Małe kobietki

Little Women

2019 2 godz. 14 min.
7,6 17 400
ocen
7,6 10 1 17400
28 069
chce zobaczyć
7,4 28
ocen krytyków
{"rate":7.35714,"count":28}
powrót do forum filmu Małe kobietki
  • Agatonik ocenił(a) ten film na: 8

Dla mnie ten film najlepiej oddają dwie wypowiedzi. Jedna Meg: "To, że moje marzenia są inne niż twoje,nie oznacza że są mniej ważne". I druga Jo: "Kobiety mają i umysły i dusze. Oprócz serc, mają ambicje i talent, a także piękno. Mam dość ludzi, którzy mówią, że miłość jest wszystkim, do czego nadaje się kobieta" Bo to film o różnorodności pragnień, różnorodności wyboru życiowych dróg. I każda z nich jest dobra pod warunkiem, że wynika z własnych decyzji. Gerwig stworzyła opowieść jednocześnie wierną XIX-wiecznej powieści i na wskroś współczesną o dążeniu do wolności, niezależności i możliwości samostanowienia o sobie. Film pełen dynamizmu, energii, świeżości. Wspaniałe role wszystkich aktorek. Meryl Streep wcielająca się w zrzędliwą ciotkę daje doskonały komediowy występ. Jedynie do Chalameta nie mogę się przekonać.

• Agatonik Dokładnie to samo najbardziej zapadło mi w pamięć i myślę, że to miał przekazać ten obraz. Piękno i prawdziwość tego filmu dla mnie ukryło się właśnie w tych kilku słowach o marzeniach.

• Agatonik "Kobiety mają i umysły i dusze. Oprócz serc, mają ambicje i talent, a także piękno. Mam dość ludzi, którzy mówią, że miłość jest wszystkim, do czego nadaje się kobieta"
    Ta wypowiedź miała jeszcze dalszy ciąg. Może pamiętasz? ;-)

wojtekrot Tak. "I czuję się taka samotna"

• Agatonik Dokładnie :-)
    A zatem feminizm - feminizmem, kariera - karierą, talent i ciężka praca...
    Ale koniec końców wszyscy pragniemy miłości i bez niej nigdy nie będziemy w pełni szczęśliwi.
    Takie przynajmniej jest moje zdanie :-)

wojtekrot Jasne. Każdy potrzebuje, nawet jak krzykliwie zaprzecza. Chodzi tylko o to, żeby to była miłość, a nie poddaństwo wymagające rezygnacji z siebie i swoich marzeń. Chodzi o to, żeby to była miłość szanująca odmienność potrzeb drugiej strony.

• Agatonik Oczywiście masz rację. Pamiętaj jednak i myślę, że ten film dobitnie to pokazuje, że wielka kariera z pełną samorealizacją, nie jest do pogodzenia z pełnym życiem rodzinnym i namiętną miłością - po prostu doba ma tylko 24 h...

• wojtekrot Film genialny! Jestem wierną fanką Emmy Watson. Mądry przekaz, przepiękne kostiumy. Przeczytałam najpierw książkę, żeby mieć porównanie. Mam wersję ze zdjęciami z filmu wytwórni Poradnia K. Zakochałam się <3

• Magden0007 ja zrobiłam tak samo. To był dobry pomysł bo mogłam bardziej wczuć się w całą historię. Sporo tam różnych wątków. Książka przepiękna faktycznie. Warto jest wydać trochę grosza, bo jakość pierwsza klasa. Nawet same zdjęcia w książce powalają!

• Agatonik historia niesie ze sobą ponadczasowe przesłanie. Wiadomo, miłość jest piękna jednakże to nie wszystko by być spełnionym. Każda z sióstr ma pasję, marzenia do których spełnienia dążą. Film jest świetny. Sama utalentowana obsada. Osobiście wolę książkę, zwłaszcza tą z wydawnictwa Poradnia K. Fajnie się ją czyta bo są 2 tomy w 1.

• majkapiepka Dokładnie! Książka pokazuje co jest na prawdę ważne w życiu. Jakie wartości powinny stac na pierwszym miejscu Moim zdaniem, każda kobieta powinna przeczytać tą książkę.
    Też mam wydanie Poradni K, które jest rewelacyjne!