PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1267}

Missisipi w ogniu

Mississippi Burning
7,7 23 tys. ocen
7,7 10 1 23068
7,3 19 krytyków
Missisipi w ogniu
powrót do forum filmu Missisipi w ogniu

Dzisiaj pierwszy seans, ale TCM na pewno puści ten film jeszcze parę razy w ciągu kilku tygodni. Hackman i Dafoe - zapowiada się bardzo ciekawie.

kaioken26

planuję obejrzeć obym nie usnął :)

ocenił(a) film na 7
skukany

Przecież film trwa ledwo do w pół do dwunastej! Toż to młoda godzina. ;) Też na pewno obejrzę.

ocenił(a) film na 6
kaioken26

Zaczęłam oglądać i narazie film jest bardzo dobry :)

ocenił(a) film na 8
szlaban333

Kawał dobrego kina, zresztą na TCM widziałem już masę świetnych filmów, oglądam tylko nocą, bo za dnia mam na tym kanale Cartoon Network ;)

ocenił(a) film na 8
baron666

O ile dobrze pamiętam późne noce to też brak reklam na tym kanale a to dodatkowy plus tej pory. Choć kiedyś chyba reklam nie mieli w ogóle. A co do samego filmu to obejrzałem już 3 czy 4 raz , bardzo dobry film , moim zdaniem na 8+/10. Hackman dostał rolę w sam raz dla siebie i to widać w każdym momencie w jakim się pojawia. Reszta obsady na pewno też poziomu film nie zaniża.

ocenił(a) film na 7
Klopsik1988

Co jest nie tak z tymi ludźmi? Ta kwestia wypowiadana przez Warda szczególnie utkwiła mi w pamięci. Problem rasizmu dzisiaj też jest bardzo aktualny, a sam film doskonale przedstawia nastawienie i mentalność ludzi "południa", którzy uznają czarnych za ludzi gorszych. Reszta społeczeństwa, która nie angażuje się w dręczenie kolorowych daje na to ciche przyzwolenie. Sami czarni są zastraszeni i boją się cokolwiek mówić. Hackman jak zwykle na swoim poziomie, a Dafoe w jakże innej roli niż chociażby w Plutonie. Jest to bardzo dobry film, może nie rewelacyjny, ale na solidną ósemkę zasługuje.

Mississippi w ogniu 8/10

TCM i Ale kino to zdecydowanie najlepsze kanały filmowe i puszczają najciekawsze filmy. Do tego grona można jeszcze zaliczyć Zone Europa.

kaioken26

Świetny film, właśnie oglądam go na TCM. Notabene jeden z niewielu kanałów, które nie robią sieczki z mózgi i pokazują naprawdę dobre kino. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
pajak6969

Dziś o 21:00 TCM (20.12.2012)

kaioken26

"Co jest nie tak z tymi ludźmi? Ta kwestia wypowiadana przez Warda szczególnie utkwiła mi w pamięci."
Sherlock Holmes w którymś z opowiadań powiedział, że człowiek jako jednostka jest tajemnicą, a jako tłum - schematem. Chyba to jest nie tak - w tłumie ludzie bardzo łatwo zdejmują z siebie odpowiedzialność, postępują jak wszyscy, biegną za samozwańczym liderem.
Mi także film się podobał, do aktorskich plusów dodałbym Brada Dourifa, to nie jest aktor tak głośny jak Hackmann, ale dla mnie bardziej hipnotyzujący, nieprzewidywalny, pojechany (także we Władcy, Locie nad kukułczym, Obcym 3 etc). W ogóle aktorstwo to tutaj poziom pierwszej klasy.
Pozdr.