Carrie Fisher 

Carrie Frances Fisher

7,9
25 526 ocen gry aktorskiej
Carrie Fisher
Córka artystów: Debbie Reynolds i Eddiego Fishera. Ojciec zostawił je, gdy miała trzy lata (dla Elizabeth Taylor). Wychowywała ją głównie matka, w przerwach kiedy nie grała.
Dzięki "Gwiezdnym Wojnom" przeszła do historii kina.
Podczas gry w "Blues Brothers" wpadła w "złe towarzystwo". Ma na koncie narkotykowe ekscesy z Johnem Belushim, Danem Aykroydem i Robinem Williamsem. Po śmierci Belushiego, pocieszając Dana, wpadła w alkoholizm. Jednak podniosła się z tego, zaczęła pisać książki, początkowo dla dzieci. Potem napisała "Pocztówki znad krawędzi" na bazie swojej autobiografii, które później przeniesiono (z jej udziałem) na ekran. Od paru lat znów zaczyna pojawiać się w filmach i przy ich produkcji. Była jedną z recenzentek scenariusza do pierwszego epizodu "Gwiezdnych Wojen". Ostatnio zajęła się także produkcją. Wyprodukowała na przykład film telewizyjny "These Old Boards", oparty na jej scenariuszu. Zagrała tam także niewielką rolę.
więcej

Dane personalne:

data urodzenia: 21 października 1956

data śmierci: 27 grudnia 2016

miejsce urodzenia: Burbank, Kalifornia, USA

wzrost: 155 cm

Saturn
Zdobyła Saturn, inną nagrodę oraz 6 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
mąż Paul Simon (16.08.1983 - 1984, rozwód)
Wystąpiła w teledysku zespołu Blink 182 do piosenki "A New Hope", jako księżniczka Leia - dziewczyna marzeń wokalisty.
Miała zagrać główna rolę w filmie "Carrie", jednak bardzo wstydziła się rozbieranych scen, więc odrzuciła propozycję. Ostatecznie angaż otrzymała Sissy Spacek
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych