PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6612}

Johnny poszedł na wojnę

Johnny Got His Gun
8,0 8 133
oceny
8,0 10 1 8133
8,0 5
ocen krytyków
Johnny poszedł na wojnę
powrót do forum filmu Johnny poszedł na wojnę
ocenił(a) film na 9
radzio_82

...to nie jest kawałek do tego filmu, tylko kawałek, w którego teledysku użyto fragmentów filmu... delikatna różnica, ale polecić kawałek zawsze można...

ocenił(a) film na 10
Snaga_Przeklety

Moim zdaniem Johnny Got His Gun był inspiracją dla muzyków i jakby na to nie patrzeć "One" opowiada historę zawartą w filmie, czyli ten kawałek powstał na podstawie filmu... Swoją drogą świetny utwór i gdyby nie on pewnie dzisiaj miałbym inny gust muzyczny :)

Verdanala

Najlepszy kawałek z tamtej ich marnej płyty.One jest znakomite.

radzio_82

słaby kawałek jak cała ta żałosna metallica

ziomek555

no jak ktoś słucha "hitów" na jedno lato, to nie dziwi mnie to...

radzio_82

tak, z pewnością dzieła Chopina to hity jednego lata... Żałośni metalowcy, zawsze myślicie: nie lubi metalu - słucha popu czy innego masowego gatunku

ziomek555

heh :D jak byś miał "coś" pod czaszką, to byś się troszkę mądrzej wypowiedział - fanie dzieł Chopina

radzio_82

według ciebie ten kto nie lubi tego dziecinnego metalu, jest głupi?

ziomek555

Jestem w 100% pewien, że nie słuchasz niczego "doroślejszego" bo nie potrafisz nawet dobrze ocenić "dziecinny" metal, mógłbyś powiedzieć że nie podoba ci się ta piosenka, albo chociaż uzasadnić czemu jest słaby.
A jak chcesz trollować, to rób to umiejętnie.

Jimmi18

Nie lubię żadnej muzyki masowej, bo są to treści niskich lotów, skierowane dla mas i oderwane od korzeni, a także rozpowszechnianie jej to amerykanizacja.

ocenił(a) film na 8
ziomek555

Nie łataj tak wszystkiego w ogólniki. Sam odrzucasz czyiś gust , mówisz, że to dziecinne itp. a nie spróbujesz zrozumieć tej muzyki. Myślisz , że cały świat muzyki rockowej jest pod wpływem Ameryki? Spróbuj przesłuchać np. "Jelonka" np. Barock, albo Elephats ballet. Nawet amerykański kompozytor George Crumb, powiedział, że gdyby Beethoven urodziłby się w dzisiejszych czasach to istnieje duża szansa, że grałby w Led Zeppelin , Deep purple lub innym, bo sam jest fanem ( Crumb ) . My nie odrzucamy odrazu Twoich przekonań, to Ty nie spoglądaj tak na Nas.

przemyslav07

Nie ma sensu z nim pisać, tylko karmimy trolla.

ocenił(a) film na 8
Jimmi18

Wiem, sam jego nick wskazuje na to. Wystarczy na tej stronce przeczytać pierwsze i ostatnie zdanie, co odbija się w jego wypowiedziach: http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Ziomek

przemyslav07

Miałeś już Wiedzę o Kulturze w szkole? Tam będziesz uczony, że muzyka rozrywkowa (w tym metal) to kultura masowa, celująca w najniższe gusty odbiorców i powielająca schematy. Co mnie obchodzi, że jakiś nędzny kompozytor, który mówi, że Beethoven byłby w jakimś głupim Led Zeppelin? Przecież takie gadanie jest bezsensowne.

ziomek555

Chodzi o sam szacunek :) To mój ostatni komentarz w tym temacie. Dziękuję, dobranoc.

Jimmi18

Nie mam szacunku do demoralizującej kultury masowej.

ocenił(a) film na 9
ziomek555

Zamiast się kłócić może polecicie mi jakieś filmy, bądź książki, gdzie bohaterowie stanęli przed wyborem 'być czy mieć' ? :)

jolka45

załóż se wątek do tego, a nie tutaj spamujesz/

ocenił(a) film na 9
ziomek555

Zamiast mnie upominać, możesz mi odpowiedzieć. :D

jolka45

nie chce mi się

jolka45

Jolka45 obejrzyj sobie Heshera.

ziomek555

Kevin sam w Nowym Jorku-10/10.
Oj jednak sam wpadasz w sidla kultury masowej,uwaga hipokryzja.
A Mettalici sam nie lubie,faktycznie muzyka znana z tego,ze jest znana.

Jimmi18

ehh metal trzeba zrozumieć , niesie z sobą dużo głębsze wartości niż na pierwszy rzut oka można pomyśleć . Ale wracając pomyśl gdyby ludzie słuchali cały czas Chopina lub Mozarta byłaby to muzyka masowa czyli popularna więc przeczysz sam sobie , zrozum nie każdy musi lubić to co ktoś lubi ktoś inny i nie znaczy to że przez ten czy inny gatunek muzyki jest gorszy , owszem czasem się trafi przysłowoiowa kupa w muzyce czy innej sferze życia ale nie komentuje się jej i idzie się dalej bo zignorowana traci swoją wartość . Więć chłopie zluzuj i daj spokój :)

użytkownik usunięty
ziomek555

pier*olenie o Chopinie

ziomek555

A jak dla mnie to ty jesteś jakimś frustratem który znalazł sobie ciekawą metodę na dowartościowanie swojego ego - starasz się pokazać jako jakaś "elyta" która gardzi kulturą masową. A przecież Chopin to tak naprawdę pop z XIX wieku. To była normalna muzyka rozrywkowa w tamtych czasach, tylko teraz, po prawie 200 latach snoby udają że mają nie wiadomo jak wyrafinowany gust. Zdarzało się przeciez że kompozytorzy na poczekaniu komponowali coś co w danym czasie i miejscu było modne - a więc większa komercja niż jak to piszesz "dziecinny metal".

ocenił(a) film na 9
ziomek555

Widać, nie słyszałeś Ayreona :)

ocenił(a) film na 8
ziomek555

ale nie wiem czy wiesz. metallica to nie jest taki zwykly metalowy zespol. oni tez maja utwory razem z orkiestra symfoniczna einstainie :-)

ocenił(a) film na 10
ziomek555

'Żałośni' klasycy. Zawsze myślicie, że inne gatunki są gorsze. Nie są. Chopin, Metallica, Mozart, Led Zeppelin, Bach, Pink Floyd- to wszystko jedna skala. Prawo historycznego starszeństwa nie ma żadnego znaczenia.

użytkownik usunięty
radzio_82

Chopin skończył się na Kilem all

użytkownik usunięty

<3

ocenił(a) film na 9

Chopin się sprzedał.

ocenił(a) film na 8
ziomek555

" żałosna metallica"...

I don't want to live on this planet anymore.

Mr_MB

a co tutaj robi jakiś śmieszny anglik?

ocenił(a) film na 8
ziomek555

taki element jak ty, quasikrytyk (jeśli wiesz o czym mówię, nota bene szczerze w to wątpię), śmie nazywać kogokolwiek 'śmiesznym'. synku, za krótki jesteś. skasuj konto, co by się więcej nie ośmieszać i wracaj do piaskownicy. tam twoje miejsce. take care. Mr_MB

ziomek555

Twoja muzyka klasyczna w swoich czasach była jeszcze bardziej masowa niż Metallica głupku.

ocenił(a) film na 10
Lecho1523

Fakt.

radzio_82

Gdyby nie ten kawałek, trzem czwartym kinomaniaków z muzycznym gustem nie dane byłoby poznać tego obrazu. "One" zrobił mu niezłą promocję.

The_Naturat_Born_Kiper

"Landmine has taken my sight
taken my speech
taken my hearing
taken my arms
taken my legs
taken my soul
left me with life in hell"

The_Naturat_Born_Kiper

Ja tam słucham i Chopina czy Beethovena, ale również Metalliki, Slayera i ogólnie ostrzejszej muzyki. Jestem też fanem Michaela Jacksona. I nie muszę nikogo obrażać czy czuć się od kogoś lepszym. Troszkę więcej szacunku panowie :)

lopez666et

Krytykować kogoś za gust muzyczny, jest jak krytykowanie sklepu o to, że ma kilka rodzajów chleba.

Grawig

I to nazywam dobrą odpowiedzią ;)

syriusz211

Dzięki, cieszy mnie to ;)

ocenił(a) film na 10
Grawig

Chleb z porządnej piekarni smakuje lepiej niż robiony na masową skalę chemiczny chleb z biedronki.

ocenił(a) film na 5
radzio_82

Tylko dlatego obejrzałem ten film. Nie potrafię znaleźć lepszego podsumowania jak "szału nima".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones