Miłość

2012 1 godz. 32 min.
7,7 5 213
ocen
7,7 10 5213
6 636
chce zobaczyć
7,8 9
ocen krytyków
{"rate":7.77778,"count":9}
{"type":"film","id":683906,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Mi%C5%82o%C5%9B%C4%87-2012-683906/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Miłość
  • agata0214 ocenił(a) ten film na: 8

w przeciwieństwie do niektórych, którzy sądzą że Możdżer jest tu negatywną postacią, ja mam takie zdanie o Trzasce.
    Nie uważam, słuchając Możdżera(także na żywo), by tworzył muzykę dla kasy.. Myślę że zazdrość kogoś zjada.

• agata0214 lol, Ty wiesz kto to jest Trzaska? najpierw pomysl, poczytaj, potem pisz

LeonPL Oczywiście że wiem. W komentarzu skupiłam się po prostu na jego postawie, a nie na tym kim jest..

• agata0214 skoro wiesz kim jest, to wyjasnij mi czego Twoim zdaniem Trzaska zazdrości Możdżerowi?

LeonPL Tego, że osiągnął większy sukces w skali ponadnarodowej. Ja bynajmniej zauważam tą zazdrość.

• UncleKaNe ocenił(a) ten film na: 9

agata0214 Trzaska być może gdzie w głębi zazdrości(ł) większego rozgłosu jaki mają Tymon, czy Lęszek. To jednak wszystko. Muzycznie on jest z innej planety - najbardziej poróżnia ich myślenie o dźwiękach. Dla niego to było nie do przejścia, gdy coś jest płynne i stosunkowo przewidywalne. Ponieważ Leszek zarobił kopę kasy za granie np. Szopena w Japonii, a Tymon z Tranzystorami tez co nieco rozgłosu zyskał (plus kasa w TV jaką robił z 10 lat temu), to Trzaska.. hmm.. no czuje w tym jakiś podstęp i lekką zdradę niegdysiejszych ideałów. Tak więc ARTYSTYCZNIE, nie zazdrości im niczego.

• Lumpi ocenił(a) ten film na: 8

agata0214 "Bynajmniej" to nie to samo, co "przynajmniej".

Trzaska tworzy bardziej wyważoną muzykę od komerchy Możdżera (co nie znaczy też, że to, co robi Możdżer to zło - muzyka robiona dla pieniędzy też potrafi być dobra) i stawia na muzyczny samorozwój, bo nie pasuje mu wejście kultury masowej w rewiry, którymi się zajmuje. Gdyby zazdrościł, to obrałby drogę Możdżera, ale on wiedział co jest dla niego ważniejsze dlatego poszedł ścieżką, którą sobie sam wytyczył, czyli pozostanie w niszy.

• trane ocenił(a) ten film na: 8

agata0214 Jestem daleki od takich jednoznacznych ocen - "negatywny" czy "pozytywny". Trzaska i Możdżer to po prostu skrajnie różne osobowości - wystarczy popatrzeć na relację Trzaski z Tymonem - to bardzo emocjonalna i wrażliwa postać. Jego improwizacje są również bardzo energetyczne, nasycone ekspresją. A Możdżer - doskonały muzyk, ale "techniczny", jego konstrukcja psychiczna jest skrajnie różna, wystarczy przypomnieć sobie słowa Tymona, kiedy cytuje Możdżera: "ja nie mam przyjaciół", "ja nie potrafię się przyjaźnić". Możdżer w pewnym momencie mówi: "nie wiem, czy w moim życiu muzyka jest najważniejsza". Trzaska by tego nigdy nie powiedział. Te postacie są tak różne, również muzycznie, że musiał być między nimi konflikt, ale z kategorycznymi ocenami to bym się wstrzymał:-) To kapitalni muzycy, jednak każdy z zupełnie innej bajki.

• stonedfish ocenił(a) ten film na: 7

agata0214 możdzer jest hooyowy elo

• agata0214 Dorosnij. Nie oceniaj. Będzie Ci łatwiej. Życie to nie lektura szkolna gdzie trzeba dzielić bohaterów na złych i dobrych.

sever Bez obaw, dziękuję za rady.

• agata0214 Zacznijmy od tego, że nie ma absolutnie nic złego w zarabianiu pieniędzy za pomocą sztuki.