PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=971}

Księżniczka Mononoke

Mononoke-hime
8,0 88 070
ocen
8,0 10 1 88070
8,7 22
oceny krytyków
Księżniczka Mononoke
powrót do forum filmu Księżniczka Mononoke

co do najmniejszego szczegółu. Zmienił tylko miejsce i czas.

skttrbrain

Dokładnie,cały pomysł zerżnął calkowicie, duch lasu, słudzy lasu, konflikt z ludźmi wszystko bezmyślnie wrzucił do Avatara, do tego wsypał tylko grubą kasę na efekty, reklamę,no i oczywiście większość łyknęła to mówiąc jakie to wspaniałe i oryginalne dzieło stworzył, "Księżniczka Mononoke" na swój niepowtarzalny klimat i urok i żaden zerżnięty żywcem Avatar nie zbliży się poziomem do tego Anime.

ocenił(a) film na 4
skttrbrain

bo ja wiem, uważam, że "Avatar" był raczej przeniesioną w inne realia "Pocahontas" - co chyba udowadnia po prostu, że ten pomysł jest dosyć uniwersalny

ocenił(a) film na 10
Sol89

Avatar może Mononoke buty polerować, taka jest moja skromna opinia.

ocenił(a) film na 4
Ada_Potter

a moja jest skrajnie różna, bywa ;)

ocenił(a) film na 10
Ada_Potter

A mi się i jedno i drugie bardzo podoba, mądrych filmów nigdy za wiele :)

ocenił(a) film na 9
Algiz

dobrze godo. polać mu

ocenił(a) film na 10
painmaker83

Jak to do mnie, to jej ;)

ocenił(a) film na 7
Algiz

Już polewam, bo należy sie z pewnością. Taka krótka wypowiedż ,a taka sympatyczna.

ocenił(a) film na 10
HRA

to bania :) polewam następnemu ... za przyrodę :) siuppp ....

ocenił(a) film na 10
misiekmsm

No to pijemy ;)

ocenił(a) film na 7
skttrbrain

Wyglada na to ze Cameron mogl zerznac z kilku filmow. Np z tego: http://www.filmweb.pl/film/%22Awatar%22+czyli+zamiana+dusz-1964-32931

ocenił(a) film na 10
skttrbrain

Księżniczka Mononoke ma niepowtarzalny klimat i żadna podróbka nie może się jej równać ^^

slonix

,,Wczesna wersja scenariusza Avatara powstała w 1995, wtedy uznano jednak, że jego realizacja jest niemożliwa. Dopiero w 2005 Cameron znalazł odpowiednie narzędzia, by zrealizować przedsięwzięcie.'' -wikipedia.org

ocenił(a) film na 10
skttrbrain

Cameron nie zerzna scenariusza z zadnego filmu, scenariusz byl juz dawno gotowy, ale tak na serio on w dupie mial historie, ten film mial byc przyjemny dla oka, efekty mialy bawic i mu sie udalo, Avatar bardzo dobry. Mozna powiedziec ze np. Ksiezniczka Mononoke zerznela scenariusz z Pocahontas i wielu innych filmow.

P.S. Anime bardzo dobre.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones