PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=260505}

Książę Persji: Piaski czasu

Prince of Persia: The Sands of Time
6,9 159 624
oceny
6,9 10 1 159624
5,1 14
ocen krytyków
Książę Persji: Piaski czasu
powrót do forum filmu Książę Persji: Piaski czasu

Mam pytanie do każdego, kto widział już ten film. Otóż chcę się na niego wybrać razem z moim 7-letnim bratem (w ramach prezentu urodzinowego), ale nie wiem czy film będzie odpowiedni dla gówniarza w jego wieku. Czy film jest odpowiedni dla przeciętnego siedmiolatka? Są w nim przesadnie brutalne sceny (podrzynanie gardeł itd)?

Z góry dzięki za odpowiedź

Tapicer

Wątpię żeby ktokolwiek tuta widział ten film, bo w niewielu miejscach na świecie miał na razie premierę.
Film jest sklasyfikowany jako PG-13, czyli takie familijne filmidło, żadnego podrzynania gardeł być w nie ma prawa.

Kazioo

No nie wiem, brat głównego bohatera ginie właśnie w taki sposób...

ocenił(a) film na 7
codecalm

i z rany poderżniętego gardła nie leci ani kropelki krwi :D - no ale się nie czepiam. co innego mi się w tym filmie nie podobało.

Tapicer

Byłem wczoraj na pokazie przedpremierowym w Złotych Tarasach. Film całkiem ciekawy, jednak są tam troszkę "brutalniejsze" sceny. Często widać walkę na miecze, która z reguły kończy się powiedzmy trochę brutalnie. Nie wiem czy 7-latek będzie zainteresowany takim filmem.

ocenił(a) film na 9
codecalm

duzo brutalniejsze od tego filmu sa kreskowki i filmy emitowane w tv. jezeli 7-latek jest w stanie nadazyc z przeczytaniem napisow podczas projekcji, to ja nie widzialabym przeciwskazan.

Tapicer

przesadnie brutalnych nie ma, ale musisz wziąć pod uwagę to, że jest dość dużo scen walki na miecze. jesli Twój brachol to typ, któremu na dobranoc opowiadało się bajki o piratach itp. to powinien przetrzymać;) jest jednak jeszcze jedna scena (króciótko, ale jednak) palenia skóry... nie będe spoilerować - także wybór nalezy do Ciebie

Tapicer

Może jak obejrzysz trailer będzie Ci łatwiej podjąć decyzję.

http://www.youtube.com/watch?v=qQLL4zUQmDo

ocenił(a) film na 8
Tapicer

Właśnie wróciłem z seansu i powiem szczerze, że chyba jednak możesz wybrać się na ten film z bratem! Krew nie leje się strumieniami, co prawda scen walk jest całkiem sporo ale jeżeli Twój brat (lub Ty) graliście na PS2 to i tam nie było "problemu" z przemocą to tu też nie będzie! ;-) P.S. Jak dla mnie film REWELACYJNY i daję mu ocenę 9/10!!! Gorąco polecam! Teddy

ocenił(a) film na 9
Tapicer

Wszystko fajnie... ale nie wpuszczą malca. Film jest od 10 roku życia. ograniczenie wiekowe mówi za siebie, prawda??

kredka

kredka - a to bardzo ciekawe, moja koleżanka z pracy wzięła na film swoją 8-letnią córę i jakoś nikt nie robił problemu, a małej się bardzo podobało:/

Tapicer

spokojnie troche brutalnosci jest ale dla 7 da rade, bylem we wro na przedpremierze w arkadach, polecam film. przypadl mi do gustu i o dziwo mimo zmienionej fabuly byolo extra :) koncowka fajna tyle ze przeczuwalem ze inaczej sie skonczy. btw nie ma tam potworow jedynie weze. :) wiec spoko dla dziecka.

madtrexx

A czy przypadkiem nie będzie mu ciężko z napisami? Wydaje mi się, że po angielsku nie za dużo zrozumie. Na ale jeśli jest małym geniuszem. :)

ocenił(a) film na 7
Tapicer

nie ma sexu ani krwi, ale film jest dosyć monotonny. w każdym razie możesz go brać.

ocenił(a) film na 6
pa6l1

Można iść, w kinie było wiele dzieci

ocenił(a) film na 8
Coperfield15

Powiem tak, teraz chyba nie ma co się przejmować że dziecko zobaczy jakies podcięte gardła czy wbite sztylety bo mają to wszystko w grach i innych tego typu, także sądze że jeśli dziecko się interesowało kiedyś czymś tego typu to złe nie będzie. Zależy co ludzi mały : D

ocenił(a) film na 8
Tapicer

Film świetny. Oczywiście ten kto grał w grę (uwaga mały spojlerek) nie będzie zadowolony chociażby z końcówki filmu, ale jeśli patrzymy na niego jak na coś oddzielnego to z pewnością się spodoba. Teraz w iększości gier i filmów familijnych jest więcej przemocy niż w tym filmie. Jeśli brat oglądał szybkich i wściekłych :-) to ten film również może. Pozdrawiam.

Tapicer

Wszystko OK, tylko nie wiem czy nadąży za czytaniem napisów :D

taki_pan

Ja to polecam ogólnie te recenzje: http://www.stacjakultura.pl/4,21,10157,Ksiaze_Persji-_Piaski_Czasu_recenzja_film u,artykul.html trochę bardzie rzetelna niż ta tutaj. Lepsze podejście do temtu po prostu...

ocenił(a) film na 8
Tapicer

Dla zupełnie małych dzieci nie bardzo.

Dużo scen śmierci. Są one średnio brutalne, ale:

- poderżnięcie garła (krew bryzga, rana nie jest widoczna)
- upadek na kark z dużej wysokości
- zwłoki w stanie rozkladu (chyba wśród nich jedna odcięta głowa)
- kilka przebić na wylot

Dla zupełnie małych dzieci, nie bardzo. Zwłaszcza ze film jest z napisami. (dzięki bogu)

ocenił(a) film na 8
Tapicer

Dzisiaj byłem w kinie. Obok mnie siedział facet z 2 dzieci. Co jakiś czas słychać było pytania "co powiedział?", a przez jakąś 1/4 ojciec im czytał wszystko jak leci. Dzieciaki na oko 8-10 lat.

ocenił(a) film na 8
uberzuber

To że zabrał ojciec do kina z napisami dzieciaki które nie umieją czytać to już nie wina filmu samego w sobie

keeveek

Na ulotkach pisze, że film od lat 12. U mnie by nie wpuścili.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones