PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=647176}
6,5 37 062
oceny
6,5 10 1 37062
4,1 14
ocen krytyków
Dywizjon 303. Historia prawdziwa
powrót do forum filmu Dywizjon 303. Historia prawdziwa

31 sierpnia - dość zaskakująca data mam wrażenie, ludzie wtedy mają na głowie powroty do szkoły itd.
Jak wy oceniacie ten wybór?

ocenił(a) film na 4
KamilaSM

W sumie dobrze, że po wakacjach. Latem sezon ogórkowy, ludzie wyjeżdżają, moglaby być gorsza frekwencja ;) A tak od wrzesnia będzie szturm na kino. Może wycieczki szkolne jakieś? W końcu to kawał naszej historii.

pumeksx

Ja sie ciesze, że taka data premiery. zazwyczaj w sierpniu jestem na urlopie i juz kilka ciekawych filmów uciekło mi w ubiegłych latach. Wróce na spokojnie z wakacji i bedę mogla wieczorem po pracy skoczyć do kina :) Moim zdaniem nauczyciele powinni zabrać licealistów do kina, na początku roku szkolnego dzieciaki dopiero sie przestawiają po wakacjach więc to jest dobry czas na kino :)

KamilaSM

Mi data premiery odpowiada, wracam z wakacji i biegnę na premierę- nie mogę się doczekać, dodam, że moim zdaniem obsada jest świetna, mamy naprawdę dobrych aktorów :)

ocenił(a) film na 4
renatkaLOVE

No właśnie mi też się idealnie zgrywa z urlopem. To znaczy ja będę akurat przed, więc najpierw do kina, a potem na wakacje.

renatkaLOVE

Mamy! a z twarzy Adamczyk bardziej podobny do Urbanowicza niż Dorociński co by nie mówić

ocenił(a) film na 4
sukineczka

Najlepsze jet to, że Dorocińskiego w 303 Bitwa o Anglię prawie w ogóle nie ma w filmie. Reklamują go jako pierwszoplanowego aktora, a tymczasem rólka niewielka... Szkoda, ze tak mamią ludzi...

ocenił(a) film na 7
KamilaSM

Pierwsze dni szkoły, luźne lekcje-szkoły pewnie się wybiorą.

Lothbrok86

myślisz, że to wybór/ ukłon do młodego widza? hmm

ocenił(a) film na 7
Betty_Lou

Raczej sposób na zarobienie pieniędzy.

Lothbrok86

wiesz, no teraz nikt nie robi filmów dla wizji, jednak to forma, obietnica zarobku

ocenił(a) film na 7
Betty_Lou

A ten film będzie mieć konkurencje, bo w tym samym czasie wchodzi Hurricane.

Lothbrok86

będzie miał, nie przeczę, że nie :/

Lothbrok86

Moim zdaniem czy to początek września czy np listopad, nauczyciele i tak zabrali by do kina młodzież ( mam taką nadzieję) a tak, że początek roku szkolnego i plan dnia jest zmieniany co 2 dzień to łatwiej w tym czasie tą młodzież zabrać do kina bez większych strat w programie ;)

ocenił(a) film na 4
Betty_Lou

Data jest b. dobra. Uczniowie od razu pójdą do kina i jeszcze ciut poczują wakacyjną atmosferę. Zawsze przyjemnie wyjść z klasą na dobry seans, zamiast siedzieć w klasie i patrzeć jak sroka w gnat na tablicę ;)

ocenił(a) film na 4
Betty_Lou

Klasa mojej siostry miała szkolne wyjście na seans, więc pomysł z premierą na start roku szkolnego zadziałał :)

KamilaSM

Sorki, że powtórzę swój wpis ale nie zauważyłem twojego posta. Będzie tak, że szkoły masami na film do kin ruszą. Kasa zgadzać się będzie, film zakończy projekcje z zyskiem, a że będzie to film przeciętny a pewnie nawet słaby, to nie będzie miało znaczenia.

pitero83

Moim zdaniem data jest trudna. Szkoły mają luźno na koniec czewrca, a nie we wrześniu, ale mam nadzieję, że pójdą. Ksiązka Fiedlera przez lata była lekturą, nie wiem jak teraz. Niemniej to dobra lekcja historii na pewn.

ocenił(a) film na 4
sukineczka

Książka Fiedlera to bestseller. Całe pokolenia ja czytały, a teraz wreszcie mamy film :) Niesamowite jest to, że Fiedler towarzyszył polskim lotnikom Dywizjonu 303, poznał ich, był świadkiem ich walk. To musiało być fantastyczne przeżycie.

KamilaSM

Według mnie świetny moment - jeśli dobrze pamiętam te czasy to jest spora szansa, że nauczyciele zabiorą dzieciaki do kin. Oby tak było. Może dzięki temu opowiedzą też o książce? Na pewno warto. Powinniśmy pamiętać o naszej historii i nie skupiać się na oglądaniu samej fikcji :)

sowamadraglowa00

a tak, można faktycznie nadrobić książkowe zaległości ;) polecam!

ocenił(a) film na 4
Betty_Lou

Ja czytałam :) Dlatego tak bardzo jestem ciekawa filmu. Na ile będzie zgodny z książką, czy filmowcy dużo dodadzą od siebie, czy w stu procentach przełożą Fiedlera na ekran?

KamilaSM

szkoda, ze na film trzeba będzie tak długo czekać, odliczając dni końca lata :/

ocenił(a) film na 4
Betty_Lou

W sumie to zleciało bardzo. Do premiery już tylko dwa tygodnie zostały. Czyli tyle co nic ;) A potem szturm na kina, bo na pewno wszyscy będą mega ciekawi tego filmu :)

KamilaSM

Jakoś nigdy nie zwracam uwagi na datę premiery- czy mi odpowiada czy nie, bo jeśli zależy mi na danym filmie to zawsze znajdę czas by pójść na niego do kina :) Tak będzie i w tym przypadku, nie mogę się doczekać filmu! Jestem bardzo ciekawa :)

karagor

niektóre daty mają po prostu przemyślaną strategię, tak, jak tutaj, wydaje się całkiem nieźle dopasowana do potrzeb konsumenta

ocenił(a) film na 4
karagor

Fakt :) Co to za różnica kiedy grają. Jak Ci zależy i tak idziesz do kina i koniec kropka. Moim zdaniem akurat data 31 sierpnia trafiona, bo wszyscy już będą po urlopach w domu siedzieć. A wakacje to jednak sezon ogórkowy... Obstawiam bardzo dobrą frekwencję :)

ocenił(a) film na 7
KamilaSM

Dla mnie trochę za wcześnie. Zwykle wracam do domu w połowie września i boję się, że do tego czasu filmu może już nie być już w kinach, bo tak to czasami bywa, że dwa tygodnie i po filmie, zwłaszcza jak się okaże klapą :(.

ocenił(a) film na 7
S_J_Wilk

Ale to tylko moja subiektywna opinia.

S_J_Wilk

Może to nie będzie klapa! Mam taką nadzieję, a ze wzgledu na 100rocznice odzyskania niepodległości jestem wręcz przekonana, ze będzie dłużej w kinach, natomiast zgadzam się, że 2 filmy w jendym czasie to bardzo nietypowa sytuacja...

ocenił(a) film na 10
S_J_Wilk

Moim zdaniem film spokojnie będzie na ekranach kin przynajmniej do końca października, sporą póle biletów wykupią szkoły. Każdy kto tylko będzie chciał obejrzeć film myślę, że spokojnie zdąży.

KamilaSM

Jesli ktos ma pojsc, to pojdzie. Na ten film przecziez pojda nie tylko rodzice dzieci chodzacych do szkoly.

Lencuszka

film tez znajdzie sympatykow wsrod fanow czasu honoru - tak mysle

Betty_Lou

patrząc na obsadę to wielce prawdopodobne. O ile nie jestem 100% przekonana do Adamczyka w rolu Urbanowicza, tak młoda część ekipy mnie zachwyca.

kowalik5

Fajnie tym chłopakom w mundurach to fakt :P

ocenił(a) film na 10
Betty_Lou

Na pewno, moja żona uwielbia Czas Honoru (zresztą ja tez ;)) i siedzi juz jak na szpilkach bo nie może doczekać sie premiery filmu. Ja akurat wierzę w Adamczyka, uważam, że jest wszechstronnym aktorem i dobrze zagra.

KamilaSM

Jak dla mnie - data premiery nie zmieni faktu, że na pewno się na ten film wybiorę. Zapowiada się świetnie. Brakowało tego w polskim kinie.

bombka_2

dla mnie data premiery zupelnie nie jest problematyczna :D chociaz...moga zjawic sie tlumy po wakacjach

Betty_Lou

Trzymam kciuki za te tłumy, lepiej niech oglądają takie filmy a nie głupiego marvela i inne komiksy XD

burdziejka

Zgadzam sie, tym bardziej, ze to jest niestety czesc historii mniej nam znana. Wiec mysle, ze nie tylko mlodziez zyska idac na ten film.

ocenił(a) film na 10
Lencuszka

Mam wrażenie, że za czasów PRL więcej człowiek interesował sie historią, chciał ją poznawać i jednak część społeczeństwa 30/40+ zna/ słyszała o Dywizjonach walczących w Anglii problem moim zdaniem zaczyna sie od ludzi poniżej 30 roku życia. Trzeba miec nadzieje, że przyciągnie ich do kina obsada filmu.

ocenił(a) film na 4
burdziejka

To prawda. Dzisiaj młodzież nie zna historii, nie interesuje sie nią. Wszyscy patrzą tylko w telefony albo siedzą przy konsoli. Taka lekcja historii w postaci filmu jest wskazana i dobrze zrobi niektórym ;)

KamilaSM

Koniec wakacji, początek roku szkolnego, więc jak to zwykle bywa masa wycieczek szkolnych na to pójdzie obowiązkowo, bo ważny temat.

KamilaSM

Bez przesady z tym urwaniem głowy, niektórzy rodzice wrecz nie mogą się doczekać az wypuszczą dzieciaki z powroem do szkoły ;) Pewnie też sporo osób pójdzie niejako jak na lekcję historii, swoją drogą dawno nie było chyba takiego filmu, żeby właśnie pójść całą klasą. Jakieś 15 lat temu non stop coś wychodziło na podstawie lektur, ostatnio sobie nie przypominam.

Ewuss_2

a to inny temat, nikt nie ma 2 miesięcy urlopu, organizajc opieki nie jest łatwa. Ale zastanawia mnie czy ludzie pójdą na dwa filmy o 303 - gdyby była daleko od siebie to, ok, a tak z tygodnia na tydzień? No raczej nie każdy chodzi tak czesto do kina

KamilaSM

Zdecydowanie powroty do szkoły nie są zadnym powodem by negatywnie oceniać datę. Bliskość dwóch premier to jest szok. Nie pamiętam takiej sytuacji. Jak były filmy o powstaniu to miedzy Sierpniowym niebem a miastem 44 były przynajmniej ze 2 lata różnicy.

KamilaSM

Są przecieki, że Bitwa o Anglię odbiega od prawdy historycznej - podobno samoloty są inaczej malowane, jest totalnie fikcyjna postać dodana, która w filmie jest istotna, a nie było takiej osoby - pilot, który sabotował działania naszych, bo nie chciał zabijać :/

alinka_minka

no właśnie i tu pojawia się pytanie, czy można tak ingerować w rzeczywistość historyczną? Moim zdaniem średnio, bo albo robimy film o prawdziwych ludziach, albo idziemy w fikcję i wtedy możemy robić co się chce. Bo potem ludzie się z takich filmów uczą historii.

ocenił(a) film na 4
Aldik3

Jak się tak mocno ingeruje w prawdę historyczną jak to zrobili Brytyjczycy to film w żadnym momencie nie powinien być reklamowany jako opowieść o naszych lotnikach. To już nie jest ta historia, te wydarzenia i ci ludzie. To czysta fikcja.

alinka_minka

Niby film ma prawo tylko inspirować się historią, jednak kiedy opowiadamy naokoło, że pokazujemy histrię Polaków itd, to jakby wstyd zmyślać.

KamilaSM

Mnie tam nie zaskakuje :) Powroty do szkoły powrotami do szkoły, film nie będzie grany tylko w ten jeden weekend. Jak ktoś chce iść do kina to pójdzie w weekend premierowy albo w kolejny, albo w tygodniu. A data myślę, ze bardziej działa na korzyść, to dobry czas na wyjście z klasą do kina na początku roku szkolnego, kiedy lekcje na dobre się nie rozpoczęły.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones