PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=647176}
6,6 37 477
ocen
6,6 10 1 37477
4,1 14
ocen krytyków
Dywizjon 303. Historia prawdziwa
powrót do forum filmu Dywizjon 303. Historia prawdziwa

Godny

ocenił(a) film na 6

Jako młody chłopak czytałem książkę, ale było to na tyle dawno, że nie jestem w stanie skonfrontować jej z filmem. Dzisiaj do południa obejrzany film spowodował, że chcę przeczytać książkę ponownie.

Film jako całość jest godnym upamiętnieniem pilotów Dywizjonu i hołdem dla nich. Momentami wciska w fotel, momentami byłem wzruszony. Oczywiście dla osób, które będą oceniały film na chłodno, tylko jako dzieło filmowe, to zapewne będą miały uwagi, bo w kilku scenach zauważalne było nałożenie ekranów co sprawiało chwilami wrażenie filmu z lat 70-tych. Bardzo fajnie, z wyczuciem wrzucone zdjęcia dokumentalne.

Na gorąco jestem pod ogromnym wrażeniem i zdecydowanie polecam. Jeszcze bardziej polecam obejrzeć oba filmy dot. Dywizjonu 303, mogą się świetnie uzupełniać.

Czego mi troszkę zabrakło? Wytłuszczenia poszczególnych bohaterów. W zasadzie niewiele albo nic nie wiemy o indywidualnych osiągnięciach poszczególnych pilotów oraz ich losach. Film bardziej skupia się na ogólnych dokonaniach Dywizjonu... no, ale być może tak właśnie miało być zgodnie z książką Arkadego Fidlera.

Brakuje we współczesnej polskiej kinematrografi wybitnych filmów historycznych. Za takie uważam "Katyń" i "Pianista". Myślę że "Dywizjon 303. Historia prawdziwa" może być pierwszym rezerwowym, który jest tylko o krok dalej od wymienionych.

Tibor74

Ten film o krok od "Katynia" czy "Pianisty"? Obsmarkałem się ze śmiechu. Mimo tytułu "Historia prawdziwa" film zawiera w sobie fikcyjne sceny. Brakuje dramaturgii, naturalniejszych dialogów i przede wszystkim lepszego aktorstwa. "Pianista" i "Katyń" realizacją i emocjami zjadają ten film na śniadanie nie mówiąc już o aktorstwie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones