PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=809630}
8,2 224 205
ocen
8,2 10 1 224205
7,1 53
oceny krytyków
Green Book
powrót do forum filmu Green Book

...nie przeszkadzała mi obecność dużej ilości osób na sali kinowej. Z reguły nadmierna ekspresja czy reakcje innych widzów budzą moją irytację. W przypadku "Green Book'a" sam do spółki z innymi reagowałem spontanicznie na wydarzenia przedstawione na ekranie. Najczęściej rozbawionym parsknięciem, czasem przepełnioną skupieniem ciszą. Duża w tym zasługa dwójki głównych bohaterów (rewelacyjna gra Mortensena) którzy zjednują sobie życzliwość widza. Sam film to wzorowy przykład kina drogi i polecić go mogę w zasadzie każdemu.
Przed seansem obawiałem się, że film pójdzie w tanie moralizatorstwo i płytko prześliźnie się po modnym w ostatnich latach temacie wykluczenia i uprzedzeń. Na szczęście wszystko jest tu wygrane bardzo subtelnie.
I ta Ameryka z lat 60-tych..;)

ocenił(a) film na 8
Zaggs

Moralizatorstwo było ale w bardzo uroczej, łagodnej, przekonującej formie. Bez zadęcia, ze sporą dawką kulturalnego humoru i czarującym odtworzeniem klimatu lat 60-tych.

ocenił(a) film na 9
Zaggs

Dokładnie miałam takie same obawy, że film będzie tylko "dobry" przez swoje moralizatorstwo lub ckliwość. Tymczasem dostajemy je pod postacią niezwykle subtelną i pełną humoru. Rewelacja.

użytkownik usunięty
Zaggs

Ludzie są z natury policzalni. Nie mogą więc podpadać pod kategorię "ilości", lecz "liczby".
Ora et labora.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones