Louis Garrel 

7,6
4 042 oceny gry aktorskiej
Louis Garrel
Louis Garrel urodził się 14 czerwca 1983r. w Paryżu. Wychował się w rodzinie związanej z filmem na przestrzeni kilku pokoleń. Już w wieku 6 lat wystąpił w kinowym dramacie "Zapasowe pocałunki", który wyreżyserował jego ojciec, znany francuski "kontynuator poetyki Nowej Fali" Philippe Garrel. W kolejnych latach Louis wielokrotnie grał w produkcjach swojego ojca: w 2005 r. był to film "Zwyczajni kochankowie", w 2008 "Granica świtu", a w 2011 pojawił się u boku Monicy Bellucci w "Un été brûlant". W pierwszym z wymienionych wystąpił także dziadek Louisa, aktor Maurice Garrel, oraz matka, Brigitte Sy. Louis wraz z dziadkiem zagrał także w filmie "Aktorki", który wyreżyserowała obecna partnerka aktora, Valeria Bruni Tedeschi.
Aktor ukończył szkołę dramatyczną w Narodowym Konserwatorium w Paryżu w 2004 roku, jednak już w 2003 zabłysnął na szeroką skalę w filmie Bernardo Bertolucciego "Marzyciele" rolą zafascynowanego komunizmem i kinematografią Theo. Za rolę 20-letniego studenta François w wymienionym już dramacie Zwyczajni kochankowie otrzymał nagrodę Cezara dla najlepszego aktora młodego pokolenia.
Garrel nie poprzestaje jednak tylko na aktorstwie. W 2010 r. napisał i wyreżyserował film "Mały krawiec", za który otrzymał nominację do Cezara w kategorii Najlepszy film krótkometrażowy. Jest także autorem zdjęć do "Opowieści z bezsennych nocy", a w "Piosenkach o miłości", musicalu Christophe Honoré z 2007 roku, ujawnił swój talent wokalny - zaśpiewał w dziesięciu utworach, m.in. "Ma mémoire sale", "As-tu déjà aimé?" i "La Distance".
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 14 czerwca 1983

miejsce urodzenia: Paryż, Francja

wzrost: 183 cm

Cezar
Zdobył 2 nagrody Cezar, 1 inna nagroda i 11 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
dwukrotnie żonaty: 1. Golshifteh Farahani (2012 - 2014, rozwód); 2. Laetitia Casta (od 10.06.2017)
Jest wnukiem aktora Maurice'a Garrela.
W 2004 roku ukończył naukę w paryskim konserwatorium CNSAD (Francja).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych