Film

Thunderheart

1992 1 godz. 59 min.
6,9 1 136
ocen
6,9 10 1136
756
chce zobaczyć
{"rate":6.0,"count":1}
{"id":"11082","linkUrl":"/film/Na+rozkaz+serca-1992-11082","alt":"Na rozkaz serca","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/10/82/11082/6934392.2.jpg"}
Młody agent Ray Levoi zostaje wysłany do Dakoty Południowej, aby zbadać sprawę tajemniczych zabójstw w rezerwacie Indian. Więcej Mniej
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Agent FBI, Sioux z pochodzenia, zostaje wysłany do rezerwatu by pomóc w śledztwie dotyczącym morderstwa. Na miejscu zaczyna powracać do swojego indiańskiego dziedzictwa. Odrzucając taktykę zastraszania podczas przesłuchań, stosowaną przez miejscowych agentów FBI, którzy nie są zainteresowani rozwiązaniem zagadki przestępstwa tak bardzo,Agent FBI, Sioux z pochodzenia, zostaje wysłany do rezerwatu by pomóc w śledztwie dotyczącym morderstwa. Na miejscu zaczyna powracać do swojego indiańskiego dziedzictwa. Odrzucając taktykę zastraszania podczas przesłuchań, stosowaną przez miejscowych agentów FBI, którzy nie są zainteresowani rozwiązaniem zagadki przestępstwa tak bardzo, jak ukrywaniem dowodów obciążających miejscowych, coraz bardziej zbliża się do swoich korzeni a mieszkańcy rezerwatu zaczynają mu ufać. Film oparty jest na rzeczywistych wydarzeniach mających miejsce w Rezerwacie w latach 70 - tych.

boxoffice
$22 660 758 w USA
studio
TriStar Pictures (przedstawia) / Tribeca Productions / Waterhorse Productions
data produkcji
1992
tytuł oryg.
Thunderheart
inne tytuły
Na rozkaz serca Polska
Więcej...
Michael Apted zaoferował Marlonowi Brando rolę Franka "Coocha" Coutelle'a.
Tom Cruise był kandydatem do roli Raya Levoii, zaś Richard Gere otrzymał ofertę zagrania tej postaci, jednak był już zajęty pracą przy filmie "Diagnoza zbrodni".
Zdjęcia do filmu kręcono w Parku Narodowym Badlands, rezerwacie Indian Pine Ridge, na cmentarzu w Wounded Knee (Dakota Południowa, USA) oraz w Waszyngtonie (Dystrykt Kolumbia, USA).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych