PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=97337}

Kwiaty dla Algernona

Flowers for Algernon
6,9 263
oceny
6,9 10 1 263
Kwiaty dla Algernona
powrót do forum filmu Kwiaty dla Algernona

Smutne :(

ocenił(a) film na 3

Potencjał świetnej książki zmarnowany w kiepskiej, przesłodzonej filmowej adaptacji. Aktorzy - bez wyrazu, muzyka - istna tragedia (chyba pomylili z podkładem do 'My Little Pony"), ogólnie wszystko bardzo sztuczne i przesycone kiczem. Jedynie ogromny sentyment do literackiego pierwowzoru sprawił, że nie wyłączyłem po 10ciu minutach :( Bardzo źle, że taka ekranizacja powstała.

ocenił(a) film na 7
EasyT

no niestety, była to niskobudżetowa, telewizyjna produkcja. historia jednak jest tak piękna i niesamowita, że nawet tak słaby film dobrze się ogląda. dla tych, którzy nie czytali książki, ekranizacja może być naprawdę świetna

ocenił(a) film na 3
Knl

Być może :D Mi jednak mocno żal ;) Swoją drogą dziwne, że nikt nie podjął się zrobienia z tego filmu z prawdziwego zdarzenia.

ocenił(a) film na 7
EasyT

http://www.filmweb.pl/film/Flowers+for+Algernon-2013-559045

ocenił(a) film na 6
Knl

ktoś się jednak podjął:)) nie mogę się doczekać!
a co do filmu z 2000 to niestety, treść książki jest bardzo spłycona, lekko przeinaczona, mnóstwo istotnych wątków zostało pominiętych...

ocenił(a) film na 3
EasyT

Dokładnie! Obejrzałam dopiero wczoraj, wczesniej przeczytałam ksiażke. Jest tak jak piszesz, kicz i slaba gra aktorska. Wiele istotnych kwestii pominięto, ciężkiego i smutnego klimatu nie bylo czuć w ogóle

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones