PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=758925}

Gniew

Romans
6,2 3 333
oceny
6,2 10 1 3333
3,7 9
ocen krytyków
Gniew
powrót do forum filmu Gniew

Jako zagorzały katolik, który szanuje instytucje kościelną i księży( ponieważ większość księży a najbardziej zakonników, bardzo pomaga ludziom, wiem coś o tym ponieważ jestem historykiem z wykształcenia) Uważam że takie filmy muszą się pojawiać, aby oczyszczać i pokazywać osoby które tą piękną instytucje oczerniają swoimi czynami. Trzeba pamiętać że trzeba potępiać bardzo stanowczo księży, którzy to czynią a nie cały Kościół Katolicki!

Vertom100

I tu się szanowny przedmówco bardzo mylisz. Chodzi bowiem o to, że Kościół Katolicki stał się obiektem tego typu krytyki wybiórczo! Statystyki wskazują, że instytucja ma niższy współczynnik molestowań od przeciętnej tego typu organizacji. W świcie kina za to, bryluje w krytyce. Przystanę na to, jeśli dla równowagi dokręci się kilkadziesiąt filmów o molestowaniu w synagodze czy zboże i kilka tysięcy o poprawczakach, domach dziecka, przedszkolach, szkołach, internatach itp. Cały problem tkwi w zachowaniu proporcji. Wcale przez to nie bronię zboczeńców w sutannach. Uważam natomiast, że nie wolno pomijać takich samych wynaturzeń czynionych w jarmułkach czy garniturach. W innym przypadku traktuję podobne filmy wyłącznie jako nagonkę, zamiast (jak proponujesz) oczyszczenia. Komentarze lewaków w tej sprawie mnie nie interesują, bo nigdy nie będą obiektywne. Ta ostoja współczesnego barbarzyństwa zawsze szuka problemów tam, gdzie ich nie ma.

Utu_2

Oczywiście że tak, a co właśnie piszę? Atakują kościół ponieważ lewactwu na rękę. Nie musisz mi o tym pisać o danych, ponieważ doskonale o tym wiem, chodzi tylko teraz o to, że powinno się nagłaśniać wszystko czy to lekarzy, nauczycieli( gdzie ich odsetek jest jednym z najwyższych w kwestii gwałtów) o muzułmanach nie wspominając. Ale czy ukrywając tego typu rzeczy też nie dokładamy się do kłamstwa.

Utu_2

Problem w tym że kościół jako instytucja perfidnie tuszowała (i tuszuje) te wszystkie zboczenia i ukrywała zwyroli.
Nie sądzę żeby np. grono nauczycielskie sukcesywnie ukrywało i nie dopuszczało do osądzenia zwyroli robiących krzywdę dzieciom.
To chyba logiczne że pedofila można znaleźć w każdym zawodzie tylko nie rozumiem po co o tym wspominać że nie tylko w kościele jest ten problem.
Wyobrażasz sobie żeby na przykład wśród szewców było najwięcej pedofilów a wśród spawaczy na odwrót czyli żadnego od kiedy powstał zawód spawacza, sam przyznasz że trzeba być niezłym świrem żeby tak myśleć.
Przenoszenie z parafii na inną parafię i co najgorsze uniemożliwianie skazania przez organy ścigania (to robili nie pedofile), to są największe grzechy Twojego kościoła bo sam przypadek pedofilii to po prostu choroba którą trzeba odizolować od społeczeństwa jak np. chorobę zakaźna. Problem pojawia się w tedy jak "zdrowe" na umyśle osoby taki przestępczy stan rzeczy ukrywają, bo chorego można jeszcze jakoś zrozumieć że tak go natura stworzyła ale żeby zdrowy na umyśle człowiek takie osoby ukrywał przed sprawiedliwością i leczeniem to jest dla mnie rzecz nie do zaakceptowania w społeczeństwie i własnie dlatego tak wiele się mówi o tym Twoim kościółku z wymyślonym bóstwem w chmurach który zamiast coś robić z pedofilstwem w swoich szeregach woli np. namawiać homoseksualistów do leczenia.
Na szczęście kościół to instytucja na wymarciu i już niedługo nie trzeba będzie się w końcu za nią wstydzić, AMEN.
P.S. Nie jestem lewakiem.

soulfly777kris

Znalazłem fajny materiał o tej Twojej instytucji miłości i wielkoduszności na YouTube.
https://www.youtube.com/watch?v=rierR_4Kg5Q

soulfly777kris

To tak jak by na sali chorych w szpitalu u jednego pacjenta zdiagnozowano jakąś chorobę zakaźna ale nie odizolowano go od innych chorych narażając ich na jeszcze większe męki, i kto był był w tedy winny chory czy lekarz, chyba wiadomo że lekarz.
Tak samo jest z Twoim kościołem, gdzie (niby) zdrowe na umyśle osoby rzucają chorych pedofilów na zdrowe i niczego nie spodziewające się w kościele dzieci, bo niby co ksiądz pedofil, nie może być, to chyba dzieci go do tego namawiają.
Nie sądzę żebyś to kiedykolwiek zrozumiał bo z tego co widzę to główkę masz niezłe przemodloną i dla Ciebie osoby które mówią o problemie pedofili w kościele nie widzą tego problemu gdzie indziej, tylko wierz mi dla zdrowego człowieka pedofilia wszędzie jest czyjąś tragedią którą trzeba wyjaśnić a własnie w kościele jest problem z tym wyjaśnianiem jak nigdzie indziej w żadnym zawodzie i dlatego mówi się m.in. częściej o pedofilach w sutannie niż o pedofilach w szkole czy domach dziecka.

Utu_2

A skąd masz niby te statystyki Sherlocku skoro Twoja banda klechów sukcesywnie ukrywa tych przestępców a ma ku temu środki bo jest o wiele większa i nieporównywalnie lepiej zorganizowana od każdej tego typu organizacji która ma styczność z dziećmi.
Zresztą facet w czarnej sukience oderwany od normalnego życia i współżycia może mieć z tego powodu po pewnym czasie problemy z deklem, nie sądzisz, a może wymyślone bóstwo w chmurach pomaga mu nie stać się ty pedofilem którym aczkolwiek się staje albo już był przed przystąpieniem do kościoła.
Żal mi was "przemodlone łepetynki" jaką macie fascynację kościoła i pogardę dla osób pomawiających księży.

Utu_2

Rozumiem, Twoja opinia jest obiektywna. Niestety nie mogę się z nią zgodzić. Jest śmieszna. "... Przystanę na to, jeśli dla równowagi dokręci się kilka tysięcy filmów o poprawczakach, domach dziecka, przedszkolach, szkołach, internatach itp ... " Nie będziesz zadowolony. Przybytki, o których piszesz, a w których najczęściej dochodzi do wynaturzeń, prowadzą ludzie kościoła. Nakręcono już wystarczająco filmów o nich. Wystarczy obejrzeć, a nie pisać głupoty.

Vertom100

" .... większość księży a najbardziej zakonników, bardzo pomaga ludziom, wiem coś o tym ponieważ jestem historykiem z wykształcenia..." Pomaga to czas teraźniejszy. Niezbyt rozumiem, co ma do tego historia. Nie wiem też, o jakiej historii prawisz. Ta związana z kk, nie wygląda tak pięknie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones