2 godz. 17 min.
7,6 114 883
oceny
7,6 10 114883
57 776
chce zobaczyć
8,4 29
ocen krytyków
{"rate":8.448276,"count":29}
{"type":"film","id":736182,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Manchester+by+the+Sea-2016-736182/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Manchester by the Sea
  • hunter557 ocenił(a) ten film na: 9

Film naprawdę mnie urzekł. Scenariusz jest bardzo dobrze poprowadzony (obie linie czasowe). Aktorsko Casey Affleck daje rewelacyjny popis (lepszy nawet niż jako Robert Fort) poza tym dobra Michelle Williams i Lucas Hedges. Casey jednak w tym filmie najbardziej zabłysnął. Wspaniałe zdjęcia. Bardzo klimatyczna muzyka. Jednak większą część klimatu i tego tzw. wybuchu emocji zawdzięczamy dialogom, które są rewelacyjnie napisane. Całość zostaje w głowie na długo po seansie. Zdecydowanie jeden z moich ulubionych filmów ostatnich lat.

• hunter557 A ja z zupelnie innym podejściem powiem czego mi zabrakło w tym filmie najbardziej: manchesterskiego akcentu w mowie tzw. Manchnian language!!! Spędziłem w tym paskudnym mieście pare swoich ladnych lat i chciałem wrócić troche wspomnieniami ale zawiodłem się po całości... nie oddaje to realizmu w żadnym stopniu. Tyle ode mnie reszta calkiem spoko fajnie było wejść do pubu angielskiego na nowo i zobaczyć tą szarzyznę codzienności ukrytą w budynkach z czerwonej cegły Tyle ode mnie

• Vaquero77 ocenił(a) ten film na: 9

michas2315 przecież akcja się dzieje pod Bostonem w
    usa !