film

Hiszpański romans

Rifkin's Festival
2020
1h 32m
5,5 3 398
ocen
5,5 10 1 3398
4,2 14
ocen krytyków
Amerykańskie małżeństwo wybiera się na Festiwal Filmowy w San Sebastian, gdzie daje się ponieść magii wydarzenia i urokowi miasta. więcej mniej
Hiszpański romans zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Kiedyś to było
Szczęśliwie "Hiszpański romans" wydaje się deczko bardziej odświeżający niż poprzednie odcinki przygód ludzi... ... czytaj więcej
Hiszpański romans
Zwiastun nr 1 (polski)
Hiszpański romans
Zwiastun nr 1
nr 1 (polski) 2021-11-30T13:15:55 https://fwcdn.pl/webv/97/51/59751/59751.4.jpg https://fwcdn.pl/video/f/195/832395/Rifkin_s_Festival_trailer_9aN.vp9.1080p.webm

Mort i Sue to amerykańskie małżeństwo, które przybywa na festiwal filmowy w San Sebastian w Hiszpanii. On jest byłym wykładowcą filmoznawstwa, a ona specjalistką od reklamy pracującą dla młodego i obiecującego reżysera Philippe. Mort szybko zauważa, że Sue jest zafascynowana swoim podopiecznym oraz że to zainteresowanie wykracza pozaMort i Sue to amerykańskie małżeństwo, które przybywa na festiwal filmowy w San Sebastian w Hiszpanii. On jest byłym wykładowcą filmoznawstwa, a ona specjalistką od reklamy pracującą dla młodego i obiecującego reżysera Philippe. Mort szybko zauważa, że Sue jest zafascynowana swoim podopiecznym oraz że to zainteresowanie wykracza poza czysto zawodowe ramy. W ich małżeńskiej relacji pojawia się kryzys. Pewnego dnia Mort trafia na wizytę do pięknej lekarki, która podziela jego zainteresowania i spojrzenie na świat. Nowo poznana kobieta również tkwi w trudnym związku – jej mąż jest malarzem o bardzo porywczym temperamencie. Czy za sprawą nowej znajomości Mort odnajdzie nadzieję i optymistycznie spojrzy w przyszłość? W życiu, jak w kinie – wszystko jest możliwe!

boxoffice
$2 319 180 na świecie
$2 319 180 poza USA
dystrybucja
Kino Świat
studio
Gravier Productions / Mediapro / Televisió de Catalunya (TV3) / więcej
tytuł oryg.
Rifkin's Festival
inne tytuły
Rivkin's Festival (tytuł roboczy) USA
więcej
Podczas rozgrywki w szachy ze Śmiercią, szachownica jest nieprawidłowo ustawiona. Według zasad gry, pole w prawym dolnym rogu gracza powinno być białe. Co ciekawe, ten sam błąd pojawia się w oryginalnej scenie pojedynku w filmie "Siódma pieczęć" Ingmara Bergmana.
Zdjęcia do filmu kręcono w  San Sebastián (Hiszpania).
Okres zdjęciowy trwał od 10 lipca do 23 sierpnia 2019 roku.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Citizen Kane

Jules and Jim
A Man and a Woman
Breathless
Persona
Wild Strawberries
The Exterminating Angel
The Seventh Seal

Mam nadzieję, że niczego nie pominąłem

Wciąż ten sam smak, jednym się już przejadł, innym nie smakował nigdy, ale faktem jest brak już tego ostrego autosarkastycznego sosu. Mimo wszystko danie smaczne, zwłaszcza na tle tego co serwuje dzisiejsze "kuchenne kino".

U Allenka bez zmian: mamy zamożnych, zdrowych przedstawicieli wolnych zawodów, rozważających albo kwestie egzystencjalne, albo estetyczne. Mamy znów związek starszego mężczyzny z dużo młodszą kobietą.
Jest całkiem sporo śmiesznych dialogów i wyjątkowo powolne tempo rozwoju akcji.
Wg mnie film jest relaksujący....

Genialny film

użytkownik usunięty

Dzięki niemu nabrałem chęci powrócić do klasyków kina.

Bawią mnie pseudointelektualne wyrzygi "krytykow" filmowych. Woody pokazuje świat z perspektywy człowieka z neurotyczna osobowością, jego sposób przeżywania świata, i ciagly niekończący się konflikt wewnętrzny takiej osoby. Pokazuje też że swiat jest brutalny ale końcowa scena daje nadzieję.