PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=114883}

Królowie Dogtown

Lords of Dogtown
7,5 11 294
oceny
7,5 10 1 11294
6,5 4
oceny krytyków
Królowie Dogtown
powrót do forum filmu Królowie Dogtown

... dobrze zrealizowana doskonała historia z genialną kreacja Heath'a Ledger'a i jak zawsze Emile Hirsh na wysokim poziomie.

McLlovin

To samo miałem napisać, mocno rysują/rysowali swoje role nawet głosem, akcentem. Idę poszukać mojej deski xD

McLlovin

Świetny moment Ledera kiedy już całkowicie skomercjalizowany bierze się za szlifowanie deski włącza muzę Maggie May - Roda Stewarta.
I na szczęście nie odmawia sobie wódeczki ;)
https://www.youtube.com/watch?v=BTns8Xq2_YE

https://www.youtube.com/watch?v=452JFS2o4vs


Swoją drogą ciekawe. Zasadniczo sport narodowy USA a na siebie nie zarobił. Właściwie jak na taki film to sporo kosztował.

markin

sport narodowy? raczej uliczny

McLlovin

jedno nie wyklucza drugiego. Nie ma zawodów ? Koszykówka też uliczny.

markin

Trochę bezsensu to napisałem, ale tak czy inaczej to nie jest sport narodowy. W sumie jestem ciekaw czy istnieje jakiś sport narodowy nie będący sportem drużynowym.

McLlovin

Tenis ziemny dla Anglików ? Sumo ? Judo ? Teakwondo.... etc...
no i ping pong ;)
Ale ja bym pod narodowy też dał skate dla USA, czy w jakichś zawodach przegrał Amerykaniec ?

markin

Tenis dla Anglii to przesada, ale te sporty walki faktycznie. Co do skatebordingu trafiłeś kulą w płot, po pierwsze jest wiele dyscyplin: Big Air, Park, Vert, po drugie nie tylko Amerykanie rządzą.

McLlovin

Ale w tamtych czasach sorka ale to są lata '70. W tych latach Europa na deskorolkach ? Azja ?
Piła i tenis w Anglii to priorytet.
Ooo surfing to też zajawka Hawajczyków.

markin

Krykiet, Piłka Nożna, Rugby dopiero potem Tenis. W latach 70 ten sport raczkował i tym bardziej nosił miano ulicznego.

McLlovin

no i polo
Więc co definiuje narodowy ?

markin

to jest dobre pytanie, próbowałem znaleźć jakąś tabele na wiki lub gdziekolwiek z wykazem sportów narodowych w krajach świata, ale takiego spisu nie ma, szkoda

McLlovin

no bo to słowo narodowy dla mnie odnosi się po części do tego czy jeden naród go uprawia a po części do tego jaka ilość w narodzie go uprawia. Nie używam tego słowa w stricte jednoznacznym odniesieniu np. tylko do uprawiania przez jeden naród. Można też odnieść się do tego, że jest to częścią kultury danego plemienia, narodu jak np. skoki na elastycznej linie, czy podskakiwanie które to są częścią inicjacji na mężczyznę w plemieniu. Chodzi mi o te plemiona afrykańskie. Jest jedno co podskakuje a drugie które w ramach inicjacji na mężczyznę muszę skoczyć z lina przywiązaną do kostek stóp teraz na świecie jest bungy-jumping. Dla tego plemiona można określić skoki BJ mianem narodowym.
Czyli mamy z mojej strony zdefiniowane 3 rodzaje - narodowych sportów.

markin

fajnie by było jakby każde państwo musiało zadeklarować jaki ma sport narodowy, tak jak deklaruje flagę, godło, hymn, ale niestety świat nie jest taki prosty

McLlovin

nie wymagam prostoty sam tworzę sobie świat ;P Ale jak ty czujesz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones