PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10934}

Dziesiąty człowiek

The Tenth Man
7,1 1 173
oceny
7,1 10 1 1173
Dziesiąty człowiek
powrót do forum filmu Dziesiąty człowiek

calkiem, calkiem

użytkownik usunięty

Zazwyczaj, choc nie zawsze, film oparty na ksiazce jest dobry.I w tym wypadku sie to na szczescie sprawdzilo-mamy ciekawa opowiesc o Chavelu.Kreacja glownego bohatera przypomina mi nieco inne filmy Hopkinsa, ale ten byl wczesniej, wiec nie ma mowy o powielaniu roli.Chavel to bogaty adwokat mieszkajacy we wspanialej willi.Prowadzi sobie zycie bezstresowe, nie ma rodziny, problemow, moze calkowicie poswiecic sie pracy-jego dziadek i ojciec byli prawnikami.Tu nasuwa nam sie rola Stevensa z Okruchow dnia.Z kolei pozniej jego bohater jest podobny do CS Lewisa z Cienistej doliny-znajduje wreszcie milosc, ktora jednak bedzie przerwana.
W filmie denerwowala mnie nieco nachalna muzyka, znaczy sie za glosna, np. w momencie, gdy Chavel wraca do domu-ja uwazam, ze powinna byc subtelniejsza.
Film nieco sie dluzy-powinien byc niekiedy dynamiczniejszy.No i zakonczenie-troche naiwne, ale naiwniejszy byloby happy end.
Ogolnie 7- szczegolnie za role Hopkinsa, ktory (prawie) nigdy nie zawodzi

ocenił(a) film na 10

'Film nieco się dłuży...' - ale w końcu jest to film o sytuacji, w której jedna niewłaściwa, pochopna decyzja może zniszczyć komuś życie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones