Elena Anaya I

7,5
4 359 ocen gry aktorskiej
Elena Anaya I
Elena Anaya należy do grona najpiękniejszych i najbardziej utalentowanych aktorek swojego pokolenia. Urodziła się 17 lipca 1975 roku w Palecji (Hiszpania). Od wczesnych lat ciekawa była świata i rozwijała różnorodne zainteresowania. Kiedy poszukiwano młodej dziewczyny do filmu Alfonso Ungrii África” wyjechała do Madrytu, wzięła udział  w castingu i otrzymała swoją pierwsza rolę w filmie pełnometrażowym. Zdała egzaminy wstępne do Real Escuela Superior de Dramatico (ang. the Real Superior School of Dramatic Art of Madrid), gdzie rozpoczęła naukę aktorstwa. W kolejnych latach grała w takich hiszpańskich produkcjach jak „Rodzina”, "Czarne łzy", "Finisterre, donde termina el mundo" i "Zatarte ślady".  Jej rola  w filmie Julio Medema "Lucia i seks", została entuzjastycznie przyjęta przez krytykę  i publiczność.  Swoista mieszanka niewinności i prowokacji przyniosła jej nominację do nagrody Goya dla najlepszej aktorki drugoplanowej.
W 2001 r. zagrała u boku Penelope Cruz i Victorii Abril w komedii "Boskie jak diabli", która otrzymała aż dziewięć nominacji do nagrody Goya. W 2002 r. zagrała niewielką rolę w filmie Pedro AlmodóvaraPorozmawiaj z nią”. W następnych latach grała role drugoplanowe w takich filmach jak "Uraza" Miguela Albaladejo,  dramacie "Błękitny pokój" Waltera Doehner, komedii "Dwóch twardzieli" oraz thrillerze "Dead Fish" z Garym Oldmanem. Swój talent i urodę miała możliwość w pełni zaprezentować w filmie "Van Helsing". Zagrała również  w adaptacji powieści Arturo Perez Reverte "Kapitan Alatriste", w dwóch kolejnych częściach filmu „Wróg publiczny numer 1”, „Aurora i Archanioł”, a w 2011 roku została gwiazdą dramatu w reżyserii Pedro AlmodóvaraSkóra w której żyję”.
zobacz pełny życiorys

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 17 lipca 1975

miejsce urodzenia: Palencia, Hiszpania

wzrost: 165 cm

Goya
Zdobyła Goya, 4 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
W 2006 roku wystąpiła w teledysku Justina Timberlake'a "SexyBack".
Ma dwójkę starszego rodzeństwa, m.in siostrę Marinę.
W 2011 roku wystąpiła w reklamie ubrań marki Band of Outsiders.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Up.

Które efektowniejsze? Cruz ("Przerwane objęcia') czy Anaya ("Skóra, w której żyję")? Ciężko ustalić słuszny wynik.

Nieprzeciętna uroda i niezła aktorka, czego więcej trzeba do szczęścia.

Bellucci, Knightley & Smutniak :) czegóż chcieć więcej? :)

...Ciężko jej przebić ten seksowny look :D Nawet w "Nocy w Rzymie" gdzie przez większość filmu paraduje nago nie wyglądała tak apetycznie. Aczkolwiek w "Wyspie zaginionych" i "Skórze w której żyje" udowodniła że ładna buźka i zgrabne ciało to nie wszystko co ma do zaoferowania. Bardzo dobra aktorka

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones