Na zawsze Laurence

Laurence Anyways

2012 2 godz. 48 min.
7,4 12 872
oceny
7,4 10 12872
16 093
chce zobaczyć
6,0 7
ocen krytyków
{"rate":6.0,"count":7}
{"type":"film","id":578577,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Laurence+Anyways-2012-578577/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Na zawsze Laurence
  • Funak ocenił(a) ten film na: 10

Kiedy Laurence spotyka po raz pierwszy Fred. Mistrzostwo.

• Funak Właśnie jestem świeżo po obejrzeniu filmu. Też chciałam to napisać! Końcówka wycisnęła ze mnie morze łez.... Ciężko się pozbierać ;)

• majkalipcowa ocenił(a) ten film na: 10

Raein Ja jestem właśnie w tym momencie zaraz po filmie... Po prostu mistrzostwo świata!!!! Czekam na więcej i więcej takiego kina. Ten montaż, muzyka, scenariusz... Na pewno do tego filmu jeszcze wrócę.

• bliss_insight ocenił(a) ten film na: 9

Funak Kwintesencja ich koneksji. Epilog przywiązania, przynależności i zapierającej dech w piersiach emfatycznej aury cudnej czułości.

• Bokciu ocenił(a) ten film na: 7

bliss_insight Ach....już nie przesadzaj

• użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 7

bliss_insight What

• Diana ocenił(a) ten film na: 6

Funak Ale zauważcie jaki fajny tekst na podryw z tymi 20 dolcami. :)

• Bokciu ocenił(a) ten film na: 7

Diana Eeeee...jeszcze lepszy jest na 20 euro.

Funak Zgadzam się. Emocje niesamowite. Film doskonały.

• Waginny_Aborto ocenił(a) ten film na: 9

Funak Ona była "po", a nie "przed" raczej , bo ta dziewczyna chyba już film, a nie reklamę krecila

• Waginny_Aborto Też tak mi się wydaje: zakończenie jest raczej otwarte - z jednej strony wygląda jak retrospekcja, ale kiedy się uważniej przyjrzeć, wygląda na to, że powrót do biologicznie ukształtowanej płci i wyglądu, z Laurence'a czyni znowu Laurence'a: ponieważ Frederique potrzebowała mężczyzny (jak wykrzyczała), on wrócił, by znów byli szczęśliwi. Robią dla siebie niesamowite rzeczy - to właśnie siła ich wzajemnej miłości.

• Waginny_Aborto ocenił(a) ten film na: 9

trajektoria No nie wiadomo właśnie jak to przemyśleć

• Ingrid_Bergman ocenił(a) ten film na: 8

Waginny_Aborto Dzięki za te przemyślenia tutaj, bo właśnie się zabieram za wiersz
    o tym filmie, a pierwotnie oglądając go pomyślałam, że to retrospekcja
    właśnie jest, coś z przeszłości, umknęło mi, że to może być chronologiczny
    zapis ich spotkania. Ta wieloznaczność jest świetna :).

• Ingrid_Bergman DOBE DOBE XDDDDDDDDD

• kajla_o2 ocenił(a) ten film na: 9

trajektoria Dobrze napisane!

• TreloElo ocenił(a) ten film na: 10

trajektoria Jest to scena ich poznania. Można wywnioskować po tym motylu, który jej dał. W wielu scenach widzimy, że Fred go nosi, w jednej nawet zdejmuje wisiorek i jest na niego zbliżenie. No i motyl oczywiście symbolizuje przemianę, na którą Laurence czekał tyle czasu. Swoją drogą jest to jedna z 4 moich ulubionych scen z filmów Dolana, nie umiem powiedzieć, która jest najlepsza. Po każdej nie mogłem się przez chwile ruszyć z miejsca - magia kina, magia Xaviera :)

TreloElo Zgadzam się totalna magia :) I jeszcze ta scena z muzyką Moderat, na wyspie. Coś cudownego. To jest jeden z najlepszych filmów w ogóle. A Dolan jest mistrzem kina emocjonalnego.

majkalipcowa Szczerze mówiąc po 3 razie gdy obejrzałem "Laurence anyways" zaczynam się zastanawiać czy to nie najlepsze dzieło Dolana. Na pewno można stwierdzić, że najpiękniejsze i najprzyjemniejsze dla oka :)

TreloElo "Na zawsze Laurence" i "Mama" to moje ulubione filmy Dolana i czekam na następne (widziałem wszystkie dotychczasowe). "Mama" totalnie wbił mnie w fotel, nie jestem gotowa żeby go drugi raz zobaczyć, ale na pewno do niego wrócę. To jest takie megaemocjonalne kino, jakie uwielbiam. Poza tym tak młody chłopak i tak genialne filmy. Co będzie dalej? :)

majkalipcowa Kocham jego każdy film, odwagę i styl. Oglądałem wszystkie minimum 3 razy poza najnowszym "To tylko koniec świata", który widziałem tylko raz na Warszawskim Festiwalu Filmowym i niecierpliwie czekam na ogólną premiere w kinach. Zdecydowanie "Mama" najbardziej oddziałowuje na widza i to w każdy sposób i każdą możliwą emocję, też zbierałem się trochę czasu żeby obejrzeć go ponownie, ale teraz oglądam go minimum raz w miesiącu. Ogólnie rzecz biorąc jak trafi Cię czar kina Dolana to się od niego nie uwolnisz :)

TreloElo Strasznie Ci zazdroszczę, że już widziałeś "To nie jest koniec świata", czekam na ten film. Też jestem zafascynowana Dolanem. Pierwszy film jaki zobaczyłam to chyba były "Wyśnione miłości" i potem to już poszło. Przy którymś z filmów przy swojej ocenie skomentowałeś, że najpierw hejtowałeś ten film, ciekawa jestem czemu. Może Ty kojarzysz, który to był.. a "Wyśnione miłości" właśnie. Bardzo fajnie dobrana muzyka jest w tym filmie.

majkalipcowa Właśnie szczerze mówiąc sam nie mam pojęcia jak zaczęła się moja historia z Xavierem. Chyba zobaczyłem "Toma" w telewizji, a potem "Pieśń słonia" z Dolanem w roli głównej i byłem oczarowany... A co do "Wyśnionych Miłości" to nie wiem co myślałem jak go oglądałem pierwszy raz, strasznie mnie wymęczył i dałem mu 2/10 ale postanowiłem dać mu drugą szanse no i się nie zawiodłem. Co tu więcej mówić muzyka jak zawsze 10000/10 kadry również i wykorzystanie efektu slow motion w tym filmie... brak słów

TreloElo Szukałam płyty z muzyką z filmów Dolana, niestety nie znalazłam. Szkoda. Jest kilka utworów, które dzięki niemu odkryłam i które mnie zachwyciły.
    Poza tym każdy film Dolana jest bardziej dojrzały, jeszcze bardziej mnie zaskakuje. I ma niesamowitą wrażliwośc.

majkalipcowa A co do "To tylko koniec świata" to chyba przesadziłem z oceną, ale to pierwszy jego film, na którym byłem w kinie i to jeszcze w ramach Warszawskiego Festiwalu Filmowego więc atmosfera była nieziemska tak jak film :) wziąłem ze sobą 2 koleżanki, które nie widziały wcześniej nic dolanowskiego także nie wiedziały na co mają się przygotować w efekcie na koniec filmu obu rozpłynął się cały makijaż i nie mogły wstać po ostatniej scenie z krzesła do końca napisów końcowych, z resztą ja też. Warto czekać

• Ingrid_Bergman ocenił(a) ten film na: 8

TreloElo Dla mnie "To tylko koniec świata" jest rewelacyjny, chyba najlepszy od Dolana.
    Być może na moją ocenę wpłynęły też jakieś osobiste nawiązania, nie potrafiłam
    powstrzymać płaczu w kinie :(. Jest tam tyle emocji, tyle analogicznych sytuacji,
    ech :/.

• Caroline_30 ocenił(a) ten film na: 9

TreloElo To koniecznie poleć im Mommy i Na zawsze Laurence :) Mommy to mnie wyciska do cna z łez! A To tylko koniec świata tylko połechtał moje emocjonalne wnętrze. Ja miałam większe oczekiwania... ale muzyka, kadry, zwolnione sceny Uwielbiam jego styl! Mam nadzieje, że nie pójdzie w strone bardziej komercyjnych produkcji! Dla mnie jest objawieniem w takim wieku tworzyć tak głębokie filmy!!!

• Waginny_Aborto To retrospekcja, a nie scena po.

• Funak Hej, czy ten film powinna obejrzeć osoba, która ma dokładnie takie same doświadczenia jak bohaterka? Bo nie wiem czy to nie będzie zbyt dołujące a chciałabym zobaczyć, jak to tak z boku wygląda.

• Ziellona Mam na myśli Fred, żeby nie było.

Ziellona Emocjonalna pralka i dołujące i wzruszające. Dla tej bohaterki niestety nic wesołego...

• majkalipcowa Wahałam się dzisiaj właśnie, już chciałam oglądać ale boję się tego, co może ze mnie zostać po obejrzeniu tego filmu. No ale, może jutro?

Ziellona Jeżeli jesteś w sytuacji takiej jak bohaterka, to już nic Ciebie w tym filmie nie powinno zdziwić. W takiej sytuacji nie ma wygranych. Bardzo dobry film. Już chyba nic Cię nie zaskoczy. Ciekawa jestem czy zobaczysz.

• majkalipcowa Hm, w sumie racja. Chciałabym popatrzeć na taką sytuację z boku, ''bez emocji''. Ciekawa jestem sama jak to odbiorę. Obejrzę i na pewno podzielę się z Tobą wrażeniami, jeśli tylko będziesz chciała podyskutować :)

Ziellona Bardzo chętnie, bo uwielbiam ten film. Za tony emocji w nim zawartych, za muzykę i w ogóle :) Tak więc dużo wrażeń w czasie oglądania życzę, a pewnie ich nie zabraknie.

• Ziellona I jak? Jak sytuacja? Pomógł ci jakoś ten film? ;)

• Sugetzu W sumie kompletnie o nim zapomniałam! Chyba bałam się przytłoczenia i tak odkładałam, że aż wyleciał mi z głowy :) dzięki za przypomnienie