PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=848343}

Gwiazdeczki

Mignonnes
3,8 4 327
ocen
3,8 10 1 4327
6,7 3
oceny krytyków
Gwiazdeczki
powrót do forum filmu Gwiazdeczki

Netflix nawet się nie kryje że serwuje nam tutaj "nowy porządek".
Może to wzbudzać w nas obrzydzenie i oburzenie, ale powoli, powoli przyzwyczajamy się do tego, czy nam się to podoba czy nie.
Myślę, że następne dorastające pokolenia nie będą widziały w tym nic złego.

Popatrzcie na pokolenia naszych rodziców - co ich w większości burzy - nas niekoniecznie.
Mało tego, "nasze" pokolenie zawzięcie broni pewnych serwowanych nam przez media wzorce.
A takich, którym się one nie podobają, nazywamy w najlepszym razie niepostępowymi.
Any thoughts here?

tom0907

Tendencja jest akurat zupełnie odwrotna. Kiedyś czymś zupełnie normalnym był pogląd, że seksualizacja dzieci nie jest niczym złym, w kinie artystycznym było wiele odważnych erotycznych scen z nieletnimi, powszechniejszym niż dziś był pogląd, że można się bzykać z nieletnim, tak długo jak dzieje się to za obopólną zgodą, na okładkach świerszczyków znajdowały się nieletnie itd., dziś to wszystko zanika - i bardzo dobrze. To, że taki film jak Cuties, na temat którego 10, 20 czy 30 lat temu nikt by się nawet nie zająknął, świadczy o tym, jak bardzo wyczuleni staliśmy się na seksualizację dzieci. Inna sprawa, że Stany są trochę w tyle, i tam przyzwolenie społeczne na seksualizację dzieci jest większe niż w Europie, stąd też i kontrowersyjna promocja Netflixa (bo sam film moim zdaniem nie wygląda na taki, który przekraczałby granice dobrego smaku - mówię to na podstawie trailera).

Patty Diphusa

Tendencja chyba nie do końca jest odwrotna . Przykład z mojego otoczenia. Blisko mnie mieszka pewne rodzina.I to nie żadna patologia ale zwykła,wykształcona rodzina. Mają 16 letnią córkę i pozwalają jej się spotykać z 24 latkiem.Ponoć to syn ich dobrych znajomych i sami ich ze sobą zapoznali. Dla mnie jest to oburzające

ocenił(a) film na 1
tom0907

W pełni się zgadzam Tom. Już od dawna mam dokładnie takie samo zdanie.
To się nazywa stopniowe i podświadome kształtowanie myślenia u mas. Reżysera powinni zamknąć i tych którzy na to przyzwalają. Dawać petycję, nim stanie się to normą.

ocenił(a) film na 5
otalaz

Ten film był wyreżyserowany przez kobietę.

tom0907

Ja mam wrażenie, że już dawno przestało mnie cokolwiek szokować. Mam na przykład świadomość, że istnieje taki przymiotnik jak "wulgarny" i mogę powiedzieć, że np teledysk Cardi B WAP jest wulgarny, ale czy mnie coś tam zszokowało, czy zniesmaczyło?
Nie, bo od dziecka jestem bombardowana golizną i silikonami i nie robi to na mnie wrażenia. Z tymi Cuties to samo. Wszyscy wypinają dupy i twerkują, dzieci naśladują nastolatki i osoby popularne.
Chociaż nie wiem jak oni wg znaleźli dziewczynki do gania w takim filmie, przecież one musiały uzyskać zgodę swoich matek. To jest zastanawiające, że uzyskali.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones