Hotel Lux

2011 1 godz. 50 min.
5,6 234
oceny
5,6 10 234
109
chce zobaczyć
{"type":"film","id":616988,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Hotel+Lux-2011-616988/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Hotel Lux
 • kto ma ochote niech sie wypowie.

 • toni666 Ma swój klimat. Satyra na totalitaryzmy. Jak ktoś zna historię to film się spodoba. Jeżeli nie, to go po prostu nie zrozumie.
  Film o komiku, który zniechęcony brakiem wolności słowa i prześladowany przez Nazistów musi uciekać z kraju. Trafia jednak na szlak, którym uciekają niemieccy komuniści, czyli do Rosji, która okazuje się jednakowym więzieniem. Okazuje się, że marzenia o Ameryce muszą poczekać a wspomniany komik musi spędzić sporo czasu w zamkniętym hotelu pod przybranym nazwiskiem stale uważnie unikając inwigilacji, podejrzeń o zdradę itp. Trzeba sporo kręcić, żeby tam przeżyć. Nota bene: Z największych krętaczy, którzy zdołali przeżyć utworzono min. rząd późniejszego NRD, co jest ironią samą w sobie...
  Wszystko oczywiście przedstawione w humorystyczny sposób...

 • LimaOscar ocenił(a) ten film na: 6

  toni666 Wg mnie bardzo przyzwoity film. Momentami nawet mocno śmieszny, choć ma raczej ponury i przygnębiający klimat. Dodatkowo przygnębiającą atmosferę potęguje światło, a raczej jego brak w większości scen. Chyba w ogóle nie było ani jednej nakręconej w dzień :).
  Większość postaci dramatu to indywidua, które w rzeczywistości istniały i funkcjonowały. Może z wyj. głównego bohatera. Ale tło jego perypetii jak najbardziej realne. Jednym słowem, Niemcy nakręcili naprawdę niegłupi film.

 • Grzesiek_Fiedor ocenił(a) ten film na: 7

  toni666 Na pewno warto. Acz, jak pisze "jupiler" by się dobrze bawić wymagana jest pewna znajomość historii. Ma sporo naprawdę zabawnych momentów. Czasem chodzi o szczegóły, mnie np szczególnie ubawił Walter Ulbricht budujący przyszły mur berliński z kostek cukru.
  W dodatku film naprawdę inteligentnie wykpiwa oba totalitaryzmy.