PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=685344}

Black Butler

Kuroshitsuji
6,1 2 095
ocen
6,1 10 1 2095
Kuroshitsuji
powrót do forum filmu Kuroshitsuji

Co to miało być!?

ocenił(a) film na 1

Nieporozumienie to mało powiedziane. Zaprzyjaźniłam się z mangą, nad fabułą serialu niemal się zapłakałam, ale film jest od niego jeszcze gorszy.
Bardzo raziła mnie strona wizualna, nieuzasadniony misz-masz stylów. Główna bohaterka tak bardzo chce upodobnić się do chłopca, a nosi naszyjnik jak z sieciówki i buty na obcasie w 2020 roku? Sebastian nadal hasa we fraku, chociaż wszyscy inni dawno noszą marynarki, strój pokojówki na przestrzeni kilkunastu dekad nie zmienia się w ogóle, a Tanace zaraz odkleją się wąsy. Undertaker przedstawiony tak, że lepiej, gdyby w ogóle w filmie go nie było. Jak już chcieli w przyszłości, to mogli się zdecydować w 100%, a tak Sebastian i Shiori zdają się nawet nie mieć komórek (facepalm, facepalm, facepalm) Mistrzostwem absurdu jest strój pokojówki (Lin?) kiedy idą na tajne przyjęcie - wszystkie kobiety ubrane współcześnie, ona jakby wyjęła z szafy ciuchy po prababce ale to przecież całkowicie naturalne! Nie rozumiem, dlaczego reżyser decydując się na osadzenie historii w przyszłości dopuścił, żeby doszło do takich niedorzeczności.
Wzięcie połowy wątków i motywów z oryginalnej historii i przeplecenie ich nowymi - kolejna porażka. Gdyby to była odrębna historia, to jeszcze jakoś by to uszło, ale skoro widz wie, że bohaterka jest następcą Ciela, to wciskanie tego samego wypalonego znaku, identycznej pokojówki, Tanaki i analogicznej historii wypada kretyńsko. To, że 2020 roku dziedziczyć może tylko męski potomek jest tylko po to, żeby Shiori mogła przebierać się za faceta i była bardziej podobna do Ciela z przeszłości (nie znam się na japońskim, ale wydaje mi się, że chwilami ona nawet próbuje tak mówić jak Ciel w japońskim dubbingu), inaczej nie umiem tego sobie wytłumaczyć. Kiedy Shiori prosi Sebastiana, żeby poczekał aż zaśnie - facepalm.
Zapominając na chwilę o korzeniach filmu, sam w sobie też wypada słabo. Po pół godzinie odechciewa się oglądać, muzyka poniżej przeciętnej, dzieje się nie wiele. Zakończenie, kiedy Sebastian nagle ma jakiś bardzo uzasadniony problem i czeka z uratowaniem Shiori do ostatniej chwili też naciągane.
A co jest najgorsze? Po dobrnięciu do końca, okazuje się, że tego pewnie będzie więcej.

ocenił(a) film na 8
tomanowa

nie slyszalas nigdy o modzie retro style lub gotcic lolita ktora juz dzis swieci triumfy?
Uwazasz jesli by ubrali bohaterow w futurystyczne garnitury to byloby tolepsze rozwiazanie? Zacznijmy od tego ze w filmie pokazany jest obraz swiata aternatywnego w ktorym wiele rzeczy jest diametralnie roznych od rzeczywistosci. Przy takich produkcjach trzba przyjac pewna konencje i cieszyc sie ciekawa interpretacja autora. Szukanie realizmu w tym filmie jest jak szukanie praw fizyki w matrixach :)
Nie ogladalem anime ani nie czytalem mangi ale do cholery to nie jest ejranizacja tylko luźna interpretacja. Pozdrowienia i życze podchodzic do rozmaitych ekranizacji z wiekszym dystansem.

ocenił(a) film na 8
tomanowa

Japonski dubing w japonskiej produkcji... Tak to ma sens, przyznaj ze jestes fanka mangi i wszelkie ingerencje w jej fabule lub interpretowanie na awoj sposób uwazasz za profanacje. Przez oceny Tobie podobnych ludzi wiele dobrych filmow ma tak niskie oceny. Nie ma nic gorszego od fanatyzmu

ocenił(a) film na 1
tomiszczak

Szczerze mówiąc nie jestem fanką niczego związanego z tą serią poza jedną postacią - Snake, który pojawia się głównie w komiksie. To nie znaczy, że uważam, że jest cała beznadziejna czy coś takiego, ale chyba jestem już na to za stara, bo jeśli podobał mi się jakiś wątek w mandze to szybko zostawał przyćmiony przez inny, up*erdliwy, ale jako odświeżacz angielskiego sobie cenię :3 Nie dałam temu filmowi niskiej oceny bo uważam go za profanację, tylko dlatego, że dla mnie jest po prostu beznadziejny.
Co do wymienionych przez Ciebie mód i dubbingu - wszystko co japońskie to dla mnie chwiejny teren bo za bardzo się na tym nie znam, ale jakoś nie wyobrażam sobie, żeby dorosłe Japonki ubierały się w ten sposób na takie imprezy. Dubbing niesamowicie mnie denerwował w anime i to samo było w filmie (mam na koncie 2 serie anime obejrzane z japońskim dubbingiem, w przypadku 2giej było w porządku xD)
Co do oceny całości filmu - moim zdaniem po prostu się sypie, co nie znaczy, że komuś się nie spodoba, ale osobiście nie znoszę półśrodków, przez które i film i serial tracą w moich oczach. Nie chodzi tu o szukanie realizmu tylko o to że absurd goni absurd, niezdecydowanie twórców to jakby ich znak rozpoznawczy a na dodatek to wszystko jeszcze boli w oczy :/ Dla mnie to nie jest dobry film, nikomu go bym nie poleciła, podobnie serialu :D manga jest całkiem ok, ale też już przydługa :) Przykro mi, ale albo coś się robi na pewnym poziomie, albo lepiej nie robić tego wcale (lub robić i jakoś znakować żeby nie przyszło mi do głowy tego oglądać lub czytać :D)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones