PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=260505}

Książę Persji: Piaski czasu

Prince of Persia: The Sands of Time
6,9 159 648
ocen
6,9 10 1 159648
5,1 14
ocen krytyków
Książę Persji: Piaski czasu
powrót do forum filmu Książę Persji: Piaski czasu

Dobro a zło

ocenił(a) film na 4

Dzisiaj nad ranem (czekałem na otwarcie multikina C:) byłem na filmie i mam DUUUŻO Do opowiadania

Po pierwsze 13+ (w Polsce 10+) było wywołane totalną (moim zdaniem) chciwością producentów. Ktoś napisał wczoraj "no jest od 13 lat (...) żadnego podcinania gardeł tam raczej nie powinno był" A scen w których krew lała się po ścianach było niemało. No oczywiście nie tak jak w jakiś thillerach ale... no właśnie. Cały świat dał nawet niezłe ograniczenie 13 lat a w polce... za 2 lata PIŁA będzie od 7 lat... Akurat MULTIKINO skopało tą kwestie? Po co? bo 9-12 latki uwielbiają POPa i na tym kino chce zarobić

Jednak sam film oglądało się doskonale. Dobro i zło zawsze jasno było w filmach tego typu jasno okazywane - dobry chce ocalić świat a zły nim zawładnąć. Jednak z Dastanem tak nie było. Nie ma dobra ni zła. człowiek popełnia błędy - nawet bohater filmu. A zło nie zawsze jest naumyślne i prowadzi do zagłady ludzkości. Plusem jest pomieszanie z poplątaniem czyli dodanie wątku kryminalnego.

Same postacie, jak i cały film to od początku do końca tegoroczny hit (Sherlock Holmes) i stary dobry producent (piraci z karaibów). Akcja, matrix, skakanie po ścianach, emocjonujące walki i... Żart raz po raz. Plusik za Brak Dubbingu (mimo że film od 10 lat to są tylko napisy. Cud) i 3D (tak, tak).

Nie samymi efektami żyje film (śmierć Avatarowi) ale też nie są złem. W tej dziwnej acz NIESAMOWITEJ historii efekty są idealne - Lepsze niż w SH ale nie są daniem głównym. Raczej przystawką / deserem jak kto woli. daniem głównym są żarty, aktorstwo i Scenariusz!!! Niestety mogę narzekać na muzykę bo nie jest niczym specjalnym. A dobiła mnie stara jak świat (i mnie denerwująca) nutka pustynna.

Oczywiście fabuła nas nie zawiodła. Spróbuję ja jakoś krótko opisać:
Dastan - szczyl z ulicy broni słabszego od siebie od silniejszego od siebie. ucieka a król przygarnia go do familii. jednak zostaje podejrzany o morderstwo staruszka.
Więcej nie powiem ale film gorąco polecam i daję bezdyskusyjnie 9.9/10 (skopali TYLKO 2 sceny)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones