PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=260505}

Książę Persji: Piaski czasu

Prince of Persia: The Sands of Time
6,9 159 624
oceny
6,9 10 1 159624
5,1 14
ocen krytyków
Książę Persji: Piaski czasu
powrót do forum filmu Książę Persji: Piaski czasu

:)

ocenił(a) film na 10

jak dla mnie rewelacja... :D właśnie wróciłem z kina i chce obejrzeć ten film jeszcze raz... :) mam nadzieje że wypuszczą kolejne części.. :)

ocenił(a) film na 8
1wilq

Czy filmowy książe też ma takie poczucie humoru jak książę z gierki?

czesiol

Taa, ma... ;D A jego słowne utarczki z Taminą są świetne ;D

ocenił(a) film na 7
Hostile

Tylko czekać aż moje zacofane Kino, w mojej zacofanej mieścinie puści POPa :D

ocenił(a) film na 9
1wilq

Mi też film bardzo się podobał. Humor był, bardzo fajne sceny walki też. Rewelacja ;)

ocenił(a) film na 7
Smilex

A ja mam pytanie co do gry aktorskiej, sztywna czy na poziomie jak to na Jake'a przystało :) ??

ocenił(a) film na 9
Gimer1992

Zdecydowanie na poziomie, tak jak Jake nas przyzwyczaił. :)
Świetnie zagrane, humorystycznie, kiedy trzeba to dramatycznie, sceny akrobacji i walki wydają się dla niego proste jak bułka z masłem.

ocenił(a) film na 7
dziabonczek

No skoro aktorsko jest wspaniale to mi te całe wodotryski w postaci efektów specjalnych są nie zbyt potrzebne, ale filmy nastawione na zarabianie się bez nich niestety nie obejdą ...

ocenił(a) film na 7
dziabonczek

Kurcze nie przesadzajmy z tym aktorstwem nie bylo az tak dobre;/ (bylo ok) 7/10 to moja ocena za malo cen ze sztyletem i cofaniem czasu (ale podobno to trudne do zrealizowania)

ocenił(a) film na 9
pheonix123

Ja też czuje niedosyt scen z cofaniem czasu, mogło by ich być zdecydowanie więcej a tak poza tym to film świetny i oby przyszłe ekranizacje gier miały taki poziom bo bywa z tym różnie a traci na tym gatunek

ocenił(a) film na 8
1wilq

post mi zniknął ?
Gra aktorska fajna, 1 wada pod koniec jak Tamina spadała ta gadka w pewnym momencie taka sztuczna mi się wydawała ta tak to wszystko fajnie.

ocenił(a) film na 7
r4stir

Miałam to samo z Taminą! Najpierw się zgadza, żeby ją puścił, a potem taki dziwny krzyk... Myślałam, że wybuchnę śmiechem:)

wera007

No było, nie było, ale w końcu umierała, mogła więc krzyczeć ;P ;D A wcześniej nie krzyczała, bo się może bała, że Dastan spadnie wtedy razem z nią ;P ;)

ocenił(a) film na 3
1wilq

A ja czuję się dość znacznie zawiedziona tym filmem. Po świetniej ponadczasowej grze ze świetną fabułą, spodziewałam się filmu, który będzie chociaż "dobry". A ten imo dobry nie był. Dlaczego ? Chyba jednyną rzeczą jaka łączy film i grę jest samo istnienie piasków i sztyletu, oraz te nieliczne sceny cofania czasu (a gdzie zatrzymywanie... spowalnianie... ?). Nawet fabuła jest zupełnie inna pomimo tytułu identycznego jak ten, który ma pierwsza część gry. Postacie z resztą też inne. Ja rozumiem, że chcieli uniknąć kopiowania gry, ale niech nie nazywają Prince of Persia: SOT czegoś, co nawet nie jest podobne.

ocenił(a) film na 7
kulka180

Wszędzie się mówi że to jest na podstawie gry, ale żadna ekranizacja gry nie oddawała wiernie gry. Po za gry na podstawie filmów też rzadko kiedy jako tako mają się do filmów. Ja się nie nastawiam na extra mega powielanie scenariusza gry, który też bez wad nie jest :P

kulka180

Fabuła jest inna, ale jak dla mnie trochę lepsza niż ta z gry ;) Mniej magii i potworów, więcej ludzkich intryg, bardziej spójnie i logicznie. Dobrze, że twórcy nie poszli na łatwiznę i nie skopiowali wszystkiego, jak leci, a dodali wiele od siebie, dzięki temu nawet znajomość fabuły gry nie psuła mi oglądania ;) Bohaterowie nie są wcale inni, inaczej może mają na imię i różnią się drobnymi szczegółami, ale to w gruncie rzeczy takie same postacie. Książę jest taki, jaki być powinien - dumny i zuchwały, czasem gamoniowaty, czasem nieustraszony, a przy tym waleczny i zwinny. Tamina może nie ma na imię Farah, inaczej się ubiera i nie strzela z łuku, ale zachowuje się tak samo, jak jej komputerowa odpowiedniczka - jest pyskata, przebiegła, słodka i niezrównana w manipulowaniu Księciem :P xD A Nizam nie jest może Wezyrem, nie umie czarować, ale też łotr z niego, jakich mało i również ma swoje niecne plany odnośnie zdobycia władzy. Jak dla mnie film się w pełni udał i miał z grą wspólnego tyle, ile powinien ;)

ocenił(a) film na 3
Hostile

Nie wiem, może to ja czegoś nie dostrzegam, ale wg mnie nie ma nic wspólnego ;P No, może księcia i w/w piaski. W fabule gry nie chodzi przecież o potwory, a o coś zupełnie innego ;P Tak, też uważam, że kopiowanie scenariusza gry byłoby bez sensu, i dobrze jest kiedy dorzuca się jakieś swoje oryginalne pomysły, ale skoro ma być na podstawie, to niech będzie na podstawie ;P

ocenił(a) film na 8
kulka180

"Film na podstawie serii gier Prince of Persia"
To ukazało się mym oczom na początku napisów końcowych.

ocenił(a) film na 3
r4stir

Tak, mnie też się to ukazało :] Dla mnie coś wątła ta podstawa. Ale to moje zdanie ;P Szkoda mi tylko tej wydanej kasy...

ocenił(a) film na 5
kulka180

Zgadzam sie z Kulka. Ogolnie nie jest zle (6/10) ale jak sie 5 sekund zastanowie to jedyne fajne aspekty w tym filmie to cofanie czasu, Jake i przedewszystkim jego ewolucje kaskaderskie. W tych momentach mozna poczuc ducha gry jak zadko. Cala reszta jest niestety bez wyrazu i nudna. Dialogi dretwe a muzyki brak. No ladne sa jeszcze widoczki :)

1wilq

Ja mam takie same wrażenia po filmie:) Jak dla mnie był świetny - trzymający w napięciu, zabawny, z wątkiem miłosnym i całkiem ważnym przesłaniem. Zakochałam się w nim i z niecierpliwością czekam na kolejne części:)

ocenił(a) film na 8
Kedda

Tu jak dla mnie może powstać dziwny problem, że mogą zepsuć wrażenia 1 cześci jeśli zrobią 2, gdyż wszystko było mniej więcej wymieszane, nie pasowało by troche to z ww bo wątek obrony piasków przez księżne wyczerpany, a w t2t księżna umiera, i jest wezyr ?

r4stir

No cóż, fabularnie WW mogłoby się opierać na motywie Dahaki, który ściga Księcia z powodu jego zabaw z czasem i zmianami przeznaczenia, przez co ściągnął na siebie gniew bogów or sth :P Więc podróż na Wyspę Czasu, spotanie Kaileeny, przemiana w Piaskowego Demona i takie tam, coś pewnie możnaby wymyślić :P A w TT powrót Nizama, który po kolejnym cofnięciu się czasu w WW jednak by przeżył i odkrył nowy sposób panowania nad piaskami i nie tylko, tymczasem Dastan przeżywa konflikt osobowościowy i przemienia się w Mrocznego Księcia... Luźno trzymając się tematu, twórcom z pewnością udałoby się coś sensownego wymyślić, dla mnie problemem byłoby małżeństwo z Taminą (no chyba, że ta zginęłaby na początku WW, a Książę na wskutek swoich działań na Wyspie Czasu znów przywróciłby bieg zdarzeń do stanu początkowego i Tamina znów przestałaby go pamiętać, ale za to powróciłaby w TT :P) Trochę to skomplikowanie brzmi, ale tak to jest, jak się w filmach bierze za manipulowanie czasem :P ;D

Hostile

Zgadzam się z tobą w 100%, chociaż wydaje mi się, że małżeństwo z Taminą nie było by problemem, bo Książe przecież zawsze mógłby opuścić ją tak jak opuścił w WW swojego ojca, braci i królestwo (oczywiście ta ucieczka byłaby spowodowana Dahaką).
W grze po prostu Książe miał zginąć i dlatego Dahaka go ścigał, by dopilnować jego przeznaczenia. Natomiast w filmie, twórcy będą mogli tłumaczyć pojawienie się Dahaki "rozkazem" bogów. Ogólnie 2 część pewnie będzie opierać się na głównym założeniu gry (czyli tym co mówi mędrzec do Księcia na samym początku: "nie możesz zmienić swojego przeznaczenia, nikt nie może") i tym samym łączyło by się z (moim zdaniem) głównym założeniem pierwszej części filmu- czyli z samym przeznaczeniem Dastana.
Dużym wyzwaniem dla twórców byłaby postać Kaileeny. W grze jest to cesarzowa czasu, która po śmierci staję się Piaskami Czasu, więc niestety wątpie by Kaileena takowa jaka jest znana z gry się pojawiła. Możliwe jest jednak że Wyspa Czasu będzie stanowiła jakieś święte miejsce, w którym może będzie znajdowała się jakaś potężna moc strzeżona przez kogoś (na podobiznę Kaileeny rzecz jasna).

ocenił(a) film na 7
1wilq

Jak dla mnie zaslużone 7/10. Jake no jak dla mnei świetnie się spisał, choć na początku byłam przeciwna obsadzaniu go w tej roli, świetne kostiumy (sama chcialabym takie mieć), scenografia, muzyka hmm dobra czasami mnie drażniła. A co do fabuły nigdy nikomu nie uda się dogodzić, gra to gra a film to film i tyle w temacie.

ocenił(a) film na 7
1wilq

według mnie to następną częścią będzie PoP: zapomniane piaski

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones