PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30709}

Martwe zło

The Evil Dead
6,7 39 425
ocen
6,7 10 1 39425
6,6 23
oceny krytyków
Martwe zło
powrót do forum filmu Martwe zło

ludzie czym się kierujecie dając tak wysoka ocenę oglądałem ten film bo ktoś mi powiedział ze to klasyk I wiecie co to kolo klasyków nawet wypożyczalni filmów nie powinno stać chciałem także obejrzeć druga cześć ale po 10 minutach już spałem może kiedyś mi się uda moja ocena to 3 ale tylko ze względu na rok powstania tego filmu po w tamtych czasach wymyślenie takiej fabuły było czymś nowym

ocenił(a) film na 8
sobek04459

Jak nie kończyłeś 8-letniej podstawówki i nie wiesz co to VHS, to nie oglądaj klasyków, ("Coś", "Armia Ciemności", "Martwica mózgu", "Cobra" itp.) bo w życiu nie pojmiesz ich klimatu. Ja oglądałem ten film jako dzieciak i do dziś mnie ciary przechodzą jak pomyślę o ujęciu pokazującym zbliżające się zło (szybki najazd kamery i upiorne wycie). W tamtych latach mało było tak dobrych horrorów. Oglądając to dziś zapewne uśmiechnąłbym się z politowaniem. Na szczęście w pamięci pozostały świetne ujęcia i wszechogarniający strach. Polecam.

Sidi_2

A to nie miał być od początku taki niepoważny horror? Bo oglądając go wczoraj ciągle się śmiałem.

ocenił(a) film na 8
antoni_o

Miał... Ale większość ludzi tego nie rozumie.

ocenił(a) film na 3
Sidi_2

Kolego kończyłem 8 klas a z filmów z tamtych lat pamiętam takie jak
Cos, Koszmar z ulicy wiązów, Duch, Critters, Dzieci kukurydzy, piątek trzynastego(z wymienionych najmniej mi się podobał) Halloween, Dom, więcej nie mogę sobie przypomnieć ale na pewno było ich o wiele więcej a film o którym mowa według mnie naprawdę nie zasługuje na wysoka ocenę a tym bardziej żebym go komuś polecił wiec go nie polecam przynajmniej części pierwszej bo druga udało mi się wytrzymać kilka minut a do trzeciej nawet się nie zamierzam

sobek04459

Niestety musze sie zgodzić. Bardzo rzadko trafiają mi sie filmy az tak beznadziejne. Tępota bohaterów jest powyzej wszystkich norm. Beznadziejna gra aktorska. Tylko charakteryzacja i muzyka na plus.
Kolega Sidi_2 stawiając ten szit koło tak znakomitego filmu jak "Coś" popełnia faux pax. To że powstał w tym samym czasie nie oznacza automatycznie że jest świetnym klasykiem. "Coś" pomimo wieku nadal dobrze sie ogląda i wcale nie czuć tego ile m lat.
Bardzo lubie horrory i te stare i te nowe (oczywiscie nie wszystkie) ale tego tytułu niestety nie dałem rady obejrzeć do końca.

ocenił(a) film na 3
zonkia

Przynajmniej ktoś tu się zna na klasykach

zonkia

Właśnie przed chwilą wyłączyłem po około pół godzinie oglądania. Liczyłem właśnie na dobry klasyk, który jakimś cudem przeoczyłem. Niestety, nie ma to nic wspólnego z dawnymi klasykami, a bohaterów to ja bym nie nazwał tępymi, bo to normalne że w horrorze jest tępy (przynajmniej z początku) bohater, ale tutaj mamy doczynienia wprost z kretynami. Nie wystawiam oceny bo nie obejrzałem do końca.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones