PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1211}

Lista Schindlera

Schindler's List
8,4 369 101
ocen
8,4 10 1 369101
7,9 34
oceny krytyków
Lista Schindlera
powrót do forum filmu Lista Schindlera

Kolejny film pełen manipulacji i kłamstw, mający na celu pokazać Polskę w złym świetle na arenie międzynarodowej. No ale przecież artyści typu Spielberg, mogą sobie pozwolić na więcej - czytaj kłamstwa historyczne.

Fankinapl

madrosci pisiorka.

ocenił(a) film na 1
kotbury

Trafiłeś jak kulą w płot wróżko :) Gardzę PIS-em tak samo, jak całym lewactwem i większością sceny politycznej. A Ty nie znasz historii własnego kraju, a podnosisz głos - z deka żałosne. Najpierw się dokształć i poznaj fakty, a nie jakieś pseudohistoryczne bzdury i konfabulacje, wybielające sprzedawczyków :)

Fankinapl

Prześledziwszy forum Listy Schindlera okazuje się, że to dopiero w ostatnim czasie my Polacy staliśmy się bardzo przewrażliwieni na własnym punkcie. Wcześniej krytyka dotyczyła samego dzieła, tego na ile było ono intersujące. Przeważały głosy zachwytu. Zakładam jako wróż, że skoro Twój emocjonalny komentarz pojawił się dopiero w 2021 roku, to był Twój pierwszy kontakt z tym filmem. A że jest must watch, to nie możesz być osobą dorosłą. Ciekawi mnie, czy gdybyś obejrzał ten film chociaż 20 lat temu, czy widziałbyś go inaczej. Ale nigdy się tego nie dowiemy, bo jesteś dzieckiem XOXO

ocenił(a) film na 1
Bzium_3

Kolejna wróżka, ze swoimi magicznymi "założeniami". Zarejestrowałem się w tym serwisie niedawno by zliczać sobie filmy, które widziałem. Listę Schindlera widziałem w latach 90, drogie dziecko. I nie jest to film historyczny, a jedynie adaptacja reżyserska niezgodna z prawdziwą historią, kalająca Polaków i oczyszczająca jak zwykle "wybrańców". Wiedziałbyś o tym, gdybyś znał historię. I tak uważam oszczercze filmy za potwarz, ponieważ podpisują je bezczelnie jako historyczne, a zawierają one kłamstwa historyczne.

Fankinapl

Chłopcze, nie martw się, każdemu dziecku wydaje się, że jest dorosły. Jeszcze przyjdzie taki okres w Twoim życiu, że będziesz chciał być dzieckiem. Pewnie niedługo poznasz już wszystkie literki i przeczytasz mój komentarz ze zrozumieniem. Dowiesz się z niego między innymi, że jestem WRÓŻEM! Czyli taką wróżką co ma dwie różdżki. Czytając Twoje komentarze jestem pewny, że też należysz do Gildii Magii. Mam tylko nadzieję, że nie uczęszczasz do tych influencerów z Hogwartu. W każdym razie jeszcze dużo nauki przed Tobą, ponieważ twój szósty zmysł Cię zawiódł. Mag pierwszej kategorii kotbury, wspomniał jedynie o pewnej partii politycznej. Ty natomiast wyczytałeś z jego liter, że nie zna się na historii własnego kraju!? Z moich wywróżyłeś podobne założenie. Niestety, czar prysł jak kula w płot. Wspominałeś o tym kiedy zarejestrowałeś się w serwisie, nie potrzebnie. Możliwe, że fusy Ci się źle ułożyły, ponieważ nikt o to nie pytał. Poza tym nie zapominaj, moja kryształowa wie wszystko! Nie rzucaj proszę uroku, ponieważ mam zaklęcie ochronne ;)

Fankinapl

Temat który założyłeś już był wałkowany. Może, inni użytkownicy przekonają Cię, że 30 lat temu świat był trochę inny. Łap link do postu sprzed lat

https://www.filmweb.pl/film/Lista+Schindlera-1993-1211/discussion/NIE%C5%B9LE+ZR OBIONY%2C+ALE+ARCYSZKODLIWY.+OKUPACJA+I+HOLOKAUST,526871

ocenił(a) film na 1
Bzium_3

Nie interesuje mnie zdanie innych. Zwłaszcza, że lubicie tutaj pouczać innych, oceniając ich i traktując z góry, podczas gdy nie znacie nawet faktów historycznych, o których nie zamierzam nawet dyskutować z ignorantami. Z technicznego punktu widzenia nie mam nic do tego filmu, natomiast z historycznego wszystko i tyle w temacie. Dlatego nie wywołujcie mnie do dyskusji.

Fankinapl

Przeczytaj co napisałeś.

"lubicie tutaj pouczać innych, oceniając ich i traktując z góry":
- "Ty nie znasz historii własnego kraju",
- "podnosisz głos - z deka żałosne",
- "Najpierw się dokształć",
- "Wiedziałbyś o tym, gdybyś znał historię", "nie znacie nawet faktów historycznych"

Szczytem ignorancji jest sformułowanie "Nie interesuje mnie zdanie innych", czy "nie zamierzam nawet dyskutować".

Przyganiał kocioł... a może tak leczymy kompleksy ;)

ocenił(a) film na 1
Bzium_3

Czego nie rozumiesz w słowach nie wywołujcie mnie do dyskusji ? Jesteś trolem, nabijaczem, że ciągniesz na siłę bezproduktywny temat ? Odpuść sobie i daj ludziom żyć. Rozpatrywanie każdego zdania i jego próba analizy, mimo iż żałosna pokazuje, że możesz mieć jakieś problemy, ale to nie moja sprawa. Po prostu mnie nie zaczepiaj, bo sobie tego nie życzę. Żegnam.

Fankinapl

Buhaha

To nie koncert życzeń. Poza tym chciałbyś być zaczepiany, bo niby czemu założyłeś ten wątek? Dlaczego piszesz prowokacyjne komentarze? Niby czemu innemu ma służyć pouczanie innych, ocenianie ich i traktowanie z góry przez Ciebie?

Muszę cię jednak zmartwić, moją intencją nie jest zaczepianie, a jedynie odpowiedź na Twoje komentarze. Czyli tak naprawdę to Ty mnie zaczepiasz ;(

Czy to moja moc wróża skłoniła Cię do zmiany oceny? Było 3, teraz jest 1? Czy uważasz, że emocje które wywołała nasz pogawędka powinny mieć wpływ na ocenę filmu?

Fankinapl

Oglądałeś Oficer i szpieg, Polańskiego?

Biorąc pod uwagę, że nie znam nawet faktów historycznych, to może przeanalizujesz go dla mnie?

Fankinapl

Skoro nie interesuje cię zdanie innych i nie chcesz być zaczepiany to po co zakładasz wątek na forum? Oceń film i zostaw wszystkich w świętym spokoju. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones