PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35999}

Inne spojrzenie

Egymásra nézve
7,3 1 298
ocen
7,3 10 1 1298
7,0 4
oceny krytyków
Inne spojrzenie
powrót do forum filmu Inne spojrzenie

Muzyka i atmosfera tego filmu sprawiają, że jest on po prostu fenomenalny.

GregoryLion

Dokładnie, ta muzyka od pierwszych minut jest nieziemska, od momentu gdy na tle szarości nieba w zwolnionym tempie szybuje ptak i ten dźwięk trąbki...

Autorami tej wspaniałej ścieżki dźwiękowej są Laszlo Des (trąbka saksofon) i Janos Masik (gitara, fortepian).
Laszlo Des miał 30 lat, jego kumpel Janos Masik 28, obaj byli młodymi jazzującymi artystami, gdy nagrali soundtrack do filmu Karoly'a Makka, Przez szmat czasu był on przypisywany omyłkowo innemu autorowi, laureatowi 3 muzycznych Oskarów - Giorgio Moroderowi. Przez wiele lat IMDB ciągnął ten błąd, a w ślad za nim również filmweb i inne portale. Jednak na stronie "Film Polski", a także w wydaniu węgierskim DVD, jako autorzy muzyki widnieją tylko Węgrzy.

Jeśli się posłucha współczesnego brzmienia muzyki Laszlo Desa nie ma się wątpliwości https://www.youtube.com/watch?v=z5qbZeSObEg

Klimat tego filmu, budowany tak sugestywnie przez muzykę może i jest fenomenalny (muzyka z pewnością jest dla mnie fenomenalna, piękna , niepowtarzalna i bardzo charakterystyczna), ale przede wszystkim wielce przygnębiający. Każdy z bohaterów jest tu przegranym.

karen_

Dzięki za słowo o muzyce, warto wiedzieć. Zabawne, że lubię filmy z tematyką les.

karen_

Mogę wiedzieć, gdzie oglądałaś? Poszukuję od dłuższego czasu i nic, a bardzo mi zależy.

Sumire_x3

Ostatnie oglądanie było zupełnie przypadkowe... na youtube, nadal film tam jest. Napisy tylko po angielsku, tytuł też angielski: Another Way (1982).

karen_

Dzięki.

Sumire_x3

Film online z napisami pl bez rejestracji jest : kino. pecetowiec. pl

6058145

O, faktycznie bez rejstracji, dzięki. Ostatnio jak chciałam obejrzeć na Pecetowcu ''IS'' to był limit, teraz znów można normalnie oglądać.
W każdym razie znalazłam ten film na You Tube, ale na Pecetowcu jest w lepszej jakości. Dziękuje.

Sumire_x3

Właśnie skorzystałam z nowych namiarów i podejrzałam obraz. Bardzo dobra kopia. Zachciało mi się znów go obejrzeć, gdy tylko usłyszałam muzykę :)

ocenił(a) film na 8
karen_

Nic dodać, nic ująć

ocenił(a) film na 8
GregoryLion

Tak jest!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones