film

Hannah i jej siostry

Hannah and Her Sisters
1986
1 godz. 45 min.
7,5 16 086
ocen
7,5 10 1 16086
7,6 22
oceny krytyków
W Dniu Dziękczynienia trzy siostry zwierzają się ze swoich problemów życiowych. więcej mniej
Hannah i jej siostry zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Oscar
Film zdobył 3 nagrody Oscar, 17 innych nagród oraz 18 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody

Najstarsza córka - Hanna (Mia Farrow) jest oddaną żoną, kochającą matką i odnosząca sukcesy aktorką. Jest także prawdziwą i lojalną podporą dla swoich dwóch, ciągle jeszcze szukających celu w życiu sióstr - Lee (Barbara Hershey) i Holly (Dianne Wiest) - jest emocjonalnym kręgosłupem całej rodziny, która zdaje się tego wcale nie doceniać.Najstarsza córka - Hanna (Mia Farrow) jest oddaną żoną, kochającą matką i odnosząca sukcesy aktorką. Jest także prawdziwą i lojalną podporą dla swoich dwóch, ciągle jeszcze szukających celu w życiu sióstr - Lee (Barbara Hershey) i Holly (Dianne Wiest) - jest emocjonalnym kręgosłupem całej rodziny, która zdaje się tego wcale nie doceniać. Gdy jednak doskonale uporządkowany świat Hanny zostaje zniszczony przez siostrzaną rywalizację, kobieta zdaje sobie nagle sprawę, że jest tak samo samotna i zagubiona jak wszyscy inni. Aby się odnaleźć, musi dokonać wyboru między niezależnością rodziny, z którą żyje, a rodziną, bez której żyć nie może.

boxoffice
$40 084 041 w USA
budżet
$6 400 000
studio
Jack Rollins & Charles H. Joffe Productions / Orion Pictures Corporation
tytuł oryg.
Hannah and Her Sisters
inne tytuły
Woody Allen chciał w roli Elliota obsadzić Jacka Nicholsona zamiast Michaela Caine'a. Tyle, że Allena nie było stać, aby mu zapłacić - zaproponował więc tę rolę Anglikowi.
Wiersz Cummingsa tak naprawdę nie znajduje się na 112. stronie książki, którą Elliot kupuje Lee.
Zdjęcia do filmu kręcono w Beverly Hills i Los Angeles (Kalifornia, USA), Nowym Jorku (Nowy Jork, USA) oraz w Turynie (Włochy).
"Hannah i jej siostry" w filmografii Allena są pozycją szczególną - zdobyły uznanie zarówno widzów, jak i krytyków. U samego twórcy wywołało to szczere zdziwienie i zakłopotanie. Mówił: "Kiedy twój film odnosi sukces, zaczynasz się zastanawiać: gdzie popełniłem błąd?". Niewątpliwie przyczynił się do niego nagrodzony Oscarem scenariusz, który dzieli... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych