PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=857725}

Małe szczęścia

Le bonheur des uns...
6,2 2 981
ocen
6,2 10 1 2981
6,7 6
ocen krytyków
Małe szczęścia
powrót do forum filmu Małe szczęścia

Bo wszystko jest dobrze, jeżeli inni mają tak jak my, albo jeszcze lepiej, jak oni mają gorzej. Ale jeśli startujemy podobnie, a komuś z paczki wychodzi więcej- nie- to już nie jest fajne.

Tak więc mamy dwie pary przyjaciół od dawna. Cała trójka trochę sobie z naszej bohaterki- czwartej w tym układzie- pokpiwa, bo ona pracuje w sklepie odzieżowym i do tego twierdzi, że jest całkiem szczęśliwa, bo lubi to, co robi. A oni robią bardziej ambitne rzeczy, szczęśliwi dopiero będą, bo czekają na to, aż…. No ale jej przecież brak ambicji, żeby miała robić coś innego, więc tak trochę jadąc na jej garbie rekompensują sobie swój brak szczęścia.

A tutaj nagle okazuje się, że ona pisze książkę obserwując ludzi w tymże sklepie. Ba, mało tego, jedno z najlepszych wydawnictw chce ją wydać i wydaje. I z tym faktem nie daje sobie rady po pierwsze jej mąż, po drugie para najbliższych przyjaciół.

Jaki dobry to film! CUDOWNE kino francuskie. Jest w tym filmie mądrość, klimat, wzruszenie i śmiech do łez. Czyli wszystko, co potrzeba. I nie zgodzę się z zapowiedziami, że to film o prawdziwej przyjaźni. Dla mnie to film o zazdrości i jej niszczycielskiej mocy. O tym, że szczęście kojarzymy tylko z wielkim sukcesem, nie dostrzegając tych małych, codziennych wydarzeń. Aaa i jeszcze o tym, że każdy z nas ma talent, a w najmniej spodziewanym momencie odkrywamy go i okazuje się, że oto tak po prostu i od zaraz zaczynamy robić coś, co daje nam poczucie szczęścia.

Obejrzałam z najlepszym partnerem kinowym- moim Mężem. Wam też polecam zabrać kogoś „pod pachę”, bo chce się strasznie po zakończeniu po prostu o tym filmie pogadać.

ocenił(a) film na 10
MagdaLena_245

bardzo trafne podsumowanie. Co do męża głównej bohaterki to chyba cos mi umknęło bo nie wiedziałem, że istnieje. Czyli ona zdradzała go z tym od aluminium w takim razie?

ocenił(a) film na 8
pinang

Oglądamy ten sam film, a jednak trochę inaczej :) Rzeczywiście, w którymś momencie Lea powiedziała, że oni przecież nie są małżeństwem. Ale to niuans.

ocenił(a) film na 5
MagdaLena_245

mnie przez cały czas bardzo zgrzytała rola Cassela

ocenił(a) film na 7
MagdaLena_245

Tyle że - jak zwykle - polski tytuł jest przygłupawy; film powinien się nazywać "Niektórzy to mają szczęście", co może nieco nadszarpnąć Twoją interpretację. Z większością opinii zgadzam się.

ocenił(a) film na 7
MagdaLena_245

SPOILER ALERT // Ja cały czas zastanawiam się nad zakończeniem, myślałam, że Lea dostrzegła, jak bardzo jej mąż jej nie dorasta a przyjaciele zazdroszczą, i zmądrzała, a tymczasem koniec filmu mnie zatrwożył... Zastanawiam się, jak go odbierać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones