PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=91}

Krzyk

Scream
6,8 77 051
ocen
6,8 10 1 77051
7,6 21
ocen krytyków
Krzyk
powrót do forum filmu Krzyk

Krzyk to pastiż horrorów! Tych wszystkich slasherów z lat 80! Założeniem tego filmu było
wyśmianie zasad kiczowatego horroru, zasad typu: "nigdy nie mow zaraz wracam" , "nie
schodz sam do piwnicy". Krzyk napewno nie jest horrorem!!

ocenił(a) film na 7
leatherface123

No to w takim razie do jakiego gatunku go przydzielisz?

ocenił(a) film na 10
patrykDJ2009

Jeżeli na FW byłaby kategoria ''pastiż'' to przydzielilbym go do tego własnie gatunku.. Juz nawet thriller byłby bardziej odpowiedni

ocenił(a) film na 7
leatherface123

No, ale "Krzyki" mają cechy horroru. Może nie są straszne ale wciąż mają cechy horroru. To tak jak np. sonet normalnie ma cztery zwrotki po kolejno cztery cztery trzy trzy wersy i się rymuje ale jakiś tam sonet się nie rymuje, ale to wciąż sonet bo ma jego cechy- 4433.

leatherface123

Jakby to miała być parodia horrorów to by twórcy zaznaczyli, że taka ta produkcja jest. A nie liczyli na to że ludzie pójdą na to do kin i będą przysłowiowo "srać w portki" jak to powinno być na horrorach. Jak dla mnie to jeden ze słabszych horrorów jakie w życiu widziałem, już nawet przygody Scooby Doo są straszniejsze :)

ocenił(a) film na 10
Tokar2

ale człowieku....czy ja mówilem ,ze to parodia horroru? Mówiłem ,że to PASTIŻ. Mam nadzieje ,że umiesz odróżnić pastiz od parodii(a może odpowiednie byłoby zapoznanie sie z definicja tych dwóch wyrazow)

ocenił(a) film na 8
leatherface123

Owszem jest to pastisz, dlatego tak bardzo uwielbiam ten film i wątpię, że kiedykolwiek mi się znudzi. Poza tym pastisz to tylko stylizacja, a więc podpinka horroru oczywiście pasuje, jakkolwiek by to interpretować :)

ocenił(a) film na 9
leatherface123

Zgadza się, że jest to pastiż. Ale jego celem nie było "wyśmianie" tych motywów z horrorów, ale wręcz przeciwnie, ten film je opiewa, to jest film zrobiony przez fanów horrorów dla fanów, nie dla hejterów, poza tym się z tobą zgadzam.

ocenił(a) film na 8
leatherface123

Jak dla mnie krzyk to po prostu czarna komedia, lub ewentualnie Horror-komedia.

ocenił(a) film na 10
leatherface123

Napiszcie do twórców, by zmienili klasyfikację filmu na inną :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones