PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=91}

Krzyk

Scream
6,8 77 048
ocen
6,8 10 1 77048
7,6 21
ocen krytyków
Krzyk
powrót do forum filmu Krzyk

wytłumaczcie mi dlaczego ten film uznany jako horror zasluguje na ocene wyzsza niz 2.

MMAti

bo to dobry thriller

3pe

czy ja wiem czy taki dobry, wszystko jest w nim oczywiste, nawet zabojca jest według pewnego wzorca osoba ktora w filmie wystepuje gora 3-4razy ;p

ocenił(a) film na 7
MMAti

Wiesz, w moim mniemaniu jest on trochę źle sklasyfikowany. To nie do końca horror - ma w sobie elementy komediowe, choć kompletnie abstrakcyjne, trzeba dodać. Poza tym to slasher - jeśli ktoś nie lubi tego typu filmów, to raczej nie polubi, są zbyt specyficzne.
Dodałabym jeszcze, że ten film to tak właściwie lekka parodia gatunku, który prezentuje - no powiedz sam, czy tak nie jest? W moim mniemaniu to efekt jak najbardziej zamierzony i to właśnie bardzo mi się w nim podoba.
Najlepiej ogląda się z paczką nie do końca normalnych znajomych, można się śmiać co chwilę ;) Chociaż tak jak kolega wyżej napisał, to także dobry thriller i potrafi trzymać w napięciu, choć za pomocą prostych i raczej przewidywalnych metod (stąd bierze się parodia ;))
Huuu... Nie wiem. Wytłumaczyłam?

użytkownik usunięty
Kimi_Sama

Sama sobie zaprzeczasz. Najpierw twierdzisz, że nie jest to do końca horror, a potem piszesz, że to slasher... Skoro slasher to na pewno horror. Ale masz rację "Krzyk" jest swoistą parodią podgatunku jakim jest slasher, kpi z konwencji tych filmów i reżyser wcale tego nie ukrywał.

ok przekonaliście mnie jeżeli to ma parodiować różna zachowania w horrorze typu ma czas zeby zwiac a idzie na wyzsze pietro. A wiec daje 6 :D

ocenił(a) film na 8
MMAti

Ogólnie to wystarczy spojrzeć kto jest reżyserem i od razu wszystko jest jasne...WES CRAVEN twórca Freddy'ego Kruger'a, czyli "Koszmar z ulicy wiązów"

ocenił(a) film na 7

Hm, no tak, sama się zaplątałam... To wszystko dlatego, że w wielu momentach świetnie się bawiłam, jak przy komedii ;)

ocenił(a) film na 8
Kimi_Sama

to horror - slasher z elementami thrillera

ocenił(a) film na 8
MMAti

Bo na swoje czasy był bardzo dobry

BEATAiDAMIAN

no wsumie to racja jak na 1996 to nawet spoko, to przekonuje mnie do wyższej oceny

wyluzujej

Co ma do tego rok produkcji? Przecież to nie kino nieme. rozwalają mnie takie dzieciaki jak wy.

MMAti

moim zdaniem nie zasuguje nawet na 2, ale czego sie nie robi z miłości do kina



ocenił(a) film na 8
wyluzujej

Moim zdaniem, zasługuje na wysoką ocenę ze względu na świetną autoironię, Craven świetnie kpi tu sobie z prawideł slasherów, co już w dalszych częściach mu tak zwinnie to nie wychodziło. Do tego umiejętnie dawkowane napięcie, zaskakujące zakończenie i znakomita scena początkowa.

lew890

nie wychodziło mu bo każda kolejna część była tak naprawdę kpiną z każdej poprzedniej XD

ocenił(a) film na 10
Private_Witt

i to jest w nim piękne :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones