PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=816104}

Kraina miodu

Honeyland
7,8 12 303
oceny
7,8 10 1 12303
7,7 37
ocen krytyków
Kraina miodu
powrót do forum filmu Kraina miodu

Refleksja na temat współczesnego świata a przede wszystkim głęboko ekologiczny i humanistyczny film. Miłość, cierpliwość i troska pszczelarki przeciwstawiona jest bezmyślności, chaosowi i całkowitemu braku empatii wielodzietnej rodziny. To też dwie postawy wobec świata i innych ludzi. Niestety tych drugich jest więcej. Porażająca jest głupota tych ludzi, a ich niedbalstwo tak wielkie, że szkodzą sami sobie, pozbawiając się z lenistwa i zaniedbania nawet własnego dobytku. I oczywiście film jest metaforą podejścia do natury w ogóle, ale w tym wypadku, to nie tylko czynniki ekonomiczne mają na to wpływ, ale przede wszystkim brak jakiejkolwiek refleksji ze strony ludzi - hunów.

ocenił(a) film na 3
Agatonik

Wszyscy kradną miód pszczołom. To, że Hatidze kradnie trochę mniej, w ogóle mnie nie przekonuje.

lukas_sprawka

A mnie tak.

ocenił(a) film na 6
Agatonik

Zgadzam się z opinią, i jak widać po łapkach w górę wiele innych osób też. Obawiam się, że niestety wiele z tego nie wynika, bo w większości nadal będziemy tymi niszczącymi - nawet będąc świadomymi ekologicznie i podejmując pewnie pozytywne działania, bilans naszej działalności wciąż jest negatywny. Uzupełnię jeszcze, to rodzina nie straciła jedynie dobytku (choć z ich punktu widzenia może tylko). UWAGA SPOILER: w wyniku zaniedbania i nadmiernej eksploatacji zdechło 50 cielaków i pszczoły oczywiście. To były żyjące istoty a nie rzeczy. Nie wiem jak to było z krowami (mowa była o chorobie), ale pszczołom zafundowano śmierć głodową (krowom chyba też).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones