PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=91}

Krzyk

Scream
6,8 77 051
ocen
6,8 10 1 77051
7,6 21
ocen krytyków
Krzyk
powrót do forum filmu Krzyk

..to pomyślałabym, że to Krzyk jest parodią jakiegoś filmu :D
Powiem tak, jeżeli ktoś klasyfikuje tą produkcję, jako horror i ma od niej takie wymagania- to
się zawiedzie.Trzeba podejść na luzie. Ja w niektórych momentach się nieźle uśmiałam i
jakoś tak, lubię ten film :D

ocenił(a) film na 9
smokexthat

Ten film podchodzi do tematu na luzie, to jest trochę pastisz, ale świadomy. Ale kiedy trzeba to potrafi wystraszyć. Szkoda, że za mały byłem żeby zobaczyć ten film w kinie :(

ocenił(a) film na 8
smokexthat

W filmie widać właśnie kpinę z gatunku. I to jest jego zaletą. W filmie mowa często jest o tym co by było gdyby nakręcono o nich film, że to co się tam dzieje to wcale nie jest film itd. To jest film który podchodzi do sprawy z dystansem :) A z tym uśmianiem też chyba miałem z 2 albo 3 momenty że wybuchłem śmiechem :)

ocenił(a) film na 9
smokexthat

To jest horror. Fakt, że postacie są świadome schematów i banałów filmów tego gatunku tylko go uatrakcyjnia - to sytuacja, która mogłaby się zdarzyć w realu. OK, może nie udaje im się uniknąć wszystkich banałów, jak nie-wołanie-o-pomoc, nie-dobijanie-leżącego-napastnika oraz gadanie-zamiast-strzelania, ale i tak film jest bardzo wiarygodny. A że momentami śmieszy - tym lepiej! Poza tym jeszcze nigdy mi się nie zdarzyło, żebym oglądając horror polubił wszystkie główne postacie.

ocenił(a) film na 8
smokexthat

Początkowo "Krzyk" miał być właśnie parodią różnych horrorów i miał nosić tytuł "Straszny film", ale w trakcie prac nad scenariuszem koncepcja nieco się zmieniła ;]

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones