PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=848343}

Gwiazdeczki

Mignonnes
3,8 4 327
ocen
3,8 10 1 4327
6,7 3
oceny krytyków
Gwiazdeczki
powrót do forum filmu Gwiazdeczki

Serial teoretycznie ma jakieś przesłanie.
Jednak szybko okazuje się że jedyną do niego drogą jest pokazywanie 11 latek jako wyuzdanych landryny, pełnych przemocy i wulgarności. I jest to niby pomysł na ukazanie otwartego i szczęśliwego społeczeństwa w kontrze do tradycyjnego Islamu.
dziewczynki wymachują pupami, często w gestach odzwierciedlających kopulację - bo na tym polega taniec który sobie wybrały. Jednak nie jest to taniec dla uczennic 5 klasy szkoły podstawowej. Sceny przemocy szkolnej, i wulgarnych okrzyków. Oglądanie filmików że striptizerkami podczas modlitwy. Generalnie jest to po prostu obsceniczne. Dla mnie obraz 11 dzieci które klepią się po pupach w tańcu jednocześnie wyciągając sobie z ust lizaka w dość oczywistym geście to jednak za wiele. Widać jestem ciemny i zaściankowy :)

ocenił(a) film na 6
Iron86

No to ewidentnie nie zrozumiałeś przesłania tego filmu, mimo, że jest to pokazane w łopatologiczny sposób. A o jakie przesłanie chodzi? No właśnie ten film jest skierowany głównie do rodziców i ma szokować. Ma uświadomić rodzicom, że dzieci w tym wieku nie powinny mieć dostępu do internetu, a jeśli już to przy obecności ojca lub matki. Myślałeś, że to filmik ze striptizerkami? Nie, to teledysk do utworu, który można obejrzeć na yt. Idziemy dalej. Myślisz, że te dziewczyny wiedziały co znaczą te ruchy? No nie. Obejrzały to w internecie i po prostu to naśladowały, a że nikt im nie powiedział, że to niestosowne dla dziewczynek w ich wieku... I tu wracamy do tego o czym mówiłem na początku...

McGyverPL

tak tak, na pewno właśnie to było przesłaniem. Te konkursy taneczne były właśnie prowokacją aby wytknąć błędy rodziców :D Zwracam honor :)

ocenił(a) film na 6
Iron86

Nie widziałeś jak zostały wygwizdane podczas występu? Tylko główna bohaterka zdała sobie wtedy sprawę z tego, że przegięła, więc poszła do domu, po czym ubrała się w adekwatny strój i poszła poskakać na skakance z rówieśnikami. Poza tym film powstał na bazie doświadczeń życiowych reżyserki.

McGyverPL

przyjmijmy że Netflix promuje film gdzie chce pokazać zagrożenia dla dzieci w internecie oraz zwrócić uwagę że rodzice za mało dzieciaków pilnują.
Wtedy dalej uważał bym że sceny przedstawione w filmie to gruba przesada.
Ja czułem zwyczajnie obrzydzenie momentami jak na to patrzyłem. I uważam że nie powinno się ukazywać 11 letnich dzieci w taki sposób a już szczególnie z taką intensywnością.

ocenił(a) film na 6
Iron86

Nie, no sorry, ale mówisz coś o obrzydzeniu, a jednocześnie w filmach ocenionych na 10 masz Ludzką stonogę. Zgodzę się za to z tym, że nie powinno się pokazywać 11 latek w taki sposób, ale przecież to nie było tak, że ktoś je zabrał z podwórka i kazał robić to co każą, a w nagrodę obiecywał im paczkę cukierków. No nie, ich rodzice musieli wyrazić na to zgodę i zapewne byli również na planie podczas kręcenia filmu. I w takim przypadku trzeba znowu ganić rodziców, że "sprzedali" własne dzieci do takiego filmu.

McGyverPL

ad "ludzka stonoga" to 10 gwiazdek dla tego filmu jest żartem. Jednak nie obrzydził mnie on. Obrzydzają mnie natomiast szczerze sceny ukazane w tym filmie.
Pisząc że nie należy w taki sposób i w takiej intensywności 11latki też miałem na myśli film.
Nie wiadomo czy aktorki miały 11 lat (przypuszczam że więcej) i tutaj decyzja była po stronie rodziców.
Ja osobiście bym się nie zgodził.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones