobaczeniu go w filmie "Wzgórze nadziei". Przypominał mu on jego ojca". Wszystko jasne.Reżyser miał ojca pijaka.Niestety tak ten aktor wygląda:nieogolony pijak z przytułku mówiący:przepraszam,że żyje.
Elizabeth Bennet: nieopanowane dziecko i z fatalną mimiką, Pan Darcy:No cóż kto oglądał serial to wie jak powinien on wyglądać i się zachowywać,szkoda słów
2) Nieznajomość książki i realiów: Scena oświadczyn.Niby mu daje kosza,niby chce go pocałować...Żenada.A co tam mogli się ze sobą przespać jeszcze a czemu nie?A że to się kupy nie trzyma to co?
Lady Katarzyna zjawia się w nocy !!No szkoda,że z łóżka za włosy jej nie ściągnęła...Ludzie....no trzymajcie mnie.....
I na deser końcowa scena:Widocznie Lady Katarzyna w nocy zbudziła Darcy'ego. Ten w przypływie namiętności. Dobrze się nie ubrał i przeszedł na piechotę z Pemberley kilkadziesiąt mil, by wyłonić się we mgle z klatą na wierzchu.O Boże czego to ludzie nie wymyślą. Panie reżyserze weź się za nasz Potop. Już widzę scenę walki Kmicica i słynny cytat: No Michciu Mordo Ty moja kończ,bo zawstydzasz mnie przy ziomalach.

Z tym filmem jest jak z brukowcem.Wezmę do ręki, przejrzę (bo głównie są obrazki) i przeczytam nie myśląc (po co myśleć jak gazeta myśli za mnie pisząc w stylu -bydlak zabił-gazeta oceniła za mnie dane wydarzenie).Takie mega streszczenie dla widzów mniej myślących.mniej wymagających i mniej zagłębiających się.A wszystkim innym polecam książkę i serial,który jest genialny.

Robert83

Wczoraj miałam okazję zobaczyć tę wersję "Dumy i Uprzedzenia" i w pełni się zgadzam z Twoją opinią. To nie byl film obyczajowy, tylko tragedia w każdym punkcie. Jeśli o mnie chodzi nie ma on nic na swoją obronę. Rozumiem, że każdy reżyser ma swoją wizję przedstawienia historii, ale dlaczego musiał aż tak pokiereszować moją ulubioną książkę?!

ocenił(a) film na 3
patty_19

Czekam na porzadna ekranizacje mansfield park:-)

Robert83

ja również:)

ocenił(a) film na 1
Robert83

Zgadzam się ze wszystkim, co napisałeś. Dodam jeszcze, ze Keira ma tragiczną dykcję i intonację głosu. Żadnego wyrafinowania, klasy, elegancji. Jej Lizzy była prostaczką, osobą nie do zaakceptowania.

ocenił(a) film na 3
baba_yaga

Wiesz w tej scenie gdy Lizzy mówi o wszystkim ojcu wyłaczyłem głos i wyobraziłem sobie jak ojciec mówi:Córko nie oddawaj mnie do przytułku:-)

ocenił(a) film na 1
Robert83

Hahahaha :):)

ocenił(a) film na 6
Robert83

Zgadzam się z każdym punktem Twojej wypowiedzi. Dla mnie najbardziej nie do zaakceptowania jest Mr Darcy w tej wersji. Tragedia w każdym calu, nie chodzi tu już o wygląd, ale o grę, o charakterystykę postaci. Ciśnie się na usta tradycyjne już pytanie WTF? To jest Mr Darcy??? To jest jakaś parodia, na dodatek w bardzo złym guście. Cały ten film to parodia, ale to co zrobili z postacią Mr Darcy woła o pomstę do nieba. Kto to to wymyślił?

ocenił(a) film na 3
Robert83

Polecam Emmę z Romola Garai i Rozważną Romantyczną z 2008 roku.Prawie na równi z poziomem serialu:-) To dla mnie taka wielka trójka ekranizacji Jane Austen.Chociaz Opactwo i Perswazje też są ok.Pozdrawiam miłośników prozy Austen.

ocenił(a) film na 1
Robert83

Dziękuję, już szukam :)

ocenił(a) film na 1
baba_yaga

Obejrzałam Emmę i jestem zawiedziona, jeśli chodzi o fizis głównej pary. Cała reszta piękna :)

ocenił(a) film na 3
baba_yaga

EEEE to kwestia gustu,ale jakie fajne postaci np. Elton i jego zona. Jaki inteligentny humor... Fajna scena z Bozego Narodzenia jak ten Elton uczepił się Emmy,że nawet nie mogła niczego posłuchac:-).Adaptacja naprawdę fajna:-)

ocenił(a) film na 1
Robert83

Nie przypasowała mi ta aktorka po prostu. Nie chcę być dosadna w określeniach, ale skoro muszę, to wg mnie była zbyt pospolita (brzydkousta) na Emmę. Obejrzałam też Rozważną i Romantyczną w wersji BBC. Zakochałam się :) Przepiękne, wysmakowane widowisko :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones