PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=581986}

Kongres

The Congress
6,5 10 960
ocen
6,5 10 1 10960
6,6 19
ocen krytyków
Kongres
powrót do forum filmu Kongres

można sobie darować.

ocenił(a) film na 4
Muwistar

Fakt, moja ocena 4 jest ukłonem dla grafików, którzy zrobili bardzo płynną animację. Jednak zmarnowany pomysł... W sumie film o niczym, są lepsze produkcje poruszający temat snu i ucieczki z rzeczywistości

ocenił(a) film na 2
ZagiSama

Znasz, lubisz filmy Hayao Miyazaki'ego ? Ja przepadam za jego animacją.

ocenił(a) film na 4
Muwistar

Czy znam? Uwielbiam! Filmy które wypuściło studio ghibli są fenomenalne, porywające wzruszające i za każdym razem zaskakujące, nie ma w nich nudy. :D
Chodź przyznam że komentując ten film myślałam o Filmie PaPrika, jakby :) Jeden z lepszych z gatunku "śnię i ukazuję mój świat" :D

ocenił(a) film na 2
ZagiSama

nie widziałem "Paprika". Chętnie obejrzę.

ocenił(a) film na 7
Muwistar

Paprika-fabularnie bardzo pokręcone anime ale graficznie chyba jedno z lepszych. Ja z Anime o zatarciu granicy rzeczywistości polecam gorąco Perfect Blue choć jest to bardziej na granicy szaleństwa a nie wirtualnej rzeczywistości. Perfect Blue jest jak Black swan za wyjatkiem tego że film z Natalie Portman bardzo mi się nie spodobał a Perfect Blue mnie wciągnelo i powaliło na kolana więc polecam ;)

ocenił(a) film na 8
Cadavera

Które "Perfect Blue" (z jakiego roku) bo jest tego dużo?

ocenił(a) film na 7
zjonizowany

o to z 1997 w formie filmu anime. Dla mnie to jak lepsza wersja znienawidzonego przeze mnie ,Czarnego Łabędzia' z Natalie Portman. Historia jest zupełnie inna ale rozwija się podobnie do tej w ,łabędziu'
Polecam choć to bardziej opowieść o szaleństwie i odrealnieniu.

ocenił(a) film na 8
Cadavera

Dzięki, być może gdzieś znajdzie się;-)

Przy okazji zapraszam do udziału w dyskusji pod pretekstem ankiety

Założyłem temat "Czy specjalizacja czy wszechstronność jest lepsza?"
I zbieram głosy za enym lub drugim lub obu

http://www.filmweb.pl/forum/inne/Specjalizacja+czy+wszechstronno%C5%9B%C4%87+UMI EJ%C4%98TNO%C5%9ACI+-+na+co+stawia%C4%87+i+DLACZEGO,2622964?page=2#post_13378866

ocenił(a) film na 8
ZagiSama

Np. jakie inne filmy?

Wg. mnie film opowiada o życiu złudzeniami (w sposób przekonywujący, umowny nawiązując do animacji, gdzie każdy kreuje swoją postać tak jak w serii "Czarne lustro" -kupując jakieś bzdety, jako elementy stroju animowanej postaci).

Pomysł zdaje się być wizjonerski (czyż część osób nie żyje społecznymi grami, gdzie przywiązują przesadną wagę do sztucznych wartości, oraz ostatnio w świecie FB, aplikacji na komórki).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones