PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=796485}

Gdzie jesteś, Bernadette?

Where'd You Go, Bernadette
6,6 11 657
ocen
6,6 10 1 11657
6,0 20
ocen krytyków
Gdzie jesteś, Bernadette
powrót do forum filmu Gdzie jesteś, Bernadette?

Bernadette

użytkownik usunięty

Niezwykle inteligentna introwertyczka, ocierająca się niemal o mizantropie.. Miłośniczka „prochów” z awersja na ludzką głupotę i „ciętym” językiem. Jak nie kochać Bernadette? Ja ja polubiłam od 1-wszego kadru.
Wbrew pozorom to nie jest film o relacjach rodzinnych. Te relacje to tylko sztafaż. Wg mnie, film jest o determinizmie. Bernadette żyła w swym nie życiu, aż do do momentu, gdy przez przypadek odnalazła swój determinant i wszystko nabrało sensu. Nawet jej „nieżycie” okazało się, że jednak miało sens, że było po coś. Bernadette znalazła swoją eudajmonie ( piękne słowo) ) a jej deprywacja został w końcu zaspokojona.
Blanchett idealnie pasuje do roli „zołzy” i zagrała ja rewelacyjnie.
Ja pokochałam Bernadette :)

ocenił(a) film na 7

Podobnie odczytuję ten film :)

użytkownik usunięty
invasion

Miło, że ktos czuje podobnie :) Pozdrawiam

ocenił(a) film na 7

żółwik - 7/10 !!!

użytkownik usunięty
Szpila_1308

Przybijam ;)

ocenił(a) film na 8

Pomijając samą recenzję... tak pięknie korzystasz ze słów, które oferuje język polski. A mnie to niezwykle ujmuje :)

użytkownik usunięty
aklinora

Dziękuję, to bardzo miłe :) Ale ja tak nie uważam. Pisze "sucho", a chciałabym pisać tak pięknie, obrazowo, tak "soczyście" jak Tołstoj, jak V. Woolf ... Choćby to miały być tylko komentarze na FB ;) Ale nie umiem, więc pisze jak potrafię ;)

ocenił(a) film na 7

Artysta a w zasadzie każda osoba mocno kreatywna pozbawiona możliwości tworzenia lub po prostu realizowania swojej paski staje się bardzo często nieznośna dla otoczenia. Wg mnie ten film jest właśnie o tym i nawet zostało to tam bezpośrednio powiedziane. Ale każdy widzi to co chce.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones