PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32579}

Kryzys

Kris
5,6 273
oceny
5,6 10 1 273
Kryzys
powrót do forum filmu Kryzys

Musze przyznać, że bardzo lubie i sobie cenie pierwsze filmowe poczyniania Bergmana. Trudno mi jeszcze do końca określić czemu tak się dzieje? Może po prostu opowiada świetne historie, umieszcza świetnych bohaterów i jego przemyślenia o życiu z lat młodszych wydają się być może nie aż tak dramatyczne i dołujące jak w niektórych późniejszych filmach. Po za tym dużo humoru w tych filmach i miło się je ogląda nawet jeśli porusza się trudne tematy. Po za tym postać Jacka the Ripera długo zapada w pamięci.
Zdaje sobie sprawę, że Bergman niechętnie wypowiadał się na temat swoich pierwszych filmów, nie wiem czemu aż tak bardzo siebie krytykował. Już jego pierwsze dzieła były zjawiskowe i niesamowite jak na tamten czas i w sumie uniwersalne, bo robią wciąż wrażenie (przynajmniej na mnie;p)

ocenił(a) film na 6
mariouszek

Nie tylko na Tobie te filmy robią wrażenie, ale chyba na każdym dla kogo film jest sztuką, a nie tylko lekkostrawną rozrywką, którą się konsumuje a później wypluwa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones