PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30709}

Martwe zło

The Evil Dead
6,7 39 411
ocen
6,7 10 1 39411
6,6 23
oceny krytyków
Martwe zło
powrót do forum filmu Martwe zło
ocenił(a) film na 10
inferno1983

Martwe zło?

użytkownik usunięty
inferno1983

Czasami pojawiał się tytuł "Złośliwy nieboszczyk".

ocenił(a) film na 10
inferno1983

jak to ogladalem za malolata znalem to jako "dzika smierc" jeszcze z vhs'u

ocenił(a) film na 8
Venom_6

oooo... takiego vhs'owego tytułu nie znałem, w moich stronach w latach 86/87 chodził jako Diabelski nieboszczyk,
były to razem z filmem: Z piekła rodem też z 1981r dwa moje pierwsze filmy/horrory na vhsie...

Venom_6

Ja też nie znałem, kolekcja polskich tytułów jest naprawdę niesamowita. Sam spotkałem się z "Złośliwy nieboszczyk" na VHS, "Złośliwe demony" na TVP 1 i VHS, "Taniec diabła' na VHS od tłumaczenia niemieckiej wersji tytułu oraz "Urok śmierci" również na kasetach video. Moim zdaniem przyjął się na stałe ten najlepiej brzmiący tytuł.

ocenił(a) film na 10
_Szaman_

Ja tez kojarzę przede wszystkim "Taniec diabła" albo ewentualnie "Taniec z diabłem". A i jeszcze coś w stylu "Wredna śmierć" ale to było już tak dawno że nie wiem nawet czy to prawda. Pozdrowienia dla fanów Evil Dead!!!

ocenił(a) film na 6
32ywis

U mnie tyż był "Taniec z diabłem".

ocenił(a) film na 10
shamar

Tak jest. Miałem ten sam tytuł na VHS.

ocenił(a) film na 9
inferno1983

W 1993 TVP 1 wyemitowała go pod tytułem "Złośliwe demony". I żeby było śmieszniej przez kilka następnych lat byłem przekonany że taki jest właśnie tytuł tego filmu:D

ocenił(a) film na 8
inferno1983

U mnie na VHS byl tytul " Taniec diabla"

ocenił(a) film na 7
otfi

dokładnie u mnie też "Taniec diabła" stąd też długo go szukałem pod tym tytułem vh-esowe tytuły były świetne pamiętam zamiast "Terminator" film nazywał sie "Elektroniczny morderca" :D

ocenił(a) film na 10
inferno1983

"Within the woods" to pierwszy tytuł serii Evil Dead

ocenił(a) film na 9
inferno1983

U mnie na vhs tez był tytuł Taniec Diabla

ocenił(a) film na 7
slayer6

Ja w dzieciństwie na vhs oglądałem to jako "ofiary szatana" i też długo trwało nim go na nowo znalazłem

ocenił(a) film na 7
inferno1983

Na VHS pojawiał się też tytuł: "Wiatr Demonów";)

paw666

Szkoda, że nie wiatry - ale przy tej różnorodności tłumaczeń jednego tytułu i taki pewno by przeszedł... ;D

ocenił(a) film na 7
Meowth

Pewno by przeszedł;) Podejrzewam że niektórych taki tytuł nawet by zachęcił do oglądania;)

paw666

:D Masz rację.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones