PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=776316}

Król Lew

The Lion King
7,3 86 357
ocen
7,3 10 1 86357
5,0 27
ocen krytyków
Król Lew
powrót do forum filmu Król Lew

Po filmie

ocenił(a) film na 10

Jestem ogromną fanką animacji, na niej sie wychowałam, wiec wysoko postawiłam poprzeczkę dla filmu. Myślałam, że jestem emocjonalnie przygotowana-nie byłam. Płakałam jak dziecko. Nowe sceny idelanie wpasowane. Beyonce dała radę mimo, że 'zjadła' Donalda w piosence Can you feel the love tonight. Piękny film, piękny powrót do dzieciństwa.

karolcia9028

ja również jestem ogromną fanką oryginalnego "Króla Lwa" i też postawiłam bardzo wysoko poprzeczkę dla tej nowej wersji. nawet po obejrzeniu zwiastunu który bardzo mnie zachwycił. "Król Lew" to w końcu moja bezsprzecznie najbardziej ukochana bajka Disneya. ja również nawet w połowie nie byłam emocjonalnie przygotowana na ten film i - co przewidziałam od samego początku - płakałam jak dziecko. soundtrack jest absolutnie niesamowity. jeden z moich ulubionych momentów to m.in. Timon i Pumba śpiewający "The Lion Sleeps Tonight" :D

nie mam już tych 5 czy 6 lat tylko ponad 20, ale scena ze śmiercią Mufasy nadal wywołuje u mnie brzydki płacz a Timon i Pumba rozbawiają do bólu brzucha. nowego Króla Lwa podsumowałabym jako piękny hołd złożony oryginałowi. jest to podróż do starej ukochanej bajki, klasyka jednak twórcy nie zastosowali tu żadnego kopiuj-klej bo nie o to tu chodzi.


dla mnie jest to przede wszystkim najpiękniejsza nostalgiczna podróż jaką kiedykolwiek przeżyłam w kinie. co prawda nie dorasta do pięt oryginałowi, ale absolutnie nie zasługuje też na ten cały hejt.

isobel

Pięknie to napisałaś - wspaniały hołd dla pierwowzoru :)

Dla mnie - absolutna rewelacja, tak długo czekałam i wreszcie, wreszcie byłam w kinie! :) Na początku byłam tak bardzo wzruszona, że nie umiałam tego ukryć :) Hejtu nie czytam, malkontentów nic nigdy nie zadowoli!

Pozdrawiam, Dziewczyny :)

ocenił(a) film na 1
karolcia9028

beznadziejne

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones