PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=662242}

Hobbit: Bitwa Pięciu Armii

The Hobbit: The Battle of the Five Armies
7,2 246 032
oceny
7,2 10 1 246032
5,4 27
ocen krytyków
Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
powrót do forum filmu Hobbit: Bitwa Pięciu Armii

http://www.filmweb.pl/news/Peter+Jackson+przyzna%C5%82%2C+%C5%BCe+nie+wiedzia%C5 %82%2C+co+robi+na+planie+%22Hobbita%22-114546


"Uwaga! Kto czuł się zawiedziony trzema częściami "Hobbita" Petera Jacksona, może teraz pozwolić sobie na donośne "a nie mówiłem?". Reżyser przyznał, że do pracy nad prequelem "Władcy Pierścieni" przystąpił niewystarczająco przygotowany i z nieskończonym scenariuszem.

GettyImages-157052925.jpg Getty Images © Hagen Hopkins

W materiale wideo zza kulis, który znalazł się na wydaniu DVD "Hobbita: Bitwy Pięciu Armii", ekipa filmu mówi o braku czasu potrzebnego do przygotowania filmu. Problem wynikał z faktu, że Guillermo del Toro, który miał początkowo reżyserować film, opuścił projekt w trakcie preprodukcji, a grafik nie zakładał dodatkowego czasu dla Jacksona, kiedy ten zajął jego miejsce. Nie cofnęliśmy zegara o półtora roku wstecz, żeby dać mi czas na przygotowanie filmu, który miał być inny od tego, co planował zrobić del Toro, zdradził Jackson. To było niemożliwe, i w związku z tym zacząłem kręcić film, choć w większości był on nieprzygotowany.

Improwizowanie szło mi do momentu, w którym musiałem zacząć filmować tę skomplikowaną bitwę. Tutaj już nie dało się ściemniać, przyznał reżyser. Mieliśmy ją nakręcić w dwa miesiące w 2012 roku. Ale w którymś momencie poszedłem do moich producentów, a w końcu również do studia, i powiedziałem "nie wiem, co robię, nie mam storyboardów, za trzy miesiące mamy kręcić tę bitwę, może po prostu skończymy wcześniej"?

To opóźnienie pozwoliło Jacksonowi na oczyszczenie głowy, przemyślenie sprawy i - wreszcie - inspiracja przyszła.

Czy uważacie, że burzliwy etap zdjęciowy odbił się na efekcie ekranowym? "

"Lepiej wiem czy jest czy nie." - ja tez wiem lepiej, czy mylę czy nie mylę.

użytkownik usunięty
kamilxxx09

Niestety nie wiesz, co już ci wykazałem. Rzucasz tylko jednowyrazowymi tezami na lewo i prawo niepopartymi żadnymi argumentami.

" Rzucasz tylko jednowyrazowymi tezami na lewo i prawo niepopartymi żadnymi argumentami." - ten co nie rzuca definicjami skopiowanymi z wikipedii.

użytkownik usunięty
kamilxxx09

Nie pasuje ci ta chłodna, bezstronna, obiektywna definicja? I co ja na to poradzę? Jednak wolisz ironie?

Ależ skąd. Nie ma to jak kopiować definicje z internetu i nimi szpanować na kazdym kroku.

użytkownik usunięty
kamilxxx09

Ciocia wiki to najszybszy sposób. Swoją drogą przykre, że z własnego doświadczenia nie znasz definicji pytania i muszę ci ją przytaczać. Jak nie internet, to może chociaż słownik w domu masz, albo, nie wiem, kogoś mądrzejszego od siebie?

Nie wiem czy za to ty znasz pojęcie ironia, bo chyba jej mocno nadużywasz.
Ja kończe ten spam, bo ta dyskusja jest o niczym tak naprawdę.

użytkownik usunięty
kamilxxx09

Znowu masz jakieś wyimaginowane ironie. Moją wiedzę o tobie posiłkuję twoimi własnymi postami, więc zdaje mi się, że albo wypaczasz innym realne spojrzenie na twoją osobę albo muszę kontynuować przytaczanie ci encyklopedycznych definicji.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
kamilxxx09

On się tylko spytał ....to nie jest spam...

użytkownik usunięty
wort801

Musiał tak samo odpowiadać swoim nauczycielom w szkole. Nawyk.

Pewnie tak robił :)

ocenił(a) film na 4
kamilxxx09

Za to że zrobili z niego niewolnika który ma tyrać 21/24h uważasz że darzy mu się szacunek? Powinien postawić na swoim i olać tych idiotów którzy nałożyli na niego takie absurdalne wymagania.

Anthrax91

??? A kto na niego coś nałożył? Facet jest ambitnym człowiekiem, który ma zamiłowanie do Śródziemia - i to ewidentnie widać chociazby na przykładzie tych godzin.

ocenił(a) film na 4
kamilxxx09

Zdecydowanie widać. Efektem jest słaby film.

Anthrax91

Zdecydowanie widać. Efektem jest wspaniały film.

ocenił(a) film na 4
kamilxxx09

Wziął groch i rzucił nim o ścianę...groch niewzruszony odbił się i poturlał po ziemi nie wywołując żadnej reakcji.

Anthrax91

Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Ujrzycie niebiosa otwarte i aniołów Bożych wstępujących i zstępujących na Syna Człowieczego :P

ocenił(a) film na 4
kamilxxx09

Albowiem groch święte imię niesie i wielką nowinę, ściana zaś stoi jak szatan przykazał. Dzierży swoją wartę ku wieki, mimo zwad i trudów wszelakich nie ustępuje i nie ustąpi nigdy. Wytrwale w swych postanowieniach dzierży wartę.

:P

Anthrax91

Wystarczy tego spamu.

ocenił(a) film na 4
kamilxxx09

Liczyłem jednak na ripostę w podobnym stylu ;)

ocenił(a) film na 6
Anthrax91

Zaraz ci napisze, że nie będzie tego czytał :P

ocenił(a) film na 4
calays

Heh, trudno :) Stanęło na tym że Ja (groch) próbuje przemówić do szatana (kamila) który wzniósł mur. Zapowiadała się niezła fabuła :D

ocenił(a) film na 6
Anthrax91

Czekam na rozwinięcie fabuły!!! :D

ocenił(a) film na 4
calays

Ja też, ale bez kamila w roli szatana nic z tego nie wyjdzie.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
Anthrax91

haha z tym grochem mnie rozwaliłeś :D Masz tylko szczęście że do toalety zdążyłem :D

ocenił(a) film na 4

"Groch vs Szatan" - wkrótce w kinach...albo w księgarniach...na język pisany będzie łatwiej przełożyć.

użytkownik usunięty
Anthrax91

okej ale jak będzie film nie dajcie Jacksonowi go kręcić. Kurna ale czekam na teaser :D

ocenił(a) film na 4

Sam ten film wyreżyseruje, a co!

użytkownik usunięty
Anthrax91

dobra a scenarzystą kto? Stawiam na cyca!

użytkownik usunięty

Mike Leigh!

ocenił(a) film na 4

Cycu to może co najwyżej robić za sprzątaczkę.

Anthrax91

O sfrustrowało się dziecko, że zostało olane i tupie nóżkami.. :C

ocenił(a) film na 4
bartoszcyc8

Nooo, smuteczek bardzo :(

Anthrax91

To może przytul się do mamusi. :(

ocenił(a) film na 4
bartoszcyc8

Zmarła kilka lat temu...

Anthrax91

O, jak mi przykro... Mam nadzieję, że nie była sprzątaczką, bo spotka mnie ten sam los... :(

ocenił(a) film na 4
bartoszcyc8

Na szczęście spotka cię ten sam los co moją matkę. To nieuniknione.
Umrzesz jako sprzątaczka.

Anthrax91

Czyli jednak była sprzątaczką. Chcesz, żebym zastąpił ci matkę? Chyba nie jestem w stanie...

ocenił(a) film na 4
bartoszcyc8

Była, matki mi nie zastąpisz, ale sprzątaczkę jak najbardziej.
No daj spokój, nie mów że nie podołasz, dam Ci mopa i jedziesz, mogę ci nawet pokazać jak to robić.

Anthrax91

Aha, czyli masz w tym wieloletnie doświadczenie. W dodatku rodzinna tradycja. Niestety, ale ja podziękuję, mam lepszą pracę. :)

ocenił(a) film na 4
bartoszcyc8

No wiesz, przyglądając się matce zza biurka prezesa wiem jak obsługiwać mop, dlatego służę pomocą przyszłym pracownikom.

PS: Sugeruje rozejm, bo możemy tak w nieskończoność ;)

Anthrax91

Ok, polecam na przyszłość mnie nie wywoływać, gdyż może tak się to kończyć. :)

ocenił(a) film na 4
bartoszcyc8

Ok, jak będę potrzebował riposty to Cię zwyzywam :P

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 4
bartoszcyc8

Chciałem być reżyserem, scenarzystom i imperatorem całego świata, a tu Flower mówi że Cycu ma być scenarzystom zamiast mnie.
No sorry, zdenerwowałem się :/

użytkownik usunięty
bartoszcyc8

O oburzyło się dziecko że mleczka z cyca nie dostał :C

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones