PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=485474}
5,9 58 tys. ocen
5,9 10 1 58363
4,5 12 krytyków
Immortals. Bogowie i herosi
powrót do forum filmu Immortals. Bogowie i herosi

Jeśli czekasz na film porównywalny z filmem 300 - to nie będziesz zadowolony! Płaskie
postacie poza Hyperionem który ma charakter, ZEUS wyglądający jak młody Orlando
Bloom ze swoimi dziećmi Ateną (boginią mądrości) w tej roli BLONDYNKA , która wygląda
na starszą od ZEUSA oraz te szkaradne PLASTIKOWE złote zbroje bogów ! Nie chcę robić
spojlerów ale scena w końcówce filmu w której Tezeusz kilkakrotnie łamie włócznie
wbijając ją w ciała kolejnych napastników po czym łapiący na barana jednego z nich i
wbiegający tak bezbronny w hordę napastników jest absurdalna - na początku został
rozgromiony przez 6 mając broń teraz na końcu mimo iż nie jest bogiem bezbronny radzi
sobie z setką!Sceny batalistyczne praktycznie w zerowej formie , brak dużych starć jedynie
małe walki po kilku bohaterów - pomijając oczywiście ostateczną walkę ! Efekty wizualne na
poziomie standard w filmach z takim budżetem i w tych czasach efekty 3 d przeciętne
spokojnie można obejrzeć film w 2 d.
JEDNO ALE są gusta i guściki - nie jestem fanem ZMIERZCHU jednak jeśli Ty jesteś i
lubisz wymuskanych płaskich bohaterów którzy mają wielkie dramaty film zdecydowanie Ci
się spodoba! Podsumowując dla fanów 300 -NIE , Dla fanów Zmierzchu - TAK

ocenił(a) film na 6
ARNAUD

Kolejna osoba spamująca ?
Zaczynasz z zbrojami?
Od razu powiedz ze cały film jest do D* i wyjdz z tematu

ocenił(a) film na 3
SouleK

Nie powiedziałem że film jest do dupy - gdybym tak napisał wprowadziłbym wiele osób w błąd uzasadniłem dlaczego film mi się nie podobał i stwierdziłem iż fanom 300 raczej się nie spodoba natomiast fanom zmierzchu może się podobać , moja narzeczona która uwielbia zmierzch była zadowolona z seansu więc zdecydowanie jest grupa ludzi którym film się będzie podobał a mój gust filmowy nie jest jedyną wiodącą wyroczniom no i bardzo dobrze.

ARNAUD

Arnaud, ty się lepiej najpierw naucz języka polskiego, zanim zabierzesz się za pisanie recenzji. Wyczytałeś z tematu Uziela "argument" odnośnie zbroi. Użyłeś kilku zwrotów, których nie rozumiesz jak np. "płaskie postacie". Dopisałeś jeszcze trochę bzdur własnego autorstwa i tak powstała ta pseudo-recenzja.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ARNAUD

to jest lepsze niz czytanie codzinnie rano polityki:) pozdr fanow filmu,mi kolego pomogles dzieki za recenzje

ocenił(a) film na 3
termik

Spoko :)

ocenił(a) film na 6
ARNAUD

Twoja druga wypowiedz jest żałosna.
To jest forum publiczne gdzie piszesz o swoich wrażeniach ,a nie obrażasz inne osoby.
Zastanów się ;x

ocenił(a) film na 3
SouleK

Według mnie moja 2 wypowiedź jest elokwentnym zbyciem natręta bez argumentów twierdzącego iż nie wiem co to płytkie postacie - otwórz oczy i czytaj zanim coś napiszesz.

ARNAUD

"(...) jest jedyną wiodącą wyroczniom no i bardzo dobrze."
JEDYNĄ WIODĄCĄ WYROCZNIĄ ANALFABETO. Czwarta klasa szkoły podstawowej się kłania.
Wytłumaczę ci to tumanie:
a) Kupiłem ciastka trzem wyroczniom - tutaj mamy liczbę mnogą i jest "om".
b) Ona jest wiodącą wyrocznią - liczbą pojedyncza mamy więc "ą".

Teraz druga kwestia głąbie. Wiesz w ogóle z jakim kinem miałeś do czynienia oglądając Immortals? Było to kino akcji. Nie ma tutaj przestrzeni czasowej na dokładnie portrety psychologiczne postaci. Jakbyś miał trochę rozumu w tym pustym łbie, to wiedziałbyś, że "płaskie postacie" są wręcz jego nieodzownym elementem.
"Płaskie postacie poza Hyperionem który ma charakter"
Wystarczyło pokazać kilka scen w których Hyperion torturuje lub zabija innych ludzi i dla takiego ćwoka jak ty, ma już charakter. Wbrew pozorom to Hyperion jest "najgłupszą" postacią w filmie. Ma wszystko czego potrzebował mężczyzna w tamtych czasach - żarcia po dostatkiem i mnóstwo kobiet. Chce się jednak zemścić na Bogach. Za co? Nie wiemy. Może za to, że ich przychylność (bo skoro są Bogami to muszą maczać palce we wszystkim) pozwoliła mu zostać królem. Co mógł osiągnąć przez uwolnienie Tytanów? Nic, mógł tylko wszystko stracić. Postać Tezeusza jest dla odmiany jasna i przejrzysta, czyli taka jaka powinna być w tego typu kinie.

PS
Zabawne jest to, kiedy taki niedouczony tłuk jak ty, próbuje dawać mi rady.
"Wiodącą wyroczniom", hehe, wracaj do szkoły matole.

ARNAUD

Jeszcze jedno pacanie:
"Powyższa recenzja jest moją opinią i zdaniem które musisz akceptować a fakt iż nie dorastasz mi do pięt i zgasiłbym Cię jak peta po piątkowym wieczorze jest oczywisty! "
Fakt zawsze jest oczywisty i niepodważalny bałwanie. Dlatego nazywa się FAKTEM. Ty za to cymbale, nie odróżniasz nawet faktu od własnej opinii.


"Według mnie moja 2 wypowiedź jest elokwentnym (...)" .
Elokwentnym.... bwuaahahhaha!!!!

Inglorius

Ja nie wiem o co ty walczysz. Gdyby to był chociaż niezły film. Zwykły Nihilizm z nudów czy rzeczywiście podoba ci się ten gniot? Jest bardzo przeciętny nawet jak na kino rozrywkowe. Niczym konan czy inne starcia tytanów (patrząc na recenzje).

Uziel

Przecież ty nawet nie widziałeś tego filmu, a nazywasz go gniotem. Poza tym czasami przyjmuję odmienny od mainstreamowego punkt widzenia, aby dyskusja była ciekawsza.

Inglorius

Fajna metoda, zatem mamy cechy wspólne ; p. Nihilizm dla aktu rozmowy.
Nie widziałem filmu, dlatego oceniam głównie stroje, które widziałem w trailerach. A tam gdzie wyrażam zdanie na temat film dodaję, że według recenzji i ocen innych. Tak jak powyżej napisałem "(patrząc na recenzje)". Filmu nie oceniam, lecz powołuję się na jego oceny.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 3
ARNAUD

Ps.jeśli dopiszesz kolejną odpowiedź to ręce mi opadną .I będzie to znaczyć wyraźnie iż nie masz co robić w domu. Proponuję zakończyć temat w tym momencie gdyż nic nie wnosi poza stekiem bluzgów i bzdur bez żadnej wartości merytorycznej dla użytkowników film web. Kto chce się wypowiedzieć poniżej proszę tylko w temacie filmu bez kontynuowania tej bezsensownej fali agresji , moja prośba tyczy się również użytkownika Inglorius liczę że powstrzymasz swoją nienawiść i życiowe frustrację i nie zostaną one tutaj więcej rozlane cóż jeśli nie powstrzymasz to będzie świadczyć tylko o Twoim zerowym poczuciu własnej wartości i intelektualnym samogwałcie.

ARNAUD

ARNAUD, ty po prostu jesteś strasznie głupi. Nie zabraniam ci fantazjować na mój temat, jak ci to poprawi samopoczucie to pozwalam. Zastanów się jednak ciołku nad tym co piszesz.

"Ale musisz być sfrustrowanym, żyjącym na pustelni cepem aby aż w 2 wypowiedziach umieścić swoje nic nie warte wypociny"
Wiesz co to jest hipokryzja? Chociaż w twoim przypadku będzie to tylko głupota, bo takiego skomplikowanego słówka raczej nie pojmiesz. Zarzucasz mi napisanie dwóch wypowiedzi pod rząd, a następnie robisz to samo. Jedyne określenie jako przychodzi mi do głowy to k r e t y n.

Głupota bijąca z toku twojego rozumowania jest wprost epicka:
"Podsumowując dla fanów 300 -NIE , Dla fanów Zmierzchu - TAK"
Wyobraź sobie, że większość osób która wybrała się na ten film, ceni sobie przede wszystkim unikalną estetykę, która to jest kompletnie ODMIENNA od tej w Zmierzchu. Podobnie z tematyką.
Najbardziej zbliżonym filmem pod tym względem jest właśnie "300".

Jeżeli w pierwszym twoim poście można doszukiwać się merytorycznych treści (na poziomie półgłówka, ale zawsze coś), to w kilku następnych pokazałeś swoją prawdziwą naturę. Przygłupa który nawet nie potrafi się odnieść do prostych argumentów.

"Proponuję zakończyć temat w tym momencie gdyż nic nie wnosi poza stekiem bluzgów i bzdur bez żadnej wartości merytorycznej dla użytkowników film web"
Kolejny przykład twojej głupoty. Proponujesz zakończyć temat, jednak to ty zacząłeś jako pierwszy używać obelg, następnie w obliczu braku możliwości wystosowania odpowiedniej riposty, uciekasz z podkulonym ogonem.

"Ps.jeśli dopiszesz kolejną odpowiedź to ręce mi opadną "
Wypowiedzi tego typu, reprezentują mentalnie poziom gimnazjum.

ocenił(a) film na 3
Inglorius

Ręce opadły .FAKT jesteś cieciem krótko.

ocenił(a) film na 3
ARNAUD

Ps. Ripisty człowieku z idiotą się nie dyskutuję . Czuj się wygrany buraczany królu hłe hłe

ARNAUD

To było do przewidzenia, że taka miernota intelektualna jak ty nie będzie wiedziała co odpisać i jedynie co będzie w stanie wyklepać na klawiaturze to coś w stylu:
"Ps. Ripisty człowieku z idiotą się nie dyskutuję . Czuj się wygrany buraczany królu hłe hłe"

PS ewentualnie P.S.
Co to jest "ripista"?

ocenił(a) film na 3
Inglorius

Patrząc co tutaj wypisujesz zastanawiam się gdzie się podział efekt Flynna

ARNAUD

"Patrząc co tutaj wypisujesz zastanawiam się gdzie się podział efekt Flynna "
Patrząc na to, co ty tutaj wypisujesz....


Ja za to, patrząc na to, co ty tutaj wypisujesz, znalazłem brakujące ogniwo w teorii Darwina.
Ale mogę się mylić, w końcu nie jestem wiodącą wyroczniOM.

ocenił(a) film na 3
Inglorius

Jesteś zwykłą bakterią, szkodnikiem którego mógłbym zdeptać nic więcej coś tam w trawie piszczysz ale wystarczy podejść i milkniesz . Co do Darwina gdyby taki okaz ja Ty mu się trafił to porzucił by swoją pracę i zamknął Cię w zoo - tam gdzie Twoje miejsce , już widzę te masy dzieciaków wrzucających ci banany. Mega czuję się gdy mogę pocisnąć takiemu płazowi, panuje wręcz mroczny klimat jak we Władcy Pierścieni hmm obyś trafił w ognie Mordoru.

ARNAUD

Widzę że w przypadku konfrontacji z rzeczywistością zaczynasz fantazjować i nawet przedstawiasz nam tutaj te swoje imaginacje.
Z drugiej strony, fantazjowanie na mój temat prawdopodobnie pozwala ci w jakiś sposób się dowartościować, dlatego pozwalam ci na to, naprawdę. W końcu i tak już zostałeś pokrzywdzony przez naturę dwucyfrowym współczynnikiem IQ, nie będę kopać leżącego.


Pozdrawiam i podkreślam, że nie jestem wiodącą wyroczniOM.

PS
Odważny jesteś za tą całą fasadą anonimowości, jeżeli jednak w rzeczywistości reprezentujesz taki poziom intelektualny jak tutaj, to współczuję ludziom, którzy na co dzień muszą przebywać z takim ćwierćmóżgiem.

ocenił(a) film na 3
Inglorius

Om Om OMG no bękart profesora Miodka nie inaczej. Sorry w Twoim przypadku ksywa wizerunek stworzona przy biurku, przyznaj że Ci jadę brak pomysłu na odpowiedź nazywasz ripostą . IQ chłopie na Twojej wsi nie wiedzą co to znaczy a gdyby zebrać całą rodzinę to może przy spoconym czole byłoby z 50 buahhaha Od ludzi obcujących ze mną to ahh pewnie w Twojej okolicy powodzenie mają większe wdzięki 60 letniej damy niż Twoje towarzystwo.
Znam powód Twego zacofania - miałeś zasłonki w inkubatorze nom inaczej tego fenomenu wytłumaczyć się nie da nom chyba że poszedł oral z E.T.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 3
Inglorius

Nie możesz zniżyć się do mojego poziomu gdyż do mojego poziomu nie dolecisz nawet Airbusem A380 zawsze na takiego konusa będę patrzył z góry przyzwyczaj się do bycia zerem.
Liryczne solo pff nie - zjadłem już kilku takich ...bez wyrazu bez kontrastu zjadam Cię i tyle .Szok że masz internet, nie wiedziałem że tyle można zarobić roznosząc ulotki i sprzątając królicze klatki. Szok czytam to co piszesz i to jest chyba najnowsza wersja hymnu tirówek inaczej tych"przemyśleń" nazwać nie można.Zdania które składasz to są dla Ciebie jak onanizm, Twe serce ma więcej pokojów niż burdel zresztą rozdziawiasz mordę jak dupa po biegunce ! Domyślam się iż chciałbyś być mną - ciągle mnie cytujesz pewnie czytasz wszystko po 10 razy i molestujesz łapę wnioskuję iż teraz nosisz już pałkę na temblaku! Burak liznął pańskich manier przeczytał dwie książki bez okładki i filozofa udaje!Pewnie sikasz dupą, działam na takie ścierwo jak wąglik. Znikaj z butów Ci wystaje słoma ja to jeden na milion a ty jeden z miliona -bękarcie Miodka.I nie pomogą Ci poranne modły i to że zapinasz stare baby w odbyt pfff Zresztą co ty tu robisz masz czas lecz dupsko wszyscy wiemy -każdego dnia z kondomem w dupie budzisz się ty i kolega, z czym do ludzi !
Skumaj jesteś zerem i nie warcz tyle, pies jak Ty powinien klęczeć i błagać o kiełbasę.

ocenił(a) film na 7
Inglorius

Wyzywasz gościa od najgorszych stary a sam nawet nie umiesz poprawnie napisać swojego niku. Haniebny czy też niechwalebny pisze się Inglorious. Pomiędzy literką "i", a "u" jest jeszcze coś takiego jak literka "o" kolego. Gdybym chciał ci naubliżać też mógłbym cię wyzwać od deb......., idio..........imbe........itp. Pomyśl kolo jakbyś się czuł ?

ocenił(a) film na 3
Rahabiel

Dokładnie co za sens się tutaj bluzgać każdy ma prawo powiedzieć swoje zdanie, ale tak jak pisałem wcześniej zawsze trafi się taki BOB.

ocenił(a) film na 10
Inglorius

Hyperion mści się za śmierć jego żony i dzieci. Gdy wchodzi do tej świątyni gdy chce podpalić tego kapłana mówi, że mimo, że się modlił to bogowie nic nie zrobili.
Uziel konan czy inne starcia tytanów?? Tylko, że starcie tytanów nieco inną fabułę niż konan to jest dość zauważalne. Zwłaszcza jeśli podkreślić fakt, że starcie tytanów to mitologia grecka, a konan nie wiem, ale chyba bardziej północne regiony Europy. Może jakoś Anglia lub Szkocja, ale nie Grecja.

ocenił(a) film na 9
ARNAUD

Nie jestem fanką Zmierzchu - widziałam tylko pierwszą część i ledwo dotrwałam do końca, ale Immortals mi się podobał. Poza bogami, bo rzeczywiście ciężko było na nich patrzeć ;)
Jednak film sam w sobie podobał mi się bardzo.

ocenił(a) film na 3
czarownica_25

Hej mojej narzeczonej też się podobał :)

ocenił(a) film na 7
ARNAUD

W "300" były oczywiście wielowymiarowe postacie o złożonych charakterach. Dobre.

ocenił(a) film na 3
GodFella

A w którym momencie napisałem, że w 300 były wielowymiarowe postacie?

ARNAUD

ha, kurde czytam i nie wierzę :)

ocenił(a) film na 5
silk81

też tak mam: nie wierzę... że też nawet tutaj ludzie dają się podpuszczać? hmmm

ocenił(a) film na 7
ARNAUD

Nie wiem dokładnie w którym, ale tak mniej więcej pięć dni temu.

ocenił(a) film na 8
ARNAUD

Smęcisz za bardzo ! Każdy film ma jakieś błedy itp itd. Film ogólnie dobry :) A Co Byś Chciał w nim??? zgłoś zastrzeżenia do reżysera! Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
ARNAUD

Ja bym tej wypowiedzi nie nazwał "prawdziwą recenzją" tylko przykładem co może zrobić ktoś komu się film nie podoba i chce się zemścić na autorze za "stracone pieniądze".

ocenił(a) film na 3
miki122

Nie ważne to moje zdanie , jestem sam ale walczę jak trzystu.
Ps. film do obejrzenia ale mi nie przypadł ,mojej narzeczonej jak najbardziej tak. To nie były stracone pieniądze w kinie filmy ogląda się przyjemnie , zresztą popcorn cola, relaks rozmowa ze znajomymi po filmie. A film jak film jednym się podoba bardziej innym mniej i dobrze bo gdyby był tylko jeden kolor, jeden gatunek muzyki i jeden M&M to nie było by zabawy .

ocenił(a) film na 10
ARNAUD

Weź może nie zniżaj się do poziomu polskich posłów, którzy mówią, że przelewają krew za swoją partię. Chłopie z samego szacunku do 300 poległych pod Termopilami mógłbyś się do nich nie porównywać. Przecież ty im odbierasz wszelka sławę. "Walczę jak trzystu" przeczytałeś to chociaż?? Przecież to jest śmieszne jak traktujesz prawdziwych bohaterów. Weź sobie odpuść bo to jest po prostu niesmaczne.

ocenił(a) film na 3
miki122

To była przenośnia, 300 poległych pod Termopilami raczej mi tego za złe nie ma.. Śmieszne jest to iż się tak irytujesz zwykłą przenośnią zaczynam przypuszczać iż należysz do obrońców krzyża ! Zejdź na ziemię bo przesadzasz :)

ocenił(a) film na 10
ARNAUD

Do obrońców krzyża nie należę. Po prostu ta przenośnia była przegięciem. Jakby naprawdę trzeba było zginąć to pewnie pierwszy byś uciekał.

ARNAUD

Hmmm Film na poziomie Starcia tytanów :) Idzie obejrzeć ,ale nie jest super. Od taki średniak..
A całkiem nie rozumie ,robienia filmów w 3 D ,było normalnie i było dobrze . A w większości filmów te 3d jest niezauważalne ,21 złoty za film ... podziękował ,do kina nie chodzę właśnie przez to ,że praktycznie tylko komedie nie są w 3d. Oby tylko Hobbit był w cyfrowej wersji:)

ocenił(a) film na 6
toyminator

mi tam film się podobal, i zgadzam sie ze jak jest jak starcie tytanow, ktore mi sie naprawde bardzo podobalo :)
do 300 akurat nie ma go co porownywac, bo to inne filmy, 300 jest oparty na historii, i nie ma w nim az takiej fantastyki.
W immortals mamy jednego bohatera, ktory jest dosc stereotypowy, czyli solo daje rade wszystkim ;p
jesli chodzi o efekty to sceny walk w immortals podobaly mi sie bardziej niz w 300, chyba przez to ze byly w slow motion :D
ogolnie film uwazam za bdb pokaz efektow specjalnych :D

ocenił(a) film na 3
Shanks1337

Efekty slow motion były pierwsza klasa :)

ARNAUD

Popieram.

Dodatkowo film przegadany. Nawet do poziomu "300" się nie zbliżyli.

ARNAUD

Podepnę się pod wypowiedź ARNAUD'a. Immortals jest filmem przeciętnym do 300 bardzo mu daleko. Wg mnie trzyma poziom "Starcia tytanów" i na początku nawet nie jest najgorzej. Jest jednak wiele niedociągnięć które bardzo rażą. O ile zbroja Tezeusza wygląda źle to już bogowie w swoich wyglądają jak banda przebierańców idąca na imprezę, totalny plastik. Śmiesznie też prezentują się tytani w tym pudle, przykuci do żebrowanej dwunastki ?? Sceny batalistyczne ograniczone do minimum wyglądają miernie. Przemowa Tezeusza przed decydującym starciem z wrogiem jest niezbyt porywająca ale powiedzmy że ujdzie. Natomiast reakcja zagrzewanego tłumu przypomina podrygiwania naćpanych oszołomów. W finałowej walce ludzie biją się całkiem OK natomiast bogowie odstawiają taką manianę że WWF przy tym to przedszkole. Bardzo źle obsadzona rola zeusa, dziwnie przedstawiona postać minotaura to kolejne minusy tego filmu. Rourke daję radę choć nie powala swoim kunsztem. Reasumując film można zobaczyć bo nie jest to totalny gniot ale na pewno nie w kinie w pseudo 3D bo to kolejny film który reklamy poprzedzające go mają lepsze efekty niż sam film.

fushin

^Właśnie. Najgorsze przedstawienie bogów greckich jakie widziałem. Już w tej bajce o złotym piorunie dużo lepiej się prezentują. W tym filmie wyglądają jak modele z najnowszej kolekcji jakiegoś geja-projektanta. Szczególnie Hades i ten z żelaznym irokezem(Hermes?).

ARNAUD

Film tandetny... nastawilem sie na fabule, jestem fanem mitologi greckiej a tutaj totalna szmira. Walka koncowa gdzie przylatuje 5 bogow zeby walczyc ze wszystkimi tytanami - chyba jakis zart, ostatnia scena gdzie walczy tysiace bogow i tysiace tytanow :D ciekawe skad tyle bogow i tytanow wzieli :D

ocenił(a) film na 3
ARNAUD

Przeładowany nudnym efekciarstwem gniot na miarę "300". Nie mam nic przeciwko efektom, ale jeśli są nadużywane do niestrawnej i przeładowanej strony wizualnej bez tresci w tle ( 300, Sucker Punch ) powoduja odruch wymiotny.