PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=492042}

Mimowolnie

De ofrivilliga
6,2 1 594
oceny
6,2 10 1 1594
8,0 3
oceny krytyków
Mimowolnie
powrót do forum filmu Mimowolnie

BARDZO DOBRY

ocenił(a) film na 8

bardzo dobry film ukazujący częste, negatywne postawy w naszym społeczeństwie. głównie jest tu ukazany konformizm, grupmyślenie, strach przed utratą akceptacji, wykpieniem, czy też postawy wręcz przeciwne, które spotykają się z wykluczeniem z nawet najprostszych aspektów życia danej grypy. bo jak się okazuje lepiej nie zauważać pewnych złych rzeczy, akceptować je a nawet je popierać niż stawać przeciwko nim i zostać odrzuconym i napiętnowanym.
sam film jest zupełnie poprawnie zrobiony a niska ocena wynika (wg mnie oczywiście) raczej z tego, że film ten ukazane sytuacje, które kolą w oko wiele osób i im to się zwyczajnie nie podoba.

ocenił(a) film na 8
TomHs

Grupomyslenie bardzo wyrazne jest zwlaszcza w mentalnosci skandynawskiej, z ktora oni sami sobie po prostu nie radza. "Prawo Jante" ma sie w skandynawii swietnie i ten film wlasnie to pokazuje. Uwazam, ze film jest po prostu swietny ale nie dziwie, sie ze ma dosc negatywne opinie. Wynikaja jednak wyraznie z niezrozumienia problemu.

użytkownik usunięty
Bartek_309

można rozumieć, niemniej jednak stwierdzić, że film nie jest zbyt dobry, zwyczajnie nudnawy - to samo można było przekazać w znacznie bardziej interesujący sposób

ocenił(a) film na 6

Też odniosłem takie wrażenie - pomysł z ogromnym potencjałem, co pokazuje zresztą parę scen (scena ze szkoły, gdy dziewczyna pod presją klasy wskazuje niewłaściwą linię powinna kończyć ten film, myślę że najlepiej oddaje atmosferę filmu), ale film momentami niepotrzebnie przedłużany, niektóre z wątków są wyraźnie słabsze. Na dodatek ciężko nie odnieść wrażenia, że reżyser tak naprawdę często porusza się w sferze bardzo oczywistych kwestii, a inne porusza bardzo powierzchownie, co pozostawia niedosyt. (scena ze szkoły)

ocenił(a) film na 4
TomHs

ale to są tematy dla jakiejś serii w stylu: "Psychologia człowieka", to może lepiej zrobić dokument o poszczególnych ludzkich zachowaniach, psychologii tłumu....
A jeśli już te problemy eksponować jako główne w fabule to może nie aż tak nagromadzone i jakoś "bardziej" wpleść je w fabułę, żeby film nie był rodzajem "instruktarzu" czy listą przykładów ludzkich zachowań - tak dosadnie...

TomHs

W naszym, szwedzkim społeczeństwie?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones