PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=260505}

Książę Persji: Piaski czasu

Prince of Persia: The Sands of Time
6,9 159 648
ocen
6,9 10 1 159648
5,1 14
ocen krytyków
Książę Persji: Piaski czasu
powrót do forum filmu Książę Persji: Piaski czasu

Info od fana PoPa

ocenił(a) film na 6

Tu zamieszczam moją subiektywną opinię o filmie. Jestem ogromnym fanem trylogii Prince'a, także jako tako będziecie mogli sobie odpowiedzieć na pytanie czy warto iść na ten film.

Może najpierw to co mnie raziło: otóż w wielu momentach zaczynałem się zwyczajnie nudzić z powodu sterty niepotrzebnych dialogów( widz traktowany jest jak matoł, któremu trzeba wytłumaczyć dokładnie wszystko),np " sztylet cofa czas na 1 minutę, a to o oznacza, że nie możesz cofnąć czasu ani sekundy dłużej". Także dialogi bardzo na minus.
Inna sprawa, że nie ma płynności pomiędzy akcją, a spokojniejszymi fragmentami filmu. Gdy zaczyna się coś dziać, to dzieje się przez 15 min, a potem jest 30 min rozmowy, bez żadnej akcji...
Bolały mnie wymuszone żarty bohaterów; dziwiło mnie zbliżenie Taminy i Księcia nie wynikające z niczego, ot tak zaczynają się lubić...

Paraliżował mnie brytyjski akcent Taminy, brzmi paskudnie(jak to brytyjski).

Szkoda też, że reżyser odstąpił od fabuły PoPowej trylogii...

No dobrze, teraz coś pozytywnego. Jeśli chodzi o tą ostatnią wadę, to świetną sprawą jest, gdy jednak odczuje się coś z klimatu Ubisoftowskiej gry. A to oglądanie panoramy miasta niczym z Assassin's Creed, a to bieganie po ścianach i te wszystkie fikołki, a to
miasto-klon Babilonu, a to podobieństwa w fabule z gry.

Jako taki plus wysyłam dla Jake'a za przyzwoitą grę aktorską, choć nie jestem pewny czy grał w Prince'a kiedykolwiek...

Plus za efekty oczywiście:)

Podsumowując, uważam że omówiony film jest wyłącznie dla fanów gry, oraz ludzi, którzy po prostu chcą się rozerwać przy niezobowiązującym do niczego filmie. Po wyjściu z sali kinowej nasuwała mi się jedna myśl: klasyczny średniak filmu na podstawie gry, czy książki...nie będę ukrywał lekkiego ukłucia żalu...

Moja ocena : 5/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones