PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=765212}

Life

6,3 86 236
ocen
6,3 10 1 86236
5,5 19
ocen krytyków
Life
powrót do forum filmu Life

Trailer pokazał, że jest to film z gatunku "obcy morduje załogę" i dziwi obniżanie oceny z powodu przewidywalności. W tej kategorii (horror sci-fi) film rewelacja - efekty specjalne (stacja kosmiczna, kosmos, obcy), muzyka (!), od momentu rozpoczęcia akcji praktycznie cały czas trzymający w napięciu. Kilka naiwności było, ale bez wpływu na ogólny odbiór. Polecam obejrzeć i wyrobić własne zdanie, szkoda przegapić ten film z powodu ocen na Filmwebie (na IMDB 7,2 przy 5-krotnie większej liczbie oceniających)

ocenił(a) film na 4
zrw

Uwielbiam filmy SF, ale ten film ma zdecydowanie zbyt wysoką ocenę. Jedyne co tu trzyma w napięciu to głupota bohaterów.

ocenił(a) film na 4
zrw

btw na imdb ma już aż ocenę 6,7 - i tak strasznie wysoka jak na taki gniot

zrw

Jako wielbicielka tzw. twardej sf skazuję ten film na straty. Owszem, fabuła ekscytująca, ale tylko literacko.
I to niby zaskakujące zakończenie... łeee... Czyżby? Zaskoczenie takie, jak setki podobnych :)

Największy minus: totalny bezsens i beztroska w kontakcie z obcą formą życia. Idiota się mizia z czymś, co jest absolutnie nieprzewidywalne :D Taki kretyn jest przy tym specjalistą wysokiej klasy! Tymczasem kwalifikacje intelektualne ma jak bileter w wesołym miasteczku....
Dno.

zrw

Śmiało mogę powiedzieć, że może stanąć w szranki z trylogią Obcego. Zakończenie wręcz prosi się o kontynuację.

zrw

"Nie sugerować się niską (i spadającą) oceną" - niestety polecam się sugerować. Film jest tak wtórny, że aż piszczy. Tak w ogóle tytuł powinien brzmieć - "Ośmiornica w kosmosie"

ocenił(a) film na 7
zrw

Dla fanów Sci-Fi pozycja obowiązkowa, trzyma w napięciu, ma świetną muzę i daje do myślenia.

ocenił(a) film na 8
zrw

zgadzam się, świetny film a co do trilerów dobrze że ich nie oglądam, po komentarzach wnoszę że to mega spoiler był;)
Film polecam bo ciekawie się ogladado samego końca!

ocenił(a) film na 3
zrw

Tu raczej nie chodzi o przewidywalność tylko o słabe przywiązanie twórców do logiki i związków przyczynowo skutkowych... Tak niedorzecznego filmu nie oglądałem od dawna.

ocenił(a) film na 10
zrw

jak dla mnie w filmie to nieporozumienie,jeden amerykanin mówi ze był w wojsku wysłano go na Wojne do Syrii, a Wiadomo w Syrii Rebelianci walczą z Rosyjskim okupantem a załoga ma w szeregu Rosyjskiego terrorystę który udaje ona ze jest Cywilizowana a wiadomo ze każdy Rosjanin to bandyta i morderca

ocenił(a) film na 10
zrw

załoga statku kosmicznego nie mieli za sobą przeszkolenia wojskowego i sprzętu wojskowego dlatego nie dali rady powstrzymać tego stwora , np Katana czy Nóz Bojowy zraniłoby tego stwora

zrw

nie przebije Prometeusza który według mnie jest najlepszy jeśli chodzi o "obcych". tam oglądałem jak zahipnotyzowany. tutaj chciałem przewinąć do przodu. obejrzeć można tylko raz

zrw

Ale uwierz mi, że ja naprawde bardzo chciałem NIE WIEDZIEĆ, że tak to się skończy :D

Poza tym muzyka na koniec - nie znałem tego kompozytora ale ciary poszły jak sqr***** ;D

ocenił(a) film na 3
zrw

Właśnie obejrzałam. Owszem, nie sugerować się. Lepiej samemu dojść do takiego wniosku. 3/10

ocenił(a) film na 9
zrw

Też nie kumam tej niskiej oceny. Dla fanów obcego, to jest pozycja obowiązkowa. Film spokojnie zasługuje na 7.5/10. A jesli go porównać do takich szmir jak Prometeusz czy najnowszy Obcy, to w ogole można mu bez wahania dać 11/10.

ocenił(a) film na 7
zrw

Jestem świeżo po seansie. Film obejrzałem z przyjemnością, ale jak dla mnie jest przeciętny. Jutro już nie będę pamiętał, że go oglądałem.

ocenił(a) film na 4
zrw

Mocny średniak, masa nielogicznych zachowań załogi, poczynając od wchodzenia do laboratorium bez skafandra, podpalanie "obcego" miotaczem ognia wewnątrz statku bez zwracania uwagi czy czegoś się nie zniszczy, prób ratowania kolegów, których pożera nieznana pozaziemska istota z którą ludzie tutaj nie mają nawet szans walczyć, mogą jedynie uciekać i chować się jak szczury...Ale mimo to próbują wpuścić z przestrzeni kosmicznej koleżankę, wraz z przyklejoną do niej tą istotą narażając wszystkich pozostałych przy życiu. W niesamowity sposób stacja jest na tyle nieszczelna, że istota może przedostać się z powrotem do wnętrza statku przez cudowne przejście w silnikach prosto z przestrzeni kosmicznej... I by tak można wymieniać te żałosne, zupełnie zaprzeczające jakiejkolwiek zdrowej logice sytuację, które załoga przeszkolona do badania organizmów pozaziemskich powinna mieć opanowane jak "sztukę srania do rurek" na stacji orbitalnej. Kupy się tutaj nic nie trzyma, szkoda czasu, zmarnowane ponad 1,5h, tyle ode mnie.

ocenił(a) film na 8
zrw

Film bajka, wszystkim polecam bez względu na upodobania. To mój ulubiony gatunek. Co polecacie jeszcze w tym klimacie, może coś przeoczyłem ;-)

ocenił(a) film na 8
zrw

Ja już dawno przestałem sugerować się ocenami :) Swoją drogą film świetny.

ocenił(a) film na 7
zrw

Zgadzam się. Pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones