PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=662242}

Hobbit: Bitwa Pięciu Armii

The Hobbit: The Battle of the Five Armies
7,2 246 009
ocen
7,2 10 1 246009
5,4 27
ocen krytyków
Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
powrót do forum filmu Hobbit: Bitwa Pięciu Armii

http://www.filmweb.pl/news/Peter+Jackson+przyzna%C5%82%2C+%C5%BCe+nie+wiedzia%C5 %82%2C+co+robi+na+planie+%22Hobbita%22-114546


"Uwaga! Kto czuł się zawiedziony trzema częściami "Hobbita" Petera Jacksona, może teraz pozwolić sobie na donośne "a nie mówiłem?". Reżyser przyznał, że do pracy nad prequelem "Władcy Pierścieni" przystąpił niewystarczająco przygotowany i z nieskończonym scenariuszem.

GettyImages-157052925.jpg Getty Images © Hagen Hopkins

W materiale wideo zza kulis, który znalazł się na wydaniu DVD "Hobbita: Bitwy Pięciu Armii", ekipa filmu mówi o braku czasu potrzebnego do przygotowania filmu. Problem wynikał z faktu, że Guillermo del Toro, który miał początkowo reżyserować film, opuścił projekt w trakcie preprodukcji, a grafik nie zakładał dodatkowego czasu dla Jacksona, kiedy ten zajął jego miejsce. Nie cofnęliśmy zegara o półtora roku wstecz, żeby dać mi czas na przygotowanie filmu, który miał być inny od tego, co planował zrobić del Toro, zdradził Jackson. To było niemożliwe, i w związku z tym zacząłem kręcić film, choć w większości był on nieprzygotowany.

Improwizowanie szło mi do momentu, w którym musiałem zacząć filmować tę skomplikowaną bitwę. Tutaj już nie dało się ściemniać, przyznał reżyser. Mieliśmy ją nakręcić w dwa miesiące w 2012 roku. Ale w którymś momencie poszedłem do moich producentów, a w końcu również do studia, i powiedziałem "nie wiem, co robię, nie mam storyboardów, za trzy miesiące mamy kręcić tę bitwę, może po prostu skończymy wcześniej"?

To opóźnienie pozwoliło Jacksonowi na oczyszczenie głowy, przemyślenie sprawy i - wreszcie - inspiracja przyszła.

Czy uważacie, że burzliwy etap zdjęciowy odbił się na efekcie ekranowym? "

Belief

Ok spoko rozumiem :)

ocenił(a) film na 4
wort801

Podobnie jest zresztą ze światem Doctora Who. Wiem, że Ty pewnie nie wiesz o co chodzi, ale jego kreowało i kreuje też wiele różnych osób (niestety :]). I on też ma prócz serialu i filmów wiele książek i audycji. Przez to jest wiele rozdźwięków. Ale też są filmy, które do kanonu nie wchodzą. :)

Belief

Wiem kim on jest gościem który podróżuje w czasie ..oglądałem kilka odcinków ale nie podobało mi się ...

ocenił(a) film na 4
wort801

Doctor jest specyficzny. Jego się kocha albo nie lubi, także rozumiem :).

Belief

Uff to dobrze a już myślałem że mnie zabijesz za to :)

ocenił(a) film na 4
wort801

No co Ty, za to, że nie polubiłeś serialu? :) A w ogóle to fani DW są bardzo tolerancyjni i sympatyczni. Tam jak ktoś na forum przyszedł i zaczął naprawdę w bardzo nieprzyjemny wręcz fekaliany sposób się wypowiadać, to jedyne jakie dostał odpowiedzi to, że sprawia przykrość fanom pisząc takie rzeczy. My nie zabijamy za to, że komuś serial nie podszedł. Nie wiem jak teraz, bo tam mało ostatnio zaglądam, ale to najsympatyczniejsze forum na jakim byłam na filmwebie. A moim najlepszym znajomym stamtąd jest człowiek, który ma kompletnie inne zdanie niż ja (bo tam są dwa obozy). Wystarczy wzajemny szacunek :).

ocenił(a) film na 4

Żeby mugol mógł czarować musiał mieć w rodzinie jakiegoś czarodzieja choćby w dalekiej, ale krew taka musiała być. Także czarowanie u Rowling zależało od krwi rasy.

użytkownik usunięty
Belief

tak musiał ale problem taki że Hermiona ma dwóch mugoli, jej matka i ojciec są mugolami. O jej dalekiej rodzinie nie było nic w książkach. Może kogoś miała ale ogólnie Hermiona jest mugolem i nie ma w rodzinie czarodzieja. Wiem że czarowanie u Rowling zależy od krwi rasy.

ocenił(a) film na 4

To skoro wiesz, że czarowanie u Rowling zależy od krwi rasy to chyba logiczne, że Hermiona musiała takowego czarodzieja gdzieś w rodzinie mieć, prawda?

użytkownik usunięty
Belief

no prawda, tyle że w książce nie jest wspomniane o tym.

No trudno by opisać wszystkie pokolenia czyjeś postaci :)

ocenił(a) film na 4

Nie ma nic o krwi, o tym, że mugole, które czarują musiały w swoich rodzinach mieć czarodzieja?

W starszych pokoleniach mogła mieć kogoś w rodzinie....

użytkownik usunięty
wort801

no mogła. I tu Belief ma rację :)

No :) cytuje "niepokoił twój brak wiary" :)

użytkownik usunięty
wort801

hehe :)

użytkownik usunięty
Pallado

zgadzam się w 100%

ocenił(a) film na 7
Pallado

No :) ( tak ale gdyby smoki nie poparły saurona....( kolejne gdybanie :) ) Szare przystanie były bramą do Amanu i Sauron mógł by odciąć elfy ( przez zwykłe poczucie zemsty ) . Nawet zwyczajny dom ( w którym są Elfy) był dla Saurona zagrożeniem . Takie jest marzenie Dyktatorów ( władza i coraz wieksze terytorium) ;)

Pewnie nie myślano o widzach tylko o $ .

ocenił(a) film na 5
Pallando

Im dalej w las tym więcej drzew. Możemy tak gadać do jutra :D

ocenił(a) film na 7
Pallado

No :) . Proponuje zakończyć dyskusje " bo trzeba spać , żeby rano do roboty wstać " :D

ocenił(a) film na 5
Pallando

Dzięki i powodzenia ;)

ocenił(a) film na 7
ocenił(a) film na 4
Pallando

Ale właśnie on atakował Elfy z Mrocznej Puszczy nie mając zdobytego Ereboru :). Jemu to w niczym nie przeszkadzało. Tylko łatwiej by mu było ze Smaugiem. Jego siły zostały pokonane. Zarówno krasnoludy, ludzie, elfy z Mrocznej i Lorien poradziły sobie. Ze smokiem mogłoby być dla nich różnie a w zasadzie pewnie byłoby bardzo kiepsko.

"Sauron mógł się spodziewać że rada uderzy na niego i przygotować " ucieczke " a po za tym nie miał silniejszych sług niż nazgule"

I tak zrobił w książce, uciekł. Nie miał silniejszych sług niż nazgule ale sam przyznaj, że gdyby te wojska zostały w Dol Guldur Biała Rada nic by nie zrobiła. Jak to mówią, nawet Herkules dupa kiedy ludzi kupa :).

ocenił(a) film na 7
Belief

To są tylko gdybania nie wiadomo co by się stało bo się nie stało :)


Gdyby zobaczyli Galadriele ucieki by ze strachu :)

ocenił(a) film na 4
Pallando

Znowu nie wiem do czego konkretnie się odnosisz. Jeśli do ataków na elfy to to jest fakt:
"Lórien zaatakowano z Dol Guldur trzykrotnie, lecz elfowie bronili się mężnie, a ponadto czarodziejska moc tej krainy była zbyt potężna, by inne siły mogły ją przezwyciężyć, chyba że Sauron osobiście wziąłby udział w walce. Choć pięknym drzewom na skraju lasu zadano ciężkie rany, napaść odparto; a gdy Cień zniknął, Celeborn poprowadził zastęp elfów z Lórien i przeprawił się w łodziach przez rzekę Anduinę. Zdobył Dol Guldur, a Galadriela zburzyła mury tej twierdzy i zamknęła ziejące tam szyby. Las został oczyszczony.
Na północy także szerzyła się wojna i działało zło. Nieprzyjaciel najechał królestwo Thranduila i doszło do wielkiej bitwy pod drzewami, a sam las został w wielu miejscach spalony i zdewastowany. W końcu jednak Thranduil zwyciężył"

A jeśli chodziło Ci o smoka to fakt, jest to tylko gdybanie. Ale widząc jaką siłą dysponował Smaug i jak poradził sobie w przeszłości z królestwem krasnoludów i ludźmi z Dale, raczej nie stanowiliby małego zagrożenia. Smaug zginął w wyniku wielu przypadkowych powiązanych ze sobą sytuacji, które ciężko nie podejrzewać o zaplanowanie przez wyższe siły. No ale po to był Gandalf :).

ocenił(a) film na 7
Belief

Chodziło o Smauga ( mogłem to napisać :) ) .

ocenił(a) film na 4
Pallando

Mogłeś :]. Nie szukałabym po kronikach fragmentów :)

ocenił(a) film na 7
Belief

:)

kamilxxx09

chaotycznie to było zmontowanie scen bitewnych i brak pomysłu na epickie ujęcia ....

wort801

A można po polsku i z poprawną składnią?

ocenił(a) film na 3
kamilxxx09

Tak właśnie napisał multikonciarzu.

ocenił(a) film na 6
kamilxxx09

Nie bądź śmieszny Kamil. Sam do mnie piszesz bez składki i nie po polsku a masz czelność pisać tak innym. To jest słabe.

calays

"Sam do mnie piszesz bez składki". Jakiej składki? Emerytalnej?

ocenił(a) film na 6
kamilxxx09

Takiej której nie zrozumiesz, a będziesz wciskał kit, że rozumiesz. To jest zbyt tajemna magia jak na ciebie.

kamilxxx09

Ty to jesteś naprawdę nienormalny. Żeby odwrócić kota ogonem czepiasz się literówki. Co za żałosne zachowanie panie pisarzu. Aczkolwiek wiadomo od kogo podłapałeś takie zachowanie. Niezmiernie mi miło, że wreszcie pokazałeś swoje oblicze i każdy kto cię kiedykolwiek bronił zobaczył jaką jesteś nędzną istotą. Nie wiem co trzeba zrobić żeby nawet pod newsami być hejtowanym bardziej niż Katedra. Rób tak dalej. PJ wypiął się na na fanów świata Tolkiena i tylko takie zaślepione istotki jak ty będą mu dalej przyklaskiwać.

ocenił(a) film na 6
kamilxxx09

"nwm nwm" - kamilxxx09

ocenił(a) film na 4
calays

A co ma pisać? Na nic merytorycznego go nie stać, to się czepia "kropki i przecinka" udając, że nie rozumie. A jak już się wysili to i tak to jest kupa śmiechu.

ocenił(a) film na 6
Belief

Ja nie do końca łapię jego system... jakichkolwiek wartości. :P

kamilxxx09

A można liczyć na post zawierający jakieś logiczne argumenty z twojej strony ????czy nadal ich brak u ciebie ???

ocenił(a) film na 6
wort801

Wiesz co on mi napisał? Cytuję "nwm nwm" - albo próbuje być "fajny" / "nowoczesny" albo ma ze sobą jakiś problem. Zignorowałam to, dobra może się pomylił albo coś… nie wnikam. Po czym gość piszę takie teksty do ciebie.

calays

Ten forumowicz jest największym hipokrytą jakiego widziałem na forum, już mnie niczym nie dziwi.....no chyba że w końcu przyzna że pan Jackson i go oszukał.Ale na cuda nie liczę :)

ocenił(a) film na 4
calays

"Wiesz co on mi napisał? Cytuję "nwm nwm" - albo próbuje być "fajny" / "nowoczesny" albo ma ze sobą jakiś problem."

Wyglądają jak wyrazy dźwiękonaśladowcze, ale nie wiem co to może oznaczać. On po prostu nie potrafi się wysłowić.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 4
Pallado

A czemu szukasz potwierdzenia u mnie? Osobiście go nie znam i też nie ja go wyśledziłam :).

Ale jak Ci zablokują post to będziesz wiedział czy to on :]. Musi się tylko Kamil dopatrzeć, że wkleiłeś z nim wywiad :D.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 4
Pallado

To była sentia. :)

Racja, wiedzy Ci nie odbiorą :). Ja to się dziwie, że ten wywiad jeszcze z youtube nie zniknął :D

użytkownik usunięty
Belief

Przepraszam bardzo, ale jaki wywiad?
Można prosić o linka?

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Przegiąłeś - wnoszę o permbana!
Ile razy ci powtarzać!!

użytkownik usunięty
Oro

ale to link o książce nic wielkiego poza tym kolega prosił to chyba mogę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones